top of page

אססין קריד יוניטי - Assassin's Creed Unity

אססין קריד יוניטי (אחדות) הוא הפרק השביעי העיקרי בסדרת אססין קריד, וממשיך דרכו של אססין קריד IV: דגל שחור (Assassin's Creed IV: Black Flag) של 2013, עם קשר לאססין קריד רוג' (Assassin's Creed Rogue) של 2014. בהתרחשותו בפריז במהלך המהפכה הצרפתית, סיפור השחקן-היחיד עוקב אחר ארנו דוריאן במאמציו לחשוף את הכוחות האמיתיים מאחורי המהפכה.המשחק שומר את החקירה של העולם הפתוח מגוף שלישי של הסדרה כמו שגם מציג קרב מחודש, פרקור ומערכת התגנבות. 

Assassin's Creed Unity אססין קריד יוניטי

תאריך השקה: נובמבר 2014. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, המחשב האישי. 

 

האתר הרשמי של המשחק

הדמות הראשית במשחק היא ארנו דוריאן, יליד צרפת אשר נולד בוורסאי לאב מתנקש, ברוב העלילה ארנו נמצא בפריז, וההרפתקה שלו שם מתחילה בערב של המהפכה הצרפתית ב- 1789. לאחרי שאביו נרצח ע"י שאי פטריק קורמק בסופו של אססין קריד רוג', ארנו מאומץ ואינו מודע לכך שמשפחתו החדשה מחזיקה בעמדה בכירה במסדר הטמפלרים- ודמות האב החדשה שלו היא ראש ארגון הטמפלרים. ארנו מאשים את עצמו כאשר אביו המאמץ נרצח גם כן, והוא יוצא למסע גאולה אשר מביא אותו לאחוות המתנקשים, שבה הוא עולה לאט בסולם הדרגות. מושא האהבה של ארנו היא טמפלרית בשם אליס דה לאסר, הבת של ראש ארגון הטמפלרים שאימץ את ארנו, שגם יוצאת לחקור יותר על מות אביה ותפקידו בשינוי האידאולוגי הגדול בתוך מסדר הטמפלרים אשר מאיים על הערכים המרכזיים שלו. דמויות נוספות כוללות את מרקיז דה סאד, נפוליאון בונופרטה (!) ומקסימיליאן דה רובספיר.

 

המשחק גם מציג לסדרת האססין קריד מצב מולטיפלייר אונליין עם שיתוף פעולה (cooperative multiplayer), שמאפשר לעד ארבעה שחקנים להשתתף במשימות מונעות-נרטיב ולחקור את מפת העולם הפתוח. שחקנים יכולים להיכנס למסבאות, אשר משמשות כמרכזים חברתיים במשחק, שבהן אתם יכולים לראות אם איזשהו חבר משחק במשחק בזמן הנוכחי. אם החברים כרגע נמצאים במשימה, הם יופיעו בתור גרסת "רוח רפאים" של השחקן שלהם, מה שיאפשר לכם לגשת אליה כדי לבקש להצטרף למשימה. אם התקבלתם, אתם מועברים למשחק שלהם ושניכם חוזרים לנקודת הציון האחרונה, וממשכים משם. עד ארבעה שחקנים יכולים להתקבץ ביחד באופן שכזה. השחק יקח על עצמו את התפקיד של ארון בתוך המשחק האישי שלו, כאשר השחקנים האחרים יופיעו בתור מתנקשים אשר נוצרו באופן אקראי. הרבה משימות ופעילויות יהיו זמינות למשחק קואופרטיבי (שאותן השחקן יכול להשלים גם לבדו), אך יש משימות עלילה מסוימות שמוקצות לשחקן יחיד בלבד.

בנוסף לכלי נשק חוזרים ממשחקים קודמים, אססין קריד יוניטי מציג את הפאנטום בלייד, שמשתמש במכונות של קשת ירייה כדי לירות קליע שקט למרחק גדול, בעודו עדיין משרת את אותו התפקיד כמו הסיילנט בלייד במשחקים קודמים של אססין קריד. הניווט במשחק שופץ גם כן: נוספו פקודות של "עלייה חופשית" ו- "ירידה חופשית" בכדי להפוך לקל יותר עבור השחקן לטפס על בניינים בכל כיוון. בנוסף, ארנו לומד תנועות פרקור חדשות לאורך המשחק, אך השחקן יכול גם לרכוש מיומנויות חדשות. עם השדרוג, קהלים גדולים יותר, ואינטרקציות חדשות איתם זמינים גם כן. אנשי הסביבה מעורבים במשחק באופן קבוע בצורה אורגנית, דוגמת התערבות בקטטה, רדיפה אחר כייס ועוד.

טריילר המשחק

בפעם הראשונה בסדרה, המשחק מאפשרת לשחקנים להתאים אישית את היכולות של הדמות, תוך אימוץ סדרת מיומנויות אשר מאפשרת לשחקנים להקצות את הנקודות שהם הרוויחו לאורך זמן לשיפור מיומנויות ההתגנבות, התגרה והלחימה מטווח רחוק, והבריאות שלהם. כמו כן שחקנים יהיו מסוגלים להתאים אישית את כלי הנשק, שריון הגוף והציוד שלהם כדי להמשיך ולהשלים את סנגון המשחק הייחודי שלהם. כמו כן תהיה להם בחירה רחבה יותר של כלי נשק זמינים, כולל חרבות, גרזנים, חניתות, נשקי מוט, אקדחים וכלי תבערה.

 

אססין קריד יוניטי באופן כללי קיבל ביקורות מעורבות עם יציאתו. השבח כוון לשידרוגים החזותיים של פורמט ריבוי המשתתפים שלו, תשומת לב שלילית ניתה לעלילה החלשה שלו, למהלך המשחק הלא עדין שלו, לבעיות גרפיות רבות ובאגים אחרים. בעקבות הכמות הגדולה של הבאגים ההתחלתיים, Ubisoft פירסמו התנצלות; מכירות העונה הושהו, ולבעלי המשחק של העונה הוצע בחינם העתק דיגיטלי של אחד המשחקים של Ubisoft, והוכרז שקמפיין התוכן הראשון של המשחק אשר ניתן להורדה יהיה זמין בחינם.

bottom of page