קינגדום הארטס 3 - Kingdom Hearts III

מועד השקה: פברואר 2019. קונסולות: פלייסטיישן 4 ואקס בוקס ONE.

 

האתר הרשמי של המשחק

קינגדום הארטס 2, יצא בשנת 2006 לפלייסטיישן 2.

קינגדום הארטס 1, יצא בשנת 2002 לפלייסטיישן 2.

לאחר הרבה שנים של המתנה מורטת עצבים, המשחק קינגדום הארטס 3 ("ממלכת הלבבות 3") סוף סוף כאן. כפי שמשתמע משמו, המשחק ממשיך את קינגדום הארטס 2 שיצא לפלייסטיישן 2 ב- 2006, הכוונה לפתח את קינגדום הארטס 3 החלה כבר לפני עשור, אך העניינים נדחו והספקולציות התגברו, ורק בתערוכת המשחקים E3 של 2013 הוציאה סוני את ההודעה הרשמית שאכן יהיה משחק שלישי.

קינגדום הארטס 3 הוא המשחק הראשון בסדרה שיצא גם לאקס בוקס ONE, אחרי שהשניים הקודמים יצאו בלעדית לפלייסטיישן 2 (יש בסדרה הרבה משחקים של עלילות משנה שיצאו גם לנינטנדו, ורמיקסים שיצאו לפלייסטיישן 3 ובשנה האחרונה גם ל-4). חברת הפיתוח של המשחק Square Enix עשתה "פורט", מין הסבה של קינגדום הארטס 3 לאקס בוקס.

במשחק יש חמישה דמויות מרכזיות. אנחנו כרגיל נשחק את הדמות הראשית סורה, אותו מלווים דונאלד דאק וגופי, ולעיתים קרובות נפגוש את ריקו והמלך מיקי מאוס. בתחילת המשחק אנו מגלים כי שובו של מאסטר זיאנורט (דמות הנבל המרכזית בסדרה), גורם לכך שסורה מאבד הרבה מהכוח אליו הורגלנו מהמשחקים הקודמים, ולכן עלינו לצאת יחד עם גופי ודונלד דאק למסע בין העולמות כדי להשיב לסורה את הכוח "להעיר מחדש" את הלבבות האבודים. בינתיים קיריו ומיקי מאוס חוצים את עולם החושך לאורכו כדי למצוא את אקווה. קיירי (החברה של סורה שכזכור במשחק השני נחטפה) וליאה מתאמנות כדי לשלוט במפתחות החדשים שלהן ולעזור לנו בקרבות המכריעים בהמשך.

רוב העולמות בקינגדום הארטס 3 אשר לקוחים מההפקות השונות של דיסני ייחודיים למשחק ולא הופיעו במשחקים הקודמים, ביניהם ממלכת קורונה (מבוססת על "פלונטר") ארנדל ("לשבור את הקרח"), וסן פרנסוקיו ("6 גיבורים"). העולמות הלקוחים מההפקות של חברת הבת פיקסאר הם טוי בוקס ("צעצוע של סיפור") ומונסטרופוליס (מפלצות בע"מ). כמו כן מופיעים במשחק שני עולמות מקוריים שנוצרו במיוחד בשבילו.


עולמות של דיסני שהופיעו במשחקים הקודמים וחוזרים בקינגדום הארטס 3 הם אולימפוס (מבוסס על "הרקולס") הקריביים ("שודדי הקאריביים"), ופו הדוב. עולמות ייחודיים לקינגדום הארטס שחוזרים הם עיירת הדמדומים (Twilight Town), העולם האפל (Dark World), וקבר המפתח (the Keyblade Graveyard). 


קינגדום הארטס 3 שוחרר רק לפני כמה ימים (היום- 10 בפברואר) אבל כבר הספיק לקבל ביקורות טובות ומכר 5 מיליון עותקים ברחבי העולם בשבוע הראשון לצאתו. 

הביקורות סובייקטיביות ואין לראות בהן המלצה ישירה לרכישה של משחק או להיפך

הבלוג עצמאי לחלוטין ואינו מושפע משיקולים מסחריים כלשהם

כל הזכויות שמורות לסלי סבג