סטארגיימס: וולפנשטיין 2: הענק החדש | Wolfenstein II: The New Colossus

וולפנשטיין 2: הענק החדש | Wolfenstein II: The New Colossus

 

וולפנשטיין הם משחקי מלחמה המתרחשים במציאות חלופית בה הנאצים ניצחו את מלחמת העולם השניה: 

וולפשנטיין: הסדר החדש | Wolfenstein: The New Order

וולפנשטיין: הענק החדש | Wolfenstein II: The New Colossus 

וולפנשטיין: יאנגבלאד | Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein II: The New Colossus | וולפנשטיין: הענק החדש

וולפנשטיין: הענק החדש Wolfenstein II: The New Colossus
מועד השקה: נובמבר 2017. קונסולות: פלייסטיישן 4,
אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק Wolfenstein II: The New Colossus ("הטירה הנאצית 2: הענק החדש") מהווה המשך למשחק הקודם, וולפנשטיין הסדר החדש, שיצא בשנת 2014. אנו ממשיכים לשחק את גיבור המלחמה בי.ג'יי בלאזקוביץ ומאבקו במשטר הנאצי, הפעם בארצות הברית ולא באירופה.

וולפנשטיין 2 משוחק לפי פרקים, בניגוד לקודמו ששוחק באופן רציף. העלילה אינה אחידה, ובחירות שנעשה בפרולוג ישנו אותה בכמה נקודות זמן. במשחק יש מגוון נשקים, הרבה מהם אקדחים שבאים בזוגות ונחזיק ב-2 ידיים.

המשחק קיבל ביקורות חמות וטובות, עם תשבוחות לדמויות, העלילה, מנגנון היריות ועוד. הוא היה מועמד לכמה פרסים, ביניהם של ג'ויסטיק הזהב וגיימינג אוורדס 2017, בו זכה בפרס משחק הפעולה הטוב ביותר.

פרק 1: כזכור, בסיום המשחק הקודם לא ידענו אם גיבור המשחק בי.ג'יי בלאזקוביץ שרד את המתקפה הגרעינית על המבצר של שטראסה, והמשחק השני ממשיך מאותה נקודה, בה הוא נפצע ושוקע בתרדמת של 5 חודשים. לאחר מכן אנו מבינים כי אניה, אהובתו מהמשחק הקודם, בהריון עם תאומות. לאחר שבלאזקוביץ' מתאושש הוא מבין כי הניצחון על הנאצים עם חיסול שטראסה היה רגעי בלבד וכוחם לא נחלש. כעת עליו לקבץ מחדש את אלה שלחמו לצידו במשחק הקודם ולשחרר את אמריקה מהשלטון הנאצי, על מנת שתשמש כבסיס ממנו ישוחרר שאר העולם.


פרק 2: הפרק השני הוא העסיסי ביותר במשחק לדעתי, בלאזקוביץ' מגיע לארצות הברית הכבושה בידי הנאצים כדי לשתול פצצת אטום בפיקוד העליון של הוורמאכט ולחסל את המנהיגות הנאצית העליונה. כשהוא בורח מן המקום הוא מחליט לקפוץ לבית ילדותו, בו עבר התעללות על ידי אביו הנאצי. הבית נטוש, אבל אינו ריק, מתנהלת שיחה טעונה ומרתקת המעלה את כל השדים מן העבר, ובסופה מושגת הנקמה.

אבל הקפיצה הביתה עולה לבלאזקוביץ' ביוקר, הוא נלכד על ידי גנרלית אנגל, מגיע לבית משפט נאצי ונגזר עליו דין מוות. ראשו נכרת ומושלח לתוך האש, האם זה הסוף?

פרק 3: בפרק השלישי מגיעים בלאזקוביץ' יחד עם עוד כמה חברים בחוג קרייזאו לגטו בניו אורלינס, על מנת לשחרר כמה לוחמי חופש חזקים בראשם הורטון בון, שיוכלו לעזור לארגון בהבסת הנאצים. 

לאחר שהמטרה מושגת, הצוות מבין שעל מנת לחסל את השלטון הנאצי יהיה עליהם לנטרל קודם את ספינת האוויר המבצרית של הנאצים-האוסמרצר, שמוגנת על ידי מערכת הגנה בשם אודין. על מנת לפרוץ למערכת ההגנה צריך לגנוב קודים, אשר נמצאים במתקן נאצי סודי על כוכב נגה. 

בגלל שלא ניתן להגיע למתקן אלא בהזמנה אישית, בלאזקוביץ' גונב את זהותו של שחקן קולנוע המוזמן לאודישן על גילום תפקידו של בלאזקוביץ' עצמו בסרט קולנוע (נזכיר שהנאצים חושבים שבלאזקוביץ' מת, ועושים סרט על לכידתו). המפיק של הסרט הוא לא פחות מאשר אדולף היטלר... 

סוף המשחק: בסוף המשחק פולש חוג קרייזאו לאוסמרצר, מנטרל את מערכת ההגנה שלו ומחסל את אנשיו. משם ממשיכים החברים לקליפורניה, ובלאזקוביץ' מחסל את פראו אנגל שמופיעה בתכנית טלוויזיה. וואייט נושא נאום לעם האמריקאי בו הוא מבשר לו שהמהפכה החלה, קורא לאנשים לצאת לרחובות ולשחרר את ארצות הברית מהשלטון הנאצי.

​בלאזקוביץ' לוקח מהגופה של אנגל את טבעת הירושה שלקחה ממנו בסרטון השני, ומציע נישואין לאניה.