top of page

Mad Max | מקס הזועם

משחק מקס הזועם Mad Max

מועד השקה: ספטמבר 2015. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, המחשב האישי PC.

 

האתר הרשמי של המשחק

המסע של מקס למישורים השקטים מקבל תפנית לא צפויה כשכנופיית מלחמה (בהנהגת המצביא סקברוס סקרוטוס, בנו הפסיכופת של המלך אימורטן ג'ו) מעיפה אותו מהכביש וגונבת את בגדיו, אספקתו, נשקו ומכוניתו, ומשאירה אותו להירקב בשמש המדברית. מקס חוצה את השממה בחיפוש המכונית היקרה שלו, הוא פוגש מכונאי בשם צ'אמבוקט, זאב בודד נלהב ביותר שמקדיש את כל מרצו לבניית הרכב המושלם, המגנום אופוס. לאחר שצ'אם מעניק למקס תקווה בהשגת נקמה בסקרוטוס, השניים כורתים ברית ומתמקמים בבסיס האופוס בחיפוש אחר מים ומזון, בעלי ברית, שדרוגים, וגאולה בעולם נטול שפיות. 

בדקה הראשונה לאחר שמקס מתעורר מהתקיפה שעלתה באיבוד הרכב שלנו אנו מחפשים אחר הדבר החשוב ביותר במשחק בעצם- מים (כל העולם של המשחק אגב הוא מדבר אחד גדול ואנו לא ניתקל בו בשום נחל,  נהר ובטח שלא ים, הכל חול ומכוניות). מקס מוצא בור מים קטן שמציל את חייו, הוא מתחיל לסרוק את הסביבה ופוגש במכונאי מכוניות מעוות אותו הוא מתכוון להרוג אך מתחרט...

מקס וצ'אמבאקט הופכים לשותפים, מקס נוהג, רוצח ומטפל בחלק התפעולי, צ'אמבאקט אחראי על תפעול ושכלול המכונית "המאגנום אופוס". בין המשימות השונות כמובן שנחוץ לנו מקום מחסה, בית. העולם של המשחק מחולק לכמה טריטוריות שבכל אחת מהן שולט דיקטטור מסוים, יש לו מקום מחסה גדול ("Stronghold") עם משרתים, מזון, כלי עבודה, מקום לתיקון המכונית ועוד, וכדי שנוכל לגור שם יהיה עלינו לבצע בתמורה משימות בשביל מנהיג המקום. הנה דוגמה למקרה בו מקום המסתור של צ'אמבאקט הותקף ונהרס, ונסענו לסטרונגהולד חדש של דיקטטור בשם Jeet, תחילה הוא לא הסכים לקבל אותנו, אבל תחינותיו של צ'אמבאקט עשו את העבודה. * אני החלטתי להוריד את הסרטונים שהעליתי מהמשחק בעקבות איכות לא מספקת, יש פירוט על העלילה *

על מנת שהשהות שלנו במדבר בחיפוש אחר ציוד, מזון ופריטים אחרים בעלי ערך תהיה קלה יותר, יהיה עלינו לסרוק את הסביבה ולסמן את המידע במפה. אנו עושים זאת בדרך מדליקה ביותר- כדור פורח. מקס ממריא אל-על ומשתמש במשקפת, כל המידע מסומן אוטומטית במפה. מקס יכול לשדרג את יכולותיו ככל שהמשחק מתקדם, ישנו אדם בעל כוחו מיוחדים שמופיע בכל מיני מקומות ודרכו נוכל לשדרג למקס את יכולות הלחימה, מד הבריאות, גודל המימייה ועוד. בנוסף בזמן השהות במדבר עלולות לתקוף אותנו סופות חול קטלניות, אתה מקבל התראה כדקה לפני שהן מתחילות ועליך לתפוס מחסה. 

עיקר המלאכה שלנו על מנת להעביר את השליטה בטריטוריה מסוימת לדיקטטור שבשבילו אנו עובדים היא כיבוש מחנה. בכל טריטוריה יש כמה מחנות עבודה של דלק או נשק, הם מאוכלסים בלוחמים, מזון וציוד, ועלינו לטהר כל מחנה שכזה על מנת ליטול בו את השליטה ולהפוך אותו למחנה עבודה שלנו, שיניב למקס הכנסה קבועה. הנה דוגמה אחת לטיהור מחנה שכזה. 

ככל שהמשחק מתקדם מקס וצ'אמבאקט הולכים ומתקרבים אל המטרה העיקרית שלהם- זכייה במירוץ הגדול של גאסטאון, שהפרס על זכייה בו הוא רכב משוכלל ביותר בשם "ביג צ'יף". כשמקס מגיע לגאסטאון כדי להירשם למירוץ, האחראי לא מוכן לעזור אלא אם נבצע בשבילו משימה מסוימת. 

אז מקס משתתף במירוץ גאסטאון ומנצח בו, אבל כפי שניתן לראות, המארגנים מרמים אותו ובמקום לקבל את הרכב הוא נקלע לקרב עם סקרוטוס. מקס נפצע קשה ושורד רק בזכות הופ, אישה יפה עם שיער אדמוני שראינו כיצד היא שמה עליו עין במשך המשימות האחרונות אך מקס די מתעלם ממנה.

 

במשך הזמן שבו מקס נתון בין חיים למוות הוא נקלע למין חלום-הזיה-התגלות בו אשתו ובתו המנוחות מפצירות בו לשנות את דרכיו. המסר הוא להתמסר להופ כדי להתשקם. מקס מתעורר במין בית חולים שהופ לקחה אותו אליו, ויוצא לחפש את הרכב ששייך לו.


לאחר שהשיג את הביג צ'יף, הופ דורשת ממקס שיגמול לה על עזרתה בכך שיחלץ את בתה הקטנה "גלורי" מהשבי. מקס לא מסכים בכפיות טובה מסוימת, אך מתחרט ברגע האחרון ועושה זאת.

ואז, בדיוק כשהוא משוחרר מכל מחויבויותיו ויכול להמשיך הלאה כדי לנקום בסקרוטוס, הוא מגלה שצ'אמבאקט בגד בו וברח ממנו עם הרכב המשוכלל שלהם - "המאגנום אופוס". מקס יוצא לחפש את צ'אמבאקט ומגלה שהוא נפל קורבן לאמבוש- משרתיו של סקרוטוס היכו את צ'אמבאקט ועכשיו מקס הוא הבא בתור. מקס גובר עליהם אך מגלה שצ'אמבאקט מסר לסקרוטוס מידע רגיש, הקשר של מקס להופ וגלורי. מקס מאחר להציל אותן ושתיהן נרצחות בדם קר על ידי סקרוטוס. בבוס פייט האחרון מקס רוצח את סקרוטוס ונוקם את מותן.

bottom of page