top of page

משחקי Life is Strange

Life Is Strange משחק

מועד השקה: ינואר עד אוקטובר 2015. קונסולות: פלייסטיישן 3 ו-4, אקס בוקס 360 ו- ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

במשחק ההרפתקאות Life Is Strange (החיים מוזרים) אנו משחקים את מקס קולפילד בת ה-18, סטודנטית לצילום בעלת יכולות על טבעיות, שיכולה להחזיר את הזמן לאחור ולהשפיע על ההווה. מקס חוזה כי סופה מתקרבת ועליה למנוע ממנה להשמיד את העיירה שלה. 

Life Is Strange יצא בחמישה פרקים נפרדים בשנת 2015, שחרור המשחק בחתיכות נפרדות נבע בעיקר מסיבות כלכליות אבל גם קריאטיביות. המשחק קיבל ביקורות די טובות אשר שיבחו את התפתחות הדמויות ומנגנון החזרת הזמן לאחור. עם זאת ביקורת הועברה על השפה המדוברת, בעיות בסנכרון הדיבוב בפרקים המוקדמים, ואי עקביות בצלילים. 

מבוא לעלילה: המשחק מתרחש בעיירה הבדיונית ארקדיה ביי שבאורגון, ומסופר מנקודת מבטה של מקס קולפילד בת ה-18, תלמידת כיתה י"ב באקדמיית בלאקוול. במהלך שיעור צילום עם המורה שלה מארק ג'פרסון, מקס חווה חיזיון בו מגדלור נהרס על ידי סופת טורנדו. היא יוצאת להתפנות כדי להירגע, ואז רואה את חברה לכיתה נייתן פרסקוט רוצח נערה בהתקף זעם. באותו רגע מקס מפתחת איכשהו את היכולת לחזור בזמן ולהציל את הנערה, שמתבררת כחברת ילדותה קול פרייס. השתיים מתיידדות והולכות למגדלור, שם מקס חושפת בפני קול את היכולת העל טבעית שלה, והשתיים מגיעות להבנה כי החיזיון אמיתי וסופת טורנדו מתקרבת לעיר.

Life Is Strange Before the Storm משחק

מועד השקה: קיץ-סתיו 2017. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

Life Is Strange: Before the Storm


המשחק השני Life Is Strange: Before the Storm ("החיים מוזרים: לפני הסערה"), הוא כפי שמשתמע משמו, פריקוול למשחק הראשון ונערך לפניו. העלילה מתמקדת בנערה קלואי פרייס בת ה-16 ומערכת היחסים שלה עם חברתה ללימודים רייצ'ל אמבר. בניגוד למשחק הראשון שעוסק בחזרה בזמן, משחק זה עוסק בבניית דיאלוגים ותקשורת עם הסביבה, כפי שנעשית על ידי קלואי.

המשחק שוחרר בשלושה פרקים נפרדים בשליש האחרון של שנת 2017, הוא קיבל ביקורות טובות אשר שיבחו את הדמויות והעלילה, למרות שהושמעה גם ביקורת על חורים בעלילה, ומידת ההשפעה של החלטות הגיימר לקראת סוף המשחק.

מבוא לעלילה: קלואי וחברתה רייצ'ל מבריזות מבית הספר ויוצאות לבילוי סתמי, הן מגיעות לנקודת תצפית בה רייצ'ל רואה דבר שמכעיס אותה נורא- אביה בוגד באימה עם אישה אחרת. תחילה היא מסתירה את הגילוי מקלואי ולא חולקת עימה את הסיבה לעצבותה, דבר שבאותו לילה גורם לשתיים להסתכסך. לאחר מכן הן מתפייסות ומסע גילויי הפרטים בפרשה נמשך. 

Life Is Strange 2 משחק

מועד השקה: אוקטובר 18 עד דצמבר 2019. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

Life Is Strange 2


המשחק השלישי Life Is Strange 2 מתרחש 3 שנים לאחר המשחק הראשון, אנו שולטים בשון דיאז, נער בן 16 ממוצא לטיני- אמריקאי אשר בורח מהבית עם אחיו דניאל בן ה-9 כשהשניים מבוקשים על ידי המשטרה. 

המשחק שוחרר בחמישה פרקים נפרדים, הראשון בשנת 2018 וארבעת הנותרים לאורך שנת 2019. הוא קיבל ביקורות קצת פחות טובות מקודמיו, אך עמדה לזכותו העובדה כי העלילה בו רחבה ועמוקה בהרבה, אשר גם משמיעה ביקורת חברתית נגד אמריקה של דונלד טראמפ. 

מבוא לעלילה: המשחק מתחיל בעיר סיאטל שבוושינגטון, כששון דיאז בן ה-16 רואה כי אחיו הצעיר דניאל סובל מהצקות מצד השכן שלהם ברט פוסטר. שון מתערב ומתפתח עימות פיזי במהלכו הוא מרתק את ברט לרצפה, אך למקום מגיע שוטר ששולף את אקדחו. זה גורם לאביהם של שני האחים, אסטבן, להגיע אל מקום התקרית כדי להרגיע את השוטר, אולם זה יורה באב והורג אותו.

 

עם הישמע הירייה בוקעת מדניאל זעקה עוצמתית בעלת כוחות על טבעיים, שגורמת לרוח חזקה שמעיפה את השוטר והניידת שלו וגורמת לפיצוץ בכל הרחוב. שני האחים מתעלפים, וכשמתעוררים מתחילים במנוסה כשכוחות משטרה נוספים מגיעים למקום ורוצים לעצור אותם. שון מוביל את אחיו הצעיר אל מחוץ לוושינגטון והם מתחילים במסע אל פורטו לובוס שבמקסיקו, עיר מולדתו של אביהם.

bottom of page