top of page

משחקי גאד אוף וור | God of War

סדרת משחקי הפעולה-הרפתקאות גאד אוף וור ("אל המלחמה") היא מותג העל של קונסולת הפלייסטיישן, עם מעל 10 משחקים שיצאו לקונסולות שלה באופן בלעדי (5 משחקי עלילה ראשית, 3 עלילה צדדית, ואוספים/ רימסטרים נוספים). משחקי  גאד אוף וור שואבים השראה מהמיתולוגיה היוונית, דמות הגיבור של המשחק היא קרייטוס, לוחם ספרטני ואל המלחמה שנאבק באלים האולימפיים.

משחקי גאד אוף וור תמיד זכו לביקורות טובות ומעלה, וכמות הפרסים בהם זכו מהמגזינים המובילים מגיעים לכמה עשרות טובות. בעקבות ההצלחה המותג התרחב גם למדיות אחרות, עם שלושה ספרים ושלוש סדרות קומיקס, בעבר היה גם סרט של גאד אוף וור בפיתוח, אך הפרויקט בוטל. המשחק החדש בסדרה- גאד אוף וור ראגנרוק (God of War Ragnarok), אמור לצאת בנובמבר 22.

גאד אוף וור | God Of War

Heading 3

Heading 3

Heading 3

ביקורת גאד אוף וור

מועד השקה: אפריל 2018. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 4.

האתר הרשמי של המשחק

פתיח

שנים רבות עברו מאז המשחק הקודם, קרייטוס המבוגר חי בחשאיות עם בנו הקטן אטראוס במידגארד שבנורבגיה העתיקה, הם בדיוק איבדו את האימא, פיי, שבקשתה האחרונה הייתה כי גופתה תישרף ואפרה יפוזר מפסגת היקום, לשם כך עליהם לעבור מסע אל פסגת ההר שבקרבת ביתם.

קרייטוס מחנך את בנו הקטן בקשיחות ומלמד אותו לצוד ולהילחם, אבל הוא עדיין לא מוכן לעבור את המסע הקשה. לפתע אדם בשם ודם דופק בדלת, נראה שהוא מכיר את קרייטוס ויודע מי הוא ומה הוא, וחושד שעוד מישהו גר איתו בבית...

פרק 3 

קרייטוס והבן אטראוס מגיעים למבוי סתום וזוכים לעזרה מהמכשפה, שמעניקה לנו קסם חדש. לאחר מכן השניים שומעים קריאות זעקה של אדם המותקף על ידי דרקון ענק, זה האח של בארוק, השיפוצניק מהסרטון הקודם עימו הוא מסוכסך, מוכרחים לעזור לו.

פרק 2 

קרייטוס ואטראוס מתחילים במסע אל ההר ועוזרים בדרך לאדם שהבהמה שלא תקועה על הגשר, מתברר שהאיש ששמו "בארוק" הוא זה שיצר בעבר את הגרזן של קרייטוס, ומעתה הוא זה שישדרג את כלי הלחימה שלנו.

לאחר מכן מגיע קטע משמעותי מאוד במשחק, אטראוס פוגע עם הקשת שלו בחיה נדירה שנמצאת בסכנת הכחדה, עלינו לעזור לאישה יפה לרפא אותה. מתברר שהאישה הזאת היא מכשפה, שיודעת שקרייטוס הוא אל...

פרק 5 

בפרק החמישי אנחנו נלחמים בבניו של תור, השניים שבסרטון הקודם שאלו את מימיר שאלות לפני ששחררנו אותו. קרייטוס מחסל את האח הגדול והחזק יותר מבין השניים, אחיו הקטן נבהל ובורח, אבל אחר כך מבצע מארב מוצלח, בא לנו בהפתעה ופוצע קשה את אטראוס...

זה החלק המשובח ביותר מבחינת גיימינג טהור עד כה, גם האפקטים הויזואליים של המשחק הענק הזה הם תענוג לעיניים, מפולות השלגים, הפיצוצים והלהבות, הרמה הכי גבוהה שהטכנולוגיה יכולה להציע.

פרק 7 

 

לאחר שהבריא מממחלתו קרייטוס מחליט לספר לבנו את האמת על עצמו, ומעביר אותו מסע חניכה על החיים בתור אל. אבל הילד מסתחרר מהכוח ומתחיל לזלזל באביו, בשער הכניסה ליונהיים הזלזול הזה מביא לכך שהוא נחטף בידי בולדור, צריך להציל אותו.

פרק 4 

הפרק הזה פשוט מרתק, מימיר הוא האיש החכם ביותר ביקום, והוא אומר לנו שטעינו בדרך וצריך ללכת למקום אחר כדי למלא אחר בקשתה האחרונה של אשתו של קרייטוס. הוא ייקח אותנו לאן שצריך, אלא שהוא כבול לעץ ללא כל אפשרות להשתחרר, מה עושים? מורידים לו את הראש והולכים להחיות אותו אצל המכשפה, ומתברר שלשניים יש היסטוריה משותפת...

שימו לב שהמכשפה מתעצבנת על אטראוס ומצווה עליו לזרוק את החצים שנתן לנו סינדרי במתנה, בסרטונים הבאים נראה מה הבעיה עם זה.

פרק 6

במקדש של טיר אנחנו נקלעים למארב שפוצע את אטראוס באופן קשה, ועל מנת להצילו קרייטוס צריך לבצע משימה קשה וגם להתמודד עם השדים מעברו.

בפרק הזה אנחנו סוף סוף חוזרים להילחם עם להבי האש מהמשחקים הקודמים, חיכיתי וחיכיתי.

סוף המשחק

 

קרייטוס מציל את אטראוס ומעמיד אותו על המקום. אנחנו מגלים שבולדור הוא בנה של פריה, שהעניקה לו קסם בעזרתו הוא לא יוכל למות לעולם אך גם לא להרגיש שום דבר, הוא שונא אותה על כך ונוטר לה טינה.

 

השניים בורחים מבולדור וממשיכים בדרך חלופית ליונהיים, שכן בסרטון הקודם הגשר נשבר במהלך התקרית עם בולדור. על מנת להיכנס ליונהיים בדרך אחרת דרושה לנו העין השנייה של מימיר, והיא נמצאת בתוך הקיבה של הנחש הענק והחמוד שפגשנו כמה פעמים במשחק. בדרכם החוצה מהנחש הוא נפצע ומקיא אותם החוצה במקום לא מוכר. 

פריה מגיעה למקום ואומרת שהיא מחפשת את בנה, קרייטוס ואטראוס "מקטינים ראש" ולא אומרים כי הם מכירים אותו, אך בולדור מופיע, כי הוא זה שפצע את הנחש כדי למצוא אותנו.

בקרב האחרון של המשחק אנחנו מביסים את בולדור בעזרת אותם החיצים של אטראוס שפריה לקחה ממנו בסרטון 4.  לאחר שהובס בולדור מנסה לרצוח את אימו אך קרייטוס מציל אותה, פריה מצידה שונאת אותו על כך משום שהייתה מוכנה למות כדי שבנה יחיה.

השניים מגיעים ליונהיים, ארץ הענקים, שם אנחנו מגלים כי האימא הייתה ענקית בעצמה, סוד שהיא הסתירה מקרייטוס ובנה, ולכן היא רצתה שאפרה יפוזר מפסגת היקום אשר נמצאת בארץ הענקים. 

בונוס גאד אוף וור

 

כפי שאמרתי בסרטון האחרון, יש סוף סודי למשחק ועוד הרבה משימות בונוס. כמו אססין קריד, אפשר להמשיך לשחק את המשחק הזה הרבה אחרי שמסיימים אותו.

אז חזרתי לבית של פריה, חיסלתי ולקיריה (הציפורים הגדולות האלה), ביקרתי בניפלהיים ומוספלהיים (הרבה משימות מהנות), וכמובן יש את הסוף הסודי בו ת'ור בא לבקר את קרייטוס ואטראוס.

שיחקתי את גאד אוף וור הראשון בפלייסטיישן 2 בשנת 2005, והוא היה אחד המשחקים הטובים אי פעם. אבל, שני המשחקים האחרונים (גאד אוף וור 3 ואסנשן בפלייסטיישן 3) היו די בינוניים, המשחק הרביעי בסדרה שהבטיח רבות גם קיים.
bottom of page