מאפיה 3 - Mafia III

משחק הפעולה-הרפתקאות הכה מדובר של השנה מאפיה 3 מתרחש בשנת 1968 בעיר ניו בורדו, גרסה מדומיינת של ניו אורלינס. נשלוט בלינקולן קליי, חייל יוצא מלחמת וייטנאם השואף להשיג נקמה למען חבריו שנרצחו על ידי כנופיות מקומיות. מאפיה 3 הוא משחק עם עולם פתוח גדול יותר מהמשחק הראשון והשני יחד, עם מפה המחולקת ל- 10 מחוזות, לא פחות.

קצת מהעלילה (ספוילר קטנטן)

 

לינקולן קליי הוא יתום ממוצא חצי אפרו אמריקאי חצי לבן, בילדותו אומץ על ידי מפיונרים ובנעוריו יצא לשרת במלחמת וייטנאם כחייל בכוח מובחר. לאחר שהשתחרר חזר לניו בורדו והתאחד עם חבריו במאפיה השחורה אותה מנהיג אביו המאמץ סמי רובינסון. סכסוך שפורץ בין סמי לכנופיה מתחרה גורם לחוב של המאפיה השחורה לדון משפחת מרקאנו- "סאל". לינקולן נפגש עם סאל שמציע שיתפוס את מקומו של אביו אך הוא מסרב ומוכן לבצע משימה עם בנו של סאל- גיורגי מרקאנו, כדי לשלם את החוב. 

שוד הבנק הפדרלי של לואיזיאנה עובר בהצלחה אבל סאל מרקאנו בוגד במאפיה השחורה והורג את סמי רובינסון וכל חבריו של לינקולן, שנורה בראשו ונותר לגווע לאיטו, אך הוא ניצל על ידי חבר קרוב ומבריא. לינקולן מתקשר לסוכן ה- CIA שלו מוייטנאם ג'ון דונובן, שמסכים להשתמש באמצעיו הרבים כדי לרגל אחר משפחת מרקאנו, ולינקולן נודר נדר לנקום ולתפוס את השליטה בעיר ניו בורדו...

מועד השקה: אוקטובר 2016. קונסולות: פלייסטיישן 4 ואקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

 

האתר הרשמי של המשחק

טריילר מאפיה 3 - עלילה

במשחק נוכל להשלים משימות במגוון דרכים שונות, לדוגמה נוכל לחסל אויבים בעזרת כלי נשק, או להיעזר בתגבורת בטרם או בזמן הקרב ובכך להרחיב את המבצע וגם להגדיל את הסיכון. לחילופין נוכל לנקוט בטקטיקות התגנבות מבלי שאויבינו יזהו אותנו (אם עשינו את הדברים נכון), ניתן גם לזנוח את הנשק החם וללכת על קרב אגרופים. לאחר ביצוע המשימה ניתן לחקור בישטות הפחדה את האויבים שלנו אם השארנו אותם בחיים, ולקבל מהם מידע על המטרות שלהם. ניתן לערוך התקפות על טריטוריות של המאפיה האיטלקית ולהתנקש בחיילים שמפקדים על המקום כדי לנטול את השליטה ולנכס את המקום לעצמנו.

כמובן שבמאפיה 3 נצטרך גם לנהוג, והמשחק מספק חווית נהיגה קלאסית של שנות ה-60 עם מגוון מכוניות שוות, רעשי מנועים תשתיות כבישים וכדומה. 

מאפיה 1 יצא בסוף שנת 2002 לאקס בוקס ופלייסטיישן 2.

מאפיה 2 יצא בסוף שנת 2010 לאקס בוקס 360 ופלייסטיישן 3.

טריילר נקמה

טריילר השוד

הביקורות סובייקטיביות ואין לראות בהן המלצה ישירה לרכישה של משחק או להיפך

הבלוג עצמאי לחלוטין ואינו מושפע משיקולים מסחריים כלשהם

כל הזכויות שמורות לסלי סבג