top of page

רד דד רידמפשן Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 cover

מועד השקה: נובמבר 2018. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE.

האתר הרשמי של המשחק

"אמריקה, שנת 1899. סוף המערב הפרוע החל כשאנשי החוק צדים את שאריות כנופיות הפשע, אלה שלא ייכנעו מרצונם- ייהרגו"

המשחק הקודם שיצא לאקס בוקס 360 לפני 9 שנים היה אדיר, ולאחר שנים של שמועות, ספקות ועיכובים הוחלט להוציא משחק שני (ושלישי בסך הכל), זהו רד דד רידמפשן 2. משחק הפעולה בסגנון מערבון של חברת רוקסטאר גיימס האגדית, ששוב מוכיחה שהיא הרבה יותר מ-GTA. 

רד דד רידמפשן 2 הוא פריקוול לרידמפשן 1- כלומר מתרחש לפניו, בגרסה בדיונית של מערב ארצות הברית (הפרוע) בשנת 1899. אנו משחקים את הדמות ארתור מורגן, פורע חוק החבר בכנופיית ואן דר לינדה, המתמודדת עם הדעיכה של המערב הפרוע בזמן שהיא נאבקת לשרוד מול כוחות ממשלתיים, כנופיות ואויבים אחרים. דמות משנית בעלילה הוא ג'ון מרסטון, הדמות הראשית של רד דד רידמפשן 1.

כמו קודמו וכמו ג'יטיאיי, Red Dead Redemption 2 הוא משחק עולם פתוח, ובין המשימות השוטפות נצטרך לירות, לבצע מרדפים, מירוצי סוסים, לצוד, ולבנות את האופי של הדמות דרך בחירות מוסריות ומשימות בונוס. לגבי המעשים הרעים שלנו, במשחק יש מערכת שתעלה או תוריד את הדרישה שלנו למעצר עם כרזות Wanted שיגרמו לציידי ראשים לרדוף אותנו ולקבל כסף אם ירצחו אותנו (כמו בסרט שמונת השנואים).

רד דד רידמפשן 2 היה להשקה השנייה הגדולה בהיסטוריית הגיימינג, עם הכנסות של 725 מיליון דולר ומכירת 23 מיליון עותקים, בשבוע הראשון בלבד לצאתו. המשחק קיבל ביקורות טובות מגיימרים ששיבחו את העלילה, הדמויות ורמת הירידה לפרטים הקטנים.  
* בעמוד זה עלו רק חלק מהסרטונים שבערוץ של סטארגיימס, בעיקר מהשליש האחרון של המשחק. ניתן למצוא את כל הסרטונים ביוטיוב כאן. כל הסרטונים שלהלן מתורגמים לעברית, ללחוץ על הסמל למטה *

המשחק מתחיל לאחר שוד כושל של הכנופיה בעיירה בלאקווטר, בו היא ספגה אבידות קשות ונאלצה להעתיק את המחנה שלה למיקום חדש כדי לברוח מאנשי החוק. ארתור, שנעדר מהקרב הזה מסיבה שאינה ידועה לנו, מוצא מקום מחסה כדי לעבור את הלילה.

למחרת אנו יוצאים למשימת חילוץ של ג'ון מרסטון, הדמות כאמור אותה נשחק ברד דד רידמפשן 1. בפעם הראשונה שרואים את מרסטון אנו מבינים איך קיבל את הצלקת שבלחיים.
משימת Blessed are the Peacemakers 
("המבורכים הם עושי השלום")

הטבח הטיפש של המחנה אומר ששני חברים בכנופיית אודריסקול פגשו אותו ואמרו שהם מוכנים להפסקת אש, ארתור חושש שזו מלכודת אך לא מקשיבים לו. דאץ' הולך להיפגש עם קולם אודריסקול כשארתור מחפה עליו מנקודת מסתור, אבל הם חושבים צעד אחד לפנינו. 

אם אינך רואה את התרגום לחץ על הסמל המרובע בתחתית המסך ליד הסמל של הגדרות
Blood Feuds + The Battle of Shady Belle
(סכסוכי דמים + הקרב בשיידי בל)

אלו 2 המשימות האחרונות בפרק 3. ג'ק, הבן הקטן של ג'ון מרסטון נעלם, ולפי החשד נחטף על ידי משפחת בריית'ווייט. הכנופייה הולכת לאחוזה כדי להחזיר אותו אך לא מוצאת. לאחר מכן הכנופייה חייבת לעבור למקום חדש כי אנשי החוק מצאו את המחנה בקלמנס פוינט, עלינו לנקות את האחוזה בשיידי בל ממנה שדדנו כלי נשק עם לני בסרטון 13.

אם אינך רואה את התרגום לחץ על הסמל המרובע בתחתית המסך ליד הסמל של הגדרות
The Joys of Civilization + Angelo Bronte, a Man of Honor
(יתרונות הציויליזציה + אנג'לו ברונטה, איש של כבוד)


מחפשים ברחבי העיר המודרנית סן דני את אנג'לו ברונטה שחטף את ג'ק, לאחר מכן עלינו לבצע בשבילו משימת חיסול מגניבה בבית הקברות.

לשים לב: בשתי המשימות כללתי גם את הסצנות המעניינות שאינן במדליית זהב-במשימה הראשונה, כשהנגנב מצליח לברוח לתוך השוק, מתנהלת שיחה מעניינת בין אתור למנהיג הפרחחים. ובמשימה השנייה בבית הקברות, כשאתה בורח עם ג'ק בדרך הארוכה יותר. 
The Gilded Cage + Urban Pleasures
(כלוב מזהב + הנאות אורבניות)


הכנופיה משתתפת במסיבה בבית ראש העיר של סן דני במטרה למצוא אפשרויות לשודים שמנים. אחת ההזדמנויות מגיעה ממי שהזמין אותנו למסיבה, אנג'לו ברונטה, שאומר כי בתחנת החשמלית יש הרבה כסף ואפשר לשדוד אותה. במשימה השנייה מתברר שזו מלכודת. 

לשים לב: במסיבה, רב המשרתים מרביץ לאישה כהת העור כי הראתה את עצמה בסביבת האורחים.  (4 הדקות הראשונות מספרות על התקלה)
Country Pursuits + Revenge is a Dish Best Eaten
(מרדפים כפריים + נקמה היא מנה שיש לאכול)

ליל התנינים: משימה מהנה ושוברת שגרה. למרות חילוקי דעות, דאץ' מחליט שהכנופייה תחסל את ברונטה על המלכודת של שוד החשמלית (סרטון קודם). כדי לעשות זאת אנחנו צריכים סירה, לכן הולכים לדייג חביב בשם תומאס, אבל הסירה שלו תקועה בביצה מלאה בתנינים. 

לאחר מכן הגברים של הכנופיה מגיעים לאחוזה של ברונטה ומפרקים את כל האנשים שלו, הוא מתחבא וצריך למצוא אותו.
 Banking, the Old American Art + Welcome to the New World
(בנקאות, האמנות האמריקאית העתיקה + ברוכים הבאים לעולם החדש)

שוד הבנק הטראגי: הכנופייה מחליטה לבצע שוד ענק אחרון, לאחריו תוכל לברוח מארצות הברית ולפרוש לחיי חקלאות טרופיים. היא מגיעה לבנק הלאומי של סן דני, אבל המשטרה נערכת מראש (כנראה בגלל הלשנה) והמבצע נהרס עם אבידות קשות, וסכנת טביעה בלב ים באמצע הלילה.

אבודים באי גוארמה: חמשת חברי הכנופיה שורדים את טביעת הספינה ונסחפים לאי "גוארמה", הנשלט על ידי דיקטטור אכזר שבבעלותו עבדים, ולצאת מהאי הזה בחיים הולכת להיות משימה קשה ומסובכת. 
חוזרים הביתה + בוגדים החוצה + חילוץ ג'ון מרסטון
הסרטון הארוך הזה של רד דד רידמפשן 2 מכיל כמה משימות, העיקריות שבהן- החזרה הביתה מהאי גוארמה ומציאת מקום המסתור החדש של הכנופייה, תקרית נוספת עם אנשי החוק, מעבר למחנה חדש וחילוץ ג'ון מרסטון מהכלא. 
 

Dear Uncle Tacitus "דוד טאסיטוס היקר" - חמשת החברים הגולים חוזרים לאדמת ארה"ב ומתפצלים כדי להקשות על החוק לאתר אותם, כל אחד מהם צריך למצוא את המשפחה בעצמו. ארתור חוזה לאחוזה בשיידי בל ומוצא מכתב מוצפן מקרוליין (זאת סיידי) לדוד טאסיטוס.

Fleeting Joy "שמחה זמנית" (משימה מתחילה  10:25) - רק כמה דקות לאחר שכל חברי הכנופייה חוזרים, החוק שוב מופיע עם הסוכן מילטון.

A Fork in the Road "פרשת דרכים" (19:20) - ארתור שהשתעל בכבדות במשימות האחרונות מתמוטט בסן דני, ועובר אורח לוקח אותו לרופא. החדשות הנוראיות לא מזיזות לו כל כך, אבל שוברות לנו את הלב. 

Icarus and Friends "איקרוס וחברים" (25:35) - ארתור וסיידי הם היחידים שמוכנים לחלץ את ג'ון מהכלא, ועליהם לוודא קודם שהוא עדיין נמצא באותו מתקן כליאה בטרם יעשו מהלך. סיידי מארגנת לארתור טיסה בכדור פורח כדי לערוך תצפית. נקודות דילוג: ממריאים עם הכדור לשמיים 30:00 |

That's Murfree Country "זה השטח של המורפרי" (37:00) - דאץ' שבקושי מתפקד שולח את ארתור וגיבור משימת הרציף-

צ'רלס, להכין מקום חדש שהכנופיה תעבור אליו. מדובר בביבר הולו בו גרים אנשי מורפרי ברוד, קבוצת ברברים בלתי אנושית שגם כולאים נערה תמימה בתוך כלוב. נקודות דילוג: מתגנבים לתוך המערה 47:00 |לוקחים את מרדית' הביתה 51:50 | מיס אושיי מקימה סצנה 55:45 |

כשארתור לוקח את הנערה המסכנה לביתה באנסבורג, הוא נתקל בגברת דאונס, ממנה הוא גבה את כל הכסף שהיה לה במשימה Sodom? Back to Gomorrah (סוף סרטון מספר 15) כדי שתכסה הלוואה שבעלה המנוח לקח משטראוס.

בלקאיי, כשהכנופיה אורזת כדי לעבור למחנה החדש, מיס אושיי מופיעה שיכורה וצורחת על דאץ', טוענת כי היא זו שהלשינה למשטרה על השוד המתוכנן בסן דני. היא נענשת בדרך הגורמת להלם ומחלוקת נוספת בקרב אנשי הכנופיה.

Visiting Hours "שעות ביקור" (1:01:55) - סיידי וארתור חותרים בסירה אל הכלא הממשלתי שבאי סיסיקה כדי לחלץ את ג'ון. נקודות דילוג: לוקחים את השוטר מיליקון כבן ערובה 1:06:20 |רוכבים עם ג'ון למחנה החדש 1:15:15 |

כשג'ון מופיע במחנה, דאץ' לא שמח לראותו, וכועס על ארתור שהמרה את פיו.

פרק 6 חלק 1: מתחילים להתפרק
הסרטון הזה מכיל כמה משימות, העיקריות שבהן- הסלמת המאבק של האינדיאנים בצבא תוך ליבוי האש מצידו של דאץ', ניסיונות ההרגעה של ארתור, ותליית קולם אודריסקול. הסרטון הזה מחובר לסרטון הבא שמהווה המשך ישיר שלו, והם מכילים כמעט את כל פרק 6.
 

Just a Social Call "רק ביקור ידידותי" - ארתור הולך לפגוש את דאץ' ומיכה באנסבורג כדי להתעמת עם קורנוול, לעשות "ביקור ידידותי" כהגדרתם, אך זה מתברר כרצח בדם קר על ידי דאץ', כשמיכה מתחיל לקחת פיקוד על המשימות הבאות.

Do Not Seek Absolution I "אל תחפש מחילה" (משימה מתחילה  16:15) - אחרי שלקח את כל הכסף שלהם כדי להחזיר הלוואה שלקחו משטראוס (סוף סרטון 15), ארתור שמנסה לתקן את דרכיו מנסה לעזור לאדית' דאונס שעובדת בזנות, ובנה ארצ'י שעובד במכרה אנסבורג הסיזיפי.

A Rage Unleashed "זעם לא מרוסן" (20:00) - איגל פלייס מבקש שהכנופייה תעזור לו להחזיר סוסים שהצבא גנב מהשבט שלו, ודאץ' נרתם בשמחה למאמץ כדי להביא להתנגשות בין האינדיאנים לצבא.

Archeology for Beginners "ארכאולוגיה למתחילים" (32:00) - צ'רלס מבקש מארתור לדבר עם אביו של איגל פלייס, ריינס פול, כדי להזהירו על כוונת בנו להחריף את המאבק בצבא. במשימה זו ארתור מדבר על אשתו ובנו המנוחים. לשים לב: יש באג במשימה הזו שגורם לכך שהחיילים תמיד יזהו אותך אם אתה בריפליי (צ'קפוינט), לכן חובה לעשות את המשימה בניסיון אחד כדי להשיג מדליית זהב.

The Delights of Van Horn "השמחות של ואן הורן" (43:20) - מיכה שמתקרב לדאץ' ומשתלט על העניינים, שולח את ארתור וביל לגנוב את הכרכרה עם חומרי הנפץ עליה קראו במסמכים של קורנוול.

The Fine Art of Conversation "אמנות השיחה הטובה" (50:40) - ארתור וצ'רלס מלווים את מנהיג השבט האינדיאני ריינס פול לפגישת מו"מ על הפסקת אש, אבל העניינים יוצאים משליטה. במשימה זו השתמשתי בטיימר של הסמארטפון, שכחו מהדרישה של 9:30 דקות, מהיער צריך לצאת תוך פחות מדקה כדי להשיג את המדליית זהב, אם הטיימר צלצל- להתחיל מההתחלה.

בעוד שבתחילת המשימה נפרדנו מטרילאני שעזב את הכנופייה, בסופה אנו נתקלים בכומר סוונסון שעושה את אותו הדבר ועולה על הרכבת.

Goodbye, Dear Friend "שלום, חבר יקר" (1:00:15) - סיידי שאובססיבית לנקום את רצח בעלה, לוקחת את ארתור ודאץ' לאירוע התלייה של קולם אודריסקול בסן דני, על מנת לוודא שלא יימלט ממנו בפעם השלישית. (סרטון 19-המשימה בה קולם חטף ועינה את ארתור). 

אחרי שארתור חוזר למחנה, הוא מקבל מכתב פרידה ממרי, שמסיימת באופן עצוב אך הכרחי את אהבתם.

פרק 6 חלק 2: לקראת הסוף המר
הסרטון הזה מהווה המשך ישיר של הסרטון הקודם, ומסיים את פרק 6 כמעט עד סופו. Favored Sons "בנים מועדפים" - בהנהגת דאץ', איגל פלייס ואנשיו עושים מארב לסיור של הצבא, מה שמביא לתגובה חריפה מצידו.

The King's Son "בנו של המלך" (משימה מתחילה 14:30) - ארתור וצ'רלס חודרים למצודת וואלאס כדי לחלץ מהכלא את איגל פלייס, שנפל בשבי הצבא במשימה הקודמת.

The Bridge to Nowhere "הגשר לשומקום" (29:50) - בזמן שארתור עוזר לג'ון למלכד את גשר באקוס על מנת לחבל בתחבורה

של הצבא, הוא מייעץ לו לדאוג לעצמו, לעזוב את הכנופייה ולא להביט לאחור, בנוסף השניים מתכננים לשים יד על הכסף שדאץ' מחביא. 

Mrs. Sadie Adler, Widow "גברת סיידי אדלר, אלמנה" (39:30) - למרות שכבר ראתה את קולם אודריסקול נתלה בסרטון הקודם, סיידי רוצה לחסל את חברי כנופיית אודריסקול שנותרו בחיים ומסתתרים בדוג ראנץ'.

My Last Boy "הילד האחרון שלי" (50:00) - איגל פלייס והבחורים מהשבט שלו הולכים לתקוף את מפעל הנפט של הצבא, דאץ' וחברי הכנופייה מצטרפים, אך המניעים של החברים שונים.


אחרי שארתור מחזיר את איגל פלייס לאביו, הוא רוכב בחזרה למחנה אך מתמוטט שוב בגלל המחלה שלו, וניצל על ידי המשפחה הגרמנית לה עזר במשימה “A Strange Kindness” (סרטון 9). הוא מתעורר ועוזב מיד ללא כל שיפור בריאותי על מנת להתעמת עם דאץ' שבגד בו במפעל הנפט.

סוף המשחק + אפילוג 1 ו- 2
הסרטון המאוד ארוך הזה מכיל את סוף המשחק, בתוספת שני האפילוגים בהם אנו משחקים את ג'ון מרסטון, הדמות הראשית של רד דד רידמפשן 1. כל המשימות במדליית זהב, אבל השוליות שבהן חתוכות, החשובות הן שתי המשימות האחרונות בחייו של ארתור, והמשימה האחרונה בה ג'ון מחסל את מיכה, אלה מובאות במלואן.

Our Best Selves "הטוב ביותר מעצמנו" - בעוד שכמעט כל חברי הכנופייה שאינם לוחמים עזבו, דאץ' מוביל את הבחורים לסן דני כדי לשדוד רכבת של הצבא, אשר מובילה כסף וסחורה בשווי רב. זאת המשימה האחרונה של הכנופייה לאחריה הם יברחו מארה"ב בספינה, כך לפחות דאץ' טוען.


ארתור הגוסס מחליט לדאוג כי לאחר השוד, ג'ון מרסטון ומשפחתו יברחו מיד עם הרבה כסף, וגם סוזן וטילי. ארתור מפקד על המשימה בהצלחה והכנופיה עושה מכה גדולה, אולם ג'ון שנורה ונפל מהרכבת לא חוזר, ודאץ' טוען כי הוא נתפס או נהרג.

Red Dead Redemption "גאולת מוות אדומה" (משימה מתחילה 14:30) - בזמן שוד הרכבת המוצלח, הפינקרטונים הגיעו לביבר הולו ותפסו את אביגייל. דאץ' מסרב להציל אותה ונוטש את ארתור, שהולך עם סיידי כדי לחלצה מתוך תא המעצר בוואן הורן.

באמצע הדרך חזרה ארתור נפרד מסיידי ואביגייל ושולח אותן למקום בטוח. הוא חוזר למחנה כדי להרוג את מיכה שהתברר כמי שהלשין על הכנופיה זמן מה. גם ג'ון הפצוע מופיע במקום, מאשים את דאץ' שנטש אותו כדי למות. בנקודה זו נוצר עימות בזירת המחנה בו ארתור וג'ון מפנים אקדחים לדאץ', מיכה, ביל וחאבייר, אולם הפינקרטונים מופיעים וקוטעים זאת. ארתור עוזר לג'ון לברוח עד אפיסת כוחות, בה הוא נפרד ממנו ונשאר לחפות עליו. לאחר מכן מופיע מיכה, השניים נאבקים עד שדאץ' מתערב, לא עוזר לאיש מהם ועוזב. מיכה בורח, ארתור נכנע לשחפת ומת על רקע הזריחה.

Epilogue Part 1 Pronghorn Ranch "אפילוג חלק 1: חוות פרונגהורן" (משימה מתחילה 47:35) - האפילוג הראשון מתחיל כמה שנים לאחר מותו של ארתור. ג'ון, אביגייל וג'ק מתקשים להתיישב במקום אחד לאורך זמן, לכן ג'ון מנסה לשמור חוק ולהפוך לחוואי. בעוד שלפעמים הוא מתקדם, הרגליו הישנים בתוספת חוסר מזל מחזירים אותו אחורה, ותקרית מסוכנת בה ציידי ראשים כמעט הרגו אותו ואת ג'ק, גורמת לאביגייל לעזוב אותו. למרות נקודת השפל ג'ון מחליט להמשיך לעבוד בחווה כדי לחסוך כסף, ולקנות לאשתו ובנו בית.

Epilogue Part 2 Beecher's Hope "אפילוג חלק 2: ביצ'רס הופ" (1:17:00) - בעזרת עבודה קשה בה חסך מעט כסף, והלוואה גדולה שלקח מהבנק, ג'ון רוכש בית קטן ומוזנח בביצ'רס הופ, מקום שאביגייל אמרה לו כמה חודשים לפני כן כי הייתה רוצה לגור בו. ג'ון מתאחד עם ה"דוד" של הכנופייה, צ'רלס וסיידי, השניים הראשונים עוזרים לו להרוס את הצריף המוזנח ולבנות בית חדש, וסיידי שעוסקת בציד ראשים נותנת לו עבודות צדדיות כדי לשלם קצת מהחוב לבנק.


כשהבית מוכן אביגייל וג'ק חוזרים לג'ון והמשפחה מתאחדת, ג'ון מציע לאביגייל נישואים עם הטבעת שהשאיר ארתור, כדי שתהיה אישתו כדת וכדין. ההרמוניה מתנפצת כשסיידי מופיעה עם בשורה גדולה בפיה: היא מצאה את מיכה.

American Venom "ארס אמריקאי" (2:04:45) - על אף תחינותיה של אביגייל שיישאר בבית, ג'ון רוכב עם סיידי וצ'רלס להרוג את מיכה, לזכרו של ארתור. אחרי שג'ון רוצח את כל אנשיו של מיכה ומתעמת עימו, מתברר שגם דאץ' בא לבקר את מיכה מסיבות ידידותיות יותר, כך לפחות היה נראה...
 

דאץ' הולך מהמקום, כשבאופן ראוי לציון- הוא משאיר מאחור את הכסף של בלאקווטר. ג'ון וסיידי לוקחים אותו, ורוכבים הביתה עם צ'רלס.


בכתוביות הסיום של המשחק מופיעות לפנינו סצנות קצרות, כמה מהחשובות שבהן:


●החתונה של ג'ון ואביגייל. ● צ'רלס וסיידי עוזבים (כנראה שהוא לקנדה והיא לדרום אמריקה, לפי הדברים שאמרו ברכיבה האחרונה). ● חברי הכנופייה ששרדו ולא ראינו באפילוגים, מר פירסון (הטבח), מיס טילי ומרי-בת', מנהלים חיים הגונים ומודרניים. ● גברת דאונס ובנה ארצ'י אותם ארתור הציל, לבושים יפה ועולים על אונייה. ● האקסית של ארתור, מרי, בוכה אל מול קברו. ● שני הפינקרטונים מרד דד רידמפשן 1, מרגלים אחר ג'ון, ובעתיד כזכור יסחטו אותו.

bottom of page