top of page

קול אוף דיוטי מלחמת העולם Call of Duty World War 2

Call of Duty WW2 (Medium).jpg

מועד השקה: נובמבר 2017. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

קול אוף דיוטי מלחמת העולם השנייה הוא המשחק ה-14 בסדרת משחקי קול אוף דיוטי הארוכה, והוא השני בסדרה שמתרחש בזמן מלחמה זו, הראשון היה Call of Duty: World at War שיצא ב-2008 לפלייסטיישן 3 ואקס בוקס 360.
 
המשחק כולו מתרחש ביבשת אירופה ומתרכז בפלוגה בצבא האמריקאי (1st Infantry Division- הדיוויזיה הראשונה) שמבצעת את הפלישה לנורמנדי. אנחנו שולטים בחייל היהודי רונלד "ריי" דניאלס (טוראי), חבריו לפלוגה הם טוראי דרו סטיילס, חייל ההנדסה הקרבית פרנק איילו, סמל וויליאם פירסון (מגולם על ידי השחקן ג'וש דוהאמל), מנהיג הפלוגה לוטנט (סגן) ג'וזף טרנט, וחברו הקרוב של דניאלס סמל ראשון רוברט זוסמן, גם הוא יהודי. 
באופן נדיר במשחקי קול אוף דיוטי, מד הבריאות של הגיימר לא מתמלא באופן אוטומטי כשהוא תופס מחסה, אלא עלינו להסתמך על חברי הפלוגה שיתנו לנו ערכות עזרה ראשונה וגם תחמושת. במצב העלילה שיעלה מתורגם בערוץ היוטיוב של סטארגיימס, אנחנו פולשים לנורמנדי, עושים את מבצע קוברה ומשחררים את צרפת מהנאצים. במצב מולטיפלייר יש כמה זירות קרב גיאוגרפיות שלא מופיעות במצב עלילה, ויש גם מרחב חברתי- המפקדה, בו השחקנים יכולים לתקשר זה עם זה.
המשחק קיבל ביקורות חמות ששיבחו את העלילה, התמיכה בלוחמים האחרים בשדה הקרב, ומצב המולטיפלייר. המשחק הכניס חצי מיליארד דולר שלושה ימים בלבד לאחר שחרורו, והוא היה למשחק הקונסולות שנמכר בקצב המהיר ביותר בשנת 2017.
פרק 2: אלה משימות 2 ו-3, מבצע קוברה בו הצבא האמריקאי פורץ מחוץ לגבולות נורמנדי, ומביא להתמוטטות מערך ההגנה הגרמני בגזרה המערבית, מה שיאיץ משמעותית את התקדמות צבאות בעלות הברית לתוך צרפת הכבושה בידי הנאצים. 
במשימה 3 הפלוגה צריכה לכבוש את מריני, אזור בעל חשיבות אסטרטגית גבוהה משום ששליטה בו משמעותה שליטה על דרכי התחבורה בצרפת. הקרב בכנסייה היה גולת הכותרת של המערכה.
פרק 3: משחררים את פריז מהכיבוש הנאצי. במשימה הראשונה אנחנו מחסלים רכבת נאצית ומחלצים ממנה מסמכי זיהוי, שבמשימה השנייה מאפשרים לחברת המחתרת הצרפתית- רוסו, לחדור בזהות בדויה לגריסון שבפריז, לשתול פצצות בשערים שיאפשרו לפלוגה לחדור למבצר ולתקוף אותו. שווה גם לשים לב לסיפור האישי של רוסו שמובא כאן.
0:00 - משימה 4 (S.O.E.) תקיפת הרכבת 
09:45 - משימה 5 (Liberation) - חדירה לגריסון ושחרור פריז
פרק 5: בחג המולד של  1944 הפלוגה מנהלת קרב קשה מול הנאצים ביער הארדנים בבלגיה, והסיכוי היחיד שלה לצאת עם היד על העליונה הוא להזעיק תמיכה אווירית, המאמץ שלנו הוא לתקן את מכשיר הקשר ולשלוט במטוסי הקרב.
פרק 4: לאחר ששחרנו את פריז, הפלוגה צריכה להיכנס לתוך גרמניה דרך הגבול המערבי שלה- העיר אאכן, הקרב על אאכן נערך בין 2 ל- 21 באוקטובר 1944. הסרטון מתרכז בעיקר בקרב במלון אלנדורף והצלת הילדה אנה מתוך המרתף. 

לאחר מכן נערך הקרב על יער הירטגן, מה שהיה מהקרבות הארוכים ביותר במלחמה (כ-4 חודשים).הפלוגה חייבת לחצות את היער על מנת להגיע אל הריין. היחסים המתוחים בין לוטננט טרנר לסמל פירסון מגיעים לנקודת רתיחה בקרב בגבעה 943, לאחר מכן טרנר נפצע ומקריב את חייו למען הפלוגה. פירסון מיוסר המצפון תופס את תפקידו, ודניאלס הופך לסגן שלו. 
בפן האישי, רד דניאלס מקבל מכתב מאהובתו שבבית. 
0:00 - משימה 6 (Collateral Damage) - הקרב על אאכן
25:00 - משימה 7 (Death Factory) - הקרב על יער הירטגן
50:00 - משימה 8 (Hill 493) - הקרב בגבעה 493
בתום המשימה יש לנו שבויים, שאחד מהם מסתיר מסמך מודיעיני עם תכנית לפוצץ גשר ברמאגן- הגשר האחרון שעדיין עומד מעל נהר הריין ויוכל להעביר את צבא בעלות הברית לתוך גרמניה. המשימה שלנו היא לבצע מארב למשאיות הגרמניות שמובילות את חומרי הנפץ לפיצוץ הגשר, אך המשימה מסתבכת וזוסמן נופל בשבי, דניאלס מסרב פקודה ישירה של פירסון ויוצא בג'יפ אחריו, אך הוא מתהפך, ופירסון שכמעט יורה בו למוות בגלל סירוב הפקודה מסלק אותו מהפלוגה. 
זוסמן שנלקח למחנה שבויי מלחמה מצליח להסתיר את היותו יהודי בזכות הגרמנית שלו, ניצל ממוות ונלקח למחנה עבודה.
0:00 - משימה 9 (Battle of the Bulge) - הקרב על הבליטה
13:40 - משימה 10 (Ambush) - מארב
24:00 - זוסמן נופל בשבי, דניאלס מסרב פקודה
סוף המשחק: בניגוד מוחלט לציפיות, דניאלס לא עומד למשפט על סירוב הפקודה של פירסון, אלא משוחרר משירות עם אות כבוד, משום שהמסמך שמצא על השבוי הגרמני בסרטון הקודם עזר מאוד לצבא בעלות הברית. עם זאת, דניאלס שכבר חולם על חזרה הביתה כגיבור ואיחוד עם אהובתו, מחליט שהוא לא נוטש את זוסמן ומתעמת עם פירסון על מנת שיחזור לפלוגה.
במשימה האחרונה הפלוגה מנהלת קרב קשה עם הנאצים על הגשר ברמאגן על מנת למנוע מהם לפוצץ ולמוטט אותו. כיבוש הגשר מאפשר לצבא בעלות הברית לחצות את הריין ולהיכנס לתוך גרמניה הנאצית ולהביא לכניעתה ולסוף המלחמה. על אף הגאווה הגדולה של הפלוגה על כך שהיא הראשונה שהצליחה לחצות את הריין, הדמויות המרכזיות בראשן סמל פירסון וכמובן הדמות שלנו רד דניאלס יוצאות לחפש את זוסמן במחנות השבויים שבאזור. 
במחנה האחרון רואים סימנים לעינויים והוצאות להורג של חיילים אמריקאים על ידי הנאצים. פירסון שם לב לעכבות שמובילות לתוך היער, החברים ממהרים ו-רד יורה בקצין הגרמני שנייה לפני שמוציא להורג את זוסמן.
0:00 - סוף הסרטון הקודם, זוסמן בשבי  • 1:35 - שיחה של רד עם קולונל דייוויס בבית חולים שדה • 5:45 - רד דורש מפירסון לחזור לפלוגה
9:00 - משימה אחרונה (The Rhine) - נהר הריין • 23:00 - אפילוג (Epilogue) - מחפשים את זוסמן בשבי • 30:00 - מסדר שחרור, נאום של קולונל דייוויס •  31:30 - רד נפרד מזוסמן וחוזר הביתה
bottom of page