פיפא 15 - Fifa 15

תאריך השקה: 26 בספטמבר 2014. קונסולות: פלייסטיישן 4, פלייסטיישן 3, אקס בוקס-1, אקס בוקס 360, המחשב האישי. על העטיפה: שחקן ברצלונה ליאו מסי.

 

האתר הרשמי של המשחק

משחק הכדורגל הפופולארי בעולם פיפא 15 שוחרר בסוף חודש ספטמבר (חודש וחצי לפני יריבו פרו אבולושן סוקר 15) לקונסולות פלייסטיישן 4, אקס בוקס-1, פלייסטיישן ויטה, נינטנדו, פלייסטיישן 3, אקס בוקס 360 והמחשב האישי.

 

מפתחת המשחק EA Sports חתמה על הסכם שיתוף פעולה משמעותי עם הפרמייר ליג, במסגרתו יכלול המשחק את כל 20 האצטדיונים מהליגה (בנוסף ל-7 מפיפא 14), השופטים מהליגה, שירי האוהדים ושלטי הפרסום. כמו כן הגרפיקה הטלוויזיונית מהשידורים בטלוויזיה הועתקה במלואה למשחק, אך תהיה זמינה רק בגרסאות למחשב, פלייסטיישן 4 ואקס בוקס-1. האקס בוקס 360 והפלייסטיישן 3 ימשיכו להשתמש בגרפיקה המותאמת של EA Sports.

לעומת זאת EA Sports כשלה להגיע לסיכום עם הליגה הברזילאית שנותרה מחוץ לפיפא 15, מצב הפוך קרה עם הליגה הטורקית שחזרה למשחק לאחר היעדרות. הרישיון לליגה האיטלקית השנייה מוגבל והקבוצות בה אינן מופיעות עם הסמלים והתלבושות הרשמיות.

ליאו מסי מופיע על עטיפת המשחק הגלובלית שנה שנייה ברציפות. זאת הפיפא הראשונה בה הופקו עטיפות מיוחדות לכל הגרסאות של המשחק, ולא רק למדינות הגדולות. בעטיפה של כל גרסה מופיע שחקן שונה לצד מסי: בין היתר ניתן למצוא בגרסה האיטלקית את גונזאלו היגוואין, בגרסה הדרום אמריקאית את ארתורו וידאל, בגרסה הבריטית, צרפתית, בלגית והולנדית- אדן האזרד. בגרסה הטורקית- ארדה טוראן.

קיימות תלונות של גיימרים ברחבי העולם כי המשחק פיפא 15 שלהם נתקע ומגמגם, ובעל באגים נוספים. EA Sports אמנם שיחררה פאץ' אחד לגרסת המחשב שפתר כמה באגים, אבל בעיות הגמגום כשלעצמן נותרו כשהיו.