top of page

אססין קריד מיראז' Assassin's Creed Mirage

 
Whatsapp
Gmail

מועד השקה: נובמבר 2019. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 4, באמצע 2020 ייצא גם למחשב.

האתר הרשמי של המשחק

אססין קריד מיראז' Assassin's Creed Mirage

מועד השקה: אוקטובר 2023. קונסולות: פלייסטיישן 4 ו-5, אקס בוקס Series ו- ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק ה-13 בסדרת אססין קריד המפוארת אססין קריד מיראז' מתרחש בעיר בגדאד, בירת עיראק במאה ה-9. במשחק נשלוט בדמות באסים איבן אישאק, דמות שהשתפתפה באססין קריד ולהאלה, בזמן שהוא הופך מגנב רחוב לחבר בארגון הנסתרים אשר נלחם נגד ארגון העתיקים בחיפוש אחר שלום וחירות. 

מיראז' היה אמור תחילה להיות חבילת הרחבה של ולהאלה, אך לבסוף הוחלט ביוביסופט להוציא אותו בתור משחק נפרד שיחגוג 15 שנים לסדרת אססין קריד, עם דמיון וחלוקת כבוד למשחק הראשון של אססין קריד, בו שיחקנו באקס בוקס 360 ב-2008.  משחקים קודמים: אססין קריד אודיסאה | אססין קריד אוריג'ינס

 

המשחק מתרחש שני עשורים לפני אססין קריד ולהאלה, ומהווה סיפור התבגרות של באסים, גנב רחוב קטן אשר ילמד להילחם למען מטרה הגדולה ממנו בכך שיהפוך ללוחם נסתר ("Hidden One") תחת הדרכת המורה שלו רושאן בינת לאהד. כרגיל במשחקי אססין קריד, במיראז' יש מספר דמויות היסטוריות כמו אל מתוכל, אל-פתח איבן ח׳אקאן, אל-מנתצר, ואל-כנדי.

עולם המשחק הוא העיר בגדאד המחולקת לארבעה מחוזות: העיר העגולה, קארח, עבאסייה והארבייה. בגדאד הרבה יותר קטנה במשחק מאשר העולמות במשחקים האחרונים של אססין קריד. מלבד התרחשות המשחק בבגדאד הוא גם כולל מידע רב על ההיסטוריה שלה, עם מאמרים שהגיימר יכול לקרוא מתוך הציוד של באסים עם התקדמות המשחק. 

מלבד ההתלהבות של המעריצים הוותיקים של משחקי אססין קריד בגלל החזרה לסגנון המשחקים הישן, מיראז' קיבל ביקורות טובות (פירוט למטה). מזמיני המהדורה המוקדמת של המשחק קיבלו משימת בונוס מיוחדת בשם The Forty Thieves ("ארבעים הגנבים"). מהדורת הדלוקס כוללת חבילת בונוס בהשארת הנסיך הפרסי, הכוללת פריטים נוספים של באסים כמו כלי נשק, את פס קול המשחק וספר אספנות דיגיטלי.  *את חבילת הנסיך הפרסי ניתן לרכוש גם בנפרד בחנויות הדיגיטל של פלייסטיישן ואקס בוקס.

גיימפליי: המשחק מהווה חזרה לסגנון המשחקים הראשונים של אססין קריד, שזה אומר יותר עלילה מסודרת ומוגדרת מאשר משחקי תפקידים, ויותר פעולות התגנבות ופארקור. דמות הגיבור באסים מצויד בכלי הנשק הקלאסיים להם אנו רגילים מסדרת אססין קריד כמו החרב, פצצות עשן, סכיני זריקה ורעל. לבאסים יש גם את הנשר "אנדיקו" (על שם הדמות מעלילות גלגמש) שיכול לסרוק בשבילנו את השטח מלמעלה ולסמן מטרות, אבל בניגוד לציפורים מהמשחקים האחרונים, אנדיקו פגיע ואויבים יכולים לירות עליו חיצים אם לא נשמור עליו. 

במשימות ההתנקשות, אססין קריד מיראז' מחזיר את הפורמט של הקופסא השחורה שראינו באססין קריד יוניטי ואססין קריד סינדיקייט, הגיימר צריך לחקור את הסביבה על מנת לקבל מידע על המטרות ולנטרל אותן.יכולת חדשה באססין קריד מיראז' היא "אססין קריד פוקוס" בה הזמן נעצר, ונוכל לחסל מספר אויבים בו זמנית, היכולת נטענת בכל פעם שאנו מבצעים התנקשות התגנבות. מרכיב נוסף הוא דילוג בין מרחקים גדולים באמצעות עמודים מסביב לבגדאד, בנוסף לשכלול כל מערכת ההתניידות הגרפית באססין קריד מיראז'. 

 
 
הסרטון הראשון של הגיימר RadBrad

ביקורות: דבר משעשע קרה לאחר שמיראז' יצא להזמנה מוקדמת. הוא קיבל מגולשים רבים אזהרת משחק למבוגרים בלבד בגלל עמוד המשחק בחנות האקס בוקס, משום שבתוכן שנכתב שם ניתן היה להסיק כי הוא מאפשר הימורים אמיתיים. יוביסופט הפריכה את הטענות והבהירה כי המשחק עדיין לא יצא לאור ולא יהיו בו הימורים כלשהם.

האתר GamesRadar+ ציין לטובה את הצפיפות של בגדאד יחסית למרחבים הפתוחים והעולמות הגדולים במשחקים האחרונים וכתב: "שווקים הומים בקונים וסוחרים הדוברים שפות מרובות, ורחובות בהם רואים אנשים מתפללים בקבוצות". המגזין IGN שיבח את ההתמקדות והחזרה לשורשים במשחק ההתגנבות, אך עם זאת כתב כי הדמות של באסים משעממת. Game Informer שיבח את הפארקור של אססין קריד מיראז' וכתב כי זה כיף גדול שתמיד ניתן לעבור בין גגות ולצלול למקומות מסתור. גיימספוט החמיא להתגנבות עיצוב העולם והחקירות, אך ביקר את דמויות המשנה שאינן מעניינות. 

 

מעט מהעלילה: באסים איבן אישהאק הוא גנב צעיר הגר בעיר אנבאר עם חברו ניהל. יש לו שאיפות גדולות להצטרף לארגון הנסתרים,  אך הוא נדחה על הסף על ידי הנסתרת הבכירה המוצבת באנבאר, רושן בינת לאהד. על מנת להוכיח את עצמו באסים מתגנב לארמון הח'ליף ושם את ידו על תיבה אותה מחפשים ארגון הנסתרים וגם ארגון העתיקים. באסים פותח את התיבה ומוצא חפץ הדומה לדיסק, הוא נוגע בו ורואה חיזיון קצר אך הח'ליף  אל מתאכי מוצא אותו. ניהל הורג את הח'ליף כדי להציל את באסים והשניים בורחים מהארמון.

לאחר מכן שומרי הארמון מתחילים לשחוט את כל הגנבים באנבאר, רבים מהם חברים של באסים, והוא מאשים בכך את ניהל. הוא נפרד ממנו ובורח מהעיר בעזרתה של רושן, והיא לוקחת אותו למצודת ההר של הנסתרים...

bottom of page