סטארגיימס: אססין קריד אודיסאה | Assassin's Creed Odyssey

אססין קריד אודיסאה | Assassin's Creed Odyssey


אססין קריד אודיסאה Assassin's Creed Odyssey
מועד השקה: אוקטובר 2018. קונסולות: פלייסטיישן 4,
אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק
אססין קריד אודיסאה הוא המשחק ה-21  בסדרת אססין קריד המפוארת וה-11 בסדרת המשחקים הראשיים. הוא מתרחש בשנים 431 עד 422 לפני הספירה במהלך המלחמה הפלופונסית בין אתונה וספרטה, כ-400 שנה לפני אירועי המשחק הקודם אססין קריד אוריג'ינס שהתרחש במצרים. הגיימר שולט במתנקש או מתנקשת- האחים אלכסיס וקסנדרה, הלוחמים בשני הצדדים בזמן שהם מחפשים את המשפחה שלהם. 

חידוש של אססין קריד אודיסטה לעומת קודמיו הוא אפשרות לשחק מתנקש או מתנקשת. יש גם אפשרויות לשיחות משתנות עם בחירת משפטים, סיומות משחק משתנות וכו'. 


חידוש מעניין נוסף הוא היכולת לפתח מערכות יחסים רומנטיות עם דמויות מהמין השני או מאותו מין לבחירת הגיימר. עם זאת, ביקורת הועלתה מצד גיימרים להט"בים עם צאת חבילת ההרחבה Legacy of the first blade ("מורשת הלהב הראשון") בה במסגרת העלילה לגיימר אין ברירה אלא להביא ילד עם אדם מהמין השני. יוביסופט הפנימה את הביקורת ובמסגרת פאטצ' לחבילת ההרחבה הסירה את ההתחייבות למערכת יחסים רומנטית והולדת ילד, דבר שגם חייב לשנות את סצנת הסיום בה המתנקש/ת מדבר על קשר דם לדור הבא.

אססין קריד אודיסאה קיבל ביקורות טובות, המגזין Electronic Gaming Monthly נתן לו ציון של 8.5 וכתב כי "אססין קריד אודיסאה מקיים את כל הציפיות שהתפתחו לנוכח שמו… הדמויות, הקרבות, העלילה וטווח הזמן הם מעבר לכל מה שהסדרה השיגה עד כה". מגזין IGN שיבח את המשחק עם ציון 9.2 וכתב "הרפתקת אססין קריד אודיסאה בעולם הפתוח של יוון העתיקה הוא מסע נפלא, והטוב ביותר בסדרה עד כה". מגזין GamesRadar+ נתן לו ציון של 5 מתוך 5, שיבח את הדמויות, העולם הפתוח והעלילה הסוחפת, וכתב כי "אודיסאה משכלל את כל מה שהיה באוריג'ינס ומשבח את האלמנטים (הנ"ל) כפי שלא חשבתם שמשחק של אססין קריד יכול, לאודיסאה יש את הכל". באפריל 2020 דירג המגזין Game Informer את אודיסאה שלישי בסדרת משחקי אססין קריד.