חמשת המשחקים הטובים ביותר של 2018

Gamespot1.png

שנת 2018 מאחורינו, והמגזין גיימספוט פרסם את עשרת המשחקים הטובים של השנה, ובראשם משחק השנה. אני צמצמתי את הבחירה לחמישה, אבל כמובן שהם עדיין מדורגים לפי הסדר המקורי. הדברים האמורים על המשחקים הם של גיימספוט, ולפעמים אני נותן הערות משלי בסוגריים.

מקום חמישי: גאד אוף וור 2018 (משוחק כרגע בבלוג)

גאד אוף וור 2018 פרק 1

God Of War 2018 גאד אוף וור

המשחק החדש בסדרת גאד אוף וור ממציא מחדש את הסדרה הקלאסית שהחלה בפלייסטיישן 2. קרייטוס שבמשחקים הקודמים היה מכונת הריגה המונעת מתוך זעם, הפך למכונת הריגה המונעת מתוך אינסטינקט אבהי והבטחה שנתן לאשתו המנוחה (לפזר את האפר שלה מפסגת ההר שבמידגרד, זוהי פסגת היקום). 

אבל גם בלי ההשוואה לקרייטוס הקודם, הרגישות החדשה והמודעות העצמית של קרייטוס במשחק הרביעי יעילים בגלל האיכות שהדמות והמסע שהיא עוברת (יחד עם הבן אטראוס) מבוצעת במשחק. בשביל המעריצים של סדרת גאד אוף וור ששיחקו גם במשחקים הקודמים, זה נהדר לחזות בשינוי של קרייטוס מגיבור הפעולה האהוב לתחפושת האבא הדואג והמסור. אבל קרייטוס והמשחק שהוא מוביל פשוט מצוין בפני עצמו.

מקום רביעי: ספיידרמן 2018

spider-Man ספיידרמן 2018

הספיידרמן של מרוול מיוחד, ולא רק בגלל שהוא משחק הוידאו שהכי התקרב ללכוד את ההרגשה של איך זה מרגיש להיות הזוחל האהוב על כל השכונה. במשך 20 השעות של המשחק, אין רגע בו נמאס לך לעוף באוויר, פשוט אין. בספיידרמן כל הזמן משחררים מנעילה תרגילים של איש העכביש מהקומיקס, כמו לירות רשת משני הקנים כדי להתקדם בקליעה דרך צינור תלוי, זה הופך את ההתקדמות מנקודה א ל-ב' לחלק המרגש ביותר של המשחק. 

מקום שלישי: אפקט הטטריס

Tetris Effect אפקט הטטריס

אפקט הטטריס הוא ללא ספק הגרסה היפה ביותר של טטריס שנוצרה עד היום, והפיצ'ר החדש של המשחק בו בניית הצורות של הטטריס היא חלק מפאזל שנמצא ברקע, עוזר לך למצוא את הקשר בין החשיבה לבין איך שעובד המוח שלנו. זוהי חוויה בלתי נשכחת המסמנת פרק חדש באחד המאפיינים המוכרים ביותר של מי שהיום דור הביניים, וכשאנשים ידברו על טטריס מהיום והלאה, אפקט הטטריס יהיה המלך הבלתי מעורער והנצחי של המשחק המקורי.

מקום שני: היטמן 2

Hitman 2 היטמן

כמו קודמו, היטמן 2 יכול להיות משחק מסוגים שונים לאנשים שונים. מגוון אפשרויות הפעולה מאפשר חוויות שונות, אתה יכול ללכת על אסטרטגיה בה אתה מחסל את כל מה שזז, או שאולי תשתמש במזוודה שלך כדי להגניב בתוכה רובה צלפים ולהרוג את המטרה ממרחק, או שאפשר לחילופין ללכת על הדבר הכי פסיכי: כשמטרת החיסול היא שחקן קולנוע, תתגנב לסט הצילומים, תחליף את התסריט המקורי במשהו אחר בו השחקן מחוסל, וכשיתחילו הצילומים תהרוג אותו על באמת (קרה אסון אבל זאת הייתה סצנה גדולה, מודה המפיק של הסרט לאחר מכן בשיחת טלפון פרטית). 


זה נשמע סדיסטי על הנייר, אבל המפתחים של היטמן 2 הכניסו אלמנטים של קומדיה שחורה בכל הפרקים של המשחק.

משחק השנה: רד דד רדאמפשן 2

רד דד רדאמפשן 2

משחק עולם פתוח בו אתה מוכרח לבצע פעולות שאתה לא רוצה יכול להיות מתסכל. רד דד רדאמפשן 2 מעניק לך המון אפשרויות פעולה אבל תוצאות מעטות, וכמעט תמיד אין לך דרך לשנות את הדרך בה המשימה מסתיים. זה יכול לגרום לך להרגיש שאתה נלחם נגד המשחק- אבל לכן זה משחק גאוני. כי התסכול הזה שלך הוא גם של ארתור, וזה נותן לך הבנה טובה יותר של המהומה הפנימית המתרחשת בתוכו לאורך הסיפור.

הרגשות האלה שואבות אותך לתוך הדמות של ארתור, מערכות היחסים שלו אשר בתוך העולם שלו, וזה קשר שקשה להיפטר ממנו כשהמשחק נגמר.

מכל הדברים האיכותיים שיש ברד דד רדאמפשן 2, החל מהעולם העוין שלו ועד לפרטים העוינים שלו- זה ההישג הגדול ביותר של המשחק.