סדרת משחקי מאפיה | Mafia Trilogy

מועד השקה: ספטמבר 2020. קונסולות: פלייסטיישן 4 ואקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

 

האתר הרשמי של המשחק

Mafia: Definitive Edition הוא רימייק למשחק מאפיה 1 שיצא לפלייסטיישן 2 בשנת 2002. העלילה מתרחשת בשנות ה-30 בעיר הבדיונית לוסט הייבן המבוססת על שיקגו. אנו משחקים את טומי אנג'לו, "חייל" במשפחת הפשע הסיצילאנית-אמריקאית סאלרי. 


הרימייק של המשחק שיפר אותו משמעותית עם בנייה עיצובית חדשה, הרחבת הדקויות והמאפיינים של המשימות, הוספת אופנועים לכלי הרכב ועוד. גם המוזיקה של המשחק הוחלפה והדיבובים הוקלטו מחדש, צוות המדובבים באנגלית הוחלף ובשפה הצ'כית המשיכו אותם המדובבים של המשחק הראשון.

המשחק נפתח כשהדמות המרכזית טומי נפגש עם בלש במסעדה על מנת לתת לו מידע על המתרחש בארגון הפשע שבו הוא פועל, ומכאן אנחנו משחקים בפלאשבקים כשהוא מספר את הסיפור. טומי הוא נהג מונית, ובאחד הלילות נקלע לקרב בו עזר לאנשי משפחת סאליירי פולי וסאם לברוח מאנשי משפחת מורלו. לאחר כמה ימים הם מוצאים אותו ומרביצים לו, הוא בורח לבר של סאליירי וניצל, משם יוצא למשימת נקמה מוצלחת שלאחריה מתקבל למאפיה, חייל במשפחת סאליירי.

עם צאת המשחק שוחררה מהדורה מיוחדת של שלושת משחקי מאפיה- Mafia: Trilogy (מאפיה: הטרילוגיה) הכוללת גם את הרימייק של המשחק השני Mafia II: Definitive Edition שיצא כמה חודשים לפני הראשון (החלטה מוטעית לטעמי) וגרסה מחודשת של מאפיה 3, שהיה יחסית חדש (לגלול למטה). 

0:00 השיחה עם הבלש • 1:35 נקלעים לקרב יריות •  9:15 חוטפים מכות ובורחים לבר • 13:00 נוקמים באנשים של מורלו • 15:45 דון סאליירי מקבל את טומי למאפיה • 20:00 משימת גבייה פרוטקשן • 23:30 הקרב במוטל •

משחק הפעולה-הרפתקאות הכה מדובר של השנה (2016) מאפיה 3 מתרחש בשנת 1968 בעיר ניו בורדו, גרסה מדומיינת של ניו אורלינס. נשלוט בלינקולן קליי, חייל יוצא מלחמת וייטנאם השואף להשיג נקמה למען חבריו שנרצחו על ידי כנופיות מקומיות. מאפיה 3 הוא משחק עם עולם פתוח גדול יותר מהמשחק הראשון והשני יחד, עם מפה המחולקת ל- 10 מחוזות, לא פחות.

קצת מהעלילה (ספוילר קטנטן)

 

לינקולן קליי הוא יתום ממוצא חצי אפרו אמריקאי חצי לבן, בילדותו אומץ על ידי מפיונרים ובנעוריו יצא לשרת במלחמת וייטנאם כחייל בכוח מובחר. לאחר שהשתחרר חזר לניו בורדו והתאחד עם חבריו במאפיה השחורה אותה מנהיג אביו המאמץ סמי רובינסון. סכסוך שפורץ בין סמי לכנופיה מתחרה גורם לחוב של המאפיה השחורה לדון משפחת מרקאנו- "סאל". לינקולן נפגש עם סאל שמציע שיתפוס את מקומו של אביו אך הוא מסרב ומוכן לבצע משימה עם בנו של סאל- גיורגי מרקאנו, כדי לשלם את החוב. 

שוד הבנק הפדרלי של לואיזיאנה עובר בהצלחה אבל סאל מרקאנו בוגד במאפיה השחורה והורג את סמי רובינסון וכל חבריו של לינקולן, שנורה בראשו ונותר לגווע לאיטו, אך הוא ניצל על ידי חבר קרוב ומבריא. לינקולן מתקשר לסוכן ה- CIA שלו מוייטנאם ג'ון דונובן, שמסכים להשתמש באמצעיו הרבים כדי לרגל אחר משפחת מרקאנו, ולינקולן נודר נדר לנקום ולתפוס את השליטה בעיר ניו בורדו...

מועד השקה: אוקטובר 2016. קונסולות: פלייסטיישן 4 ואקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

 

האתר הרשמי של המשחק

במשחק נוכל להשלים משימות במגוון דרכים שונות, לדוגמה נוכל לחסל אויבים בעזרת כלי נשק, או להיעזר בתגבורת בטרם או בזמן הקרב ובכך להרחיב את המבצע וגם להגדיל את הסיכון. לחילופין נוכל לנקוט בטקטיקות התגנבות מבלי שאויבינו יזהו אותנו (אם עשינו את הדברים נכון), ניתן גם לזנוח את הנשק החם וללכת על קרב אגרופים. לאחר ביצוע המשימה ניתן לחקור בישטות הפחדה את האויבים שלנו אם השארנו אותם בחיים, ולקבל מהם מידע על המטרות שלהם. ניתן לערוך התקפות על טריטוריות של המאפיה האיטלקית ולהתנקש בחיילים שמפקדים על המקום כדי לנטול את השליטה ולנכס את המקום לעצמנו.

כמובן שבמאפיה 3 נצטרך גם לנהוג, והמשחק מספק חווית נהיגה קלאסית של שנות ה-60 עם מגוון מכוניות שוות, רעשי מנועים תשתיות כבישים וכדומה. 

מאפיה 1 יצא בסוף שנת 2002 לאקס בוקס ופלייסטיישן 2.

מאפיה 2 יצא בסוף שנת 2010 לאקס בוקס 360 ופלייסטיישן 3.

הביקורות סובייקטיביות ואין לראות בהן המלצה ישירה לרכישה של משחק או להיפך

הבלוג עצמאי לחלוטין ואינו מושפע משיקולים מסחריים כלשהם

כל הזכויות שמורות לסלי סבג