top of page

Resident Evil: Revelations | רזידנט אוויל רבליישנס

משחק האימה Resident Evil: Revelations ("אחוזת הרשע: תגליות") חוזר אל התקופה שבין המשחק הרביעי לחמישי בסדרת רזידנט אוויל. מפתחת המשחק היפנית "קאפקום" הכריזה כי מטרתו של המשחק הינה לחזור למקורות האימה של סדרת רזידנט אוויל ולשמחתי כך אכן היה, לא אהבתי את המשחק החמישי שיצא ב- 2009 ונטשתי אותו באמצע בשל היותו משחק פעולה לכל דבר. אבל הרבליישנס מלא במסתורין ופתירת חידות, ונערך כולו בסביבה אפלה ונטושה.

Resident Evil Revelations PS3.jpg

מועד השקה: מאי 2013. קונסולות: פלייסטיישן 3, אקס בוקס 360, נינטנדו, מחשב אישי.

 

האתר הרשמי של המשחק

הסיפור של המשחק מתרכז בדמויות המוכרות מהמשחק החמישי, ג'יל ולנטיין וכריס רדפילד, המנסים למנוע מארגון טרור ביולוגי להפיץ וירוס קטלני באוקיינוסים של כדור הארץ. מוקד התפרצות הוירוס הוא אוניית תענוגות נטושה בלב ים בה נערך רוב המשחק. יצורים הנגועים בווירוס מצויים בכל חלקי האונייה, ביניהם חדר האוכל המפואר, אולם הנשפים, חדרי המגורים, חדרי העבודה של הצוות והמקום האהוב עליי- אולם הקזינו המפואר המשתלב בצורה נהדרת עם האווירה האפלה, כמובן שיהיה עליכם להרביץ משחק קטן באחת המכונות על מנת להתקדם במשחק. אל האזורים השונים באונייה הענקית יהיה עליכם להגיע באמצעות פתירת חידות, מציאת מפתחות וגם האקינג- מיני משחק נחמד שיצריך מכם חשיבה יצירתית כדי להעביר זרם חשמלי רציף בין כמה נקודות, וכך להביא לביטול מנגנון נעילה של דלתות חשובות.

 

למרות שהעלילה מתמקדת בג'יל וכריס, יהיה עליכם לשלוט במהלך המשחק בכמה דמויות שונות. עלילת המשחק אינה ליניארית וקופצת קדימה ואחורה בזמן, וגם מדלגת בין זירות מקבילות. זה אומר שבשני השלישיים הראשונים של המשחק כריס וג'יל פרודים זה מזו ושואפים להתאחד מתוך דאגה לאחר (וכן, יש גם מוטיב רומנטי). הדמויות במשחק מחולקות לצמדים ואתם תשלטו בכל פעם באחת מהן ללא אפשרות להחליף ביניהן. את ג'יל מלווה הדמות פארקר לוסיאנו, לוחם מיומן בעל מבטא מזרח אירופאי כבד. את כריס מלווה הלוחמת ג'סיקה שראוואט. חוץ מהארבעה הללו ישנן דמויות משניות נוספות הנוטלות חלק במשימות צדדיות, ביניהן צמד הלוחמים המפוזר והמצחיק קית' וקווינט- ממש ביוויס ובאטהד, אשר איתם תשתתפו באחד מהקרבות היותר קשים של המשחק.

כלי הנשק שעומדים לרשותנו די בסיסיים, זה מתחיל מסכין, אקדח ורימוני יד, וככל שמתקדמים משיגים יותר. הקטע עם הלחימה כאן די טריקי, זה לא משחק מלחמה טיפוסי בו יש נשק ללא הגבלה ויורים כל הזמן, אבל גם לא משחק כמו סיילנט היל בו עוברים שלב שלם עם 10 כדורים וכל ירייה חשובה. ברזידנט אוויל רבליישנס תקבלו תחמושת בכמויות נדיבות אבל זה ממש לא אומר שאפשר לבזבז אותה, פחות מ- 90% דיוק במטרות והמשחק ישאיר אתכם בלי בושה תקועים ללא תחמושת מול האויב, נתונים לחסדיו של הפרטנר שלכם שיציל אתכם.

הפריטים במשחק זהים לאלה שלמדנו להכיר בסדרת Resident Evil. מחסניות לאקדח, רובה ותת מקלע פזורים במקומות שונים, גם "עשב ירוק" (Green Herb) הנראה כעציץ קטן ונוצץ אשר ימלא לכם את הבריאות ההולכת ומתרוקנת. אהבתי במיוחד את המחזה הוויזואלי כשמשתמשים בעשב הירוק, המסך שהולך ומתמלא בדם מוחלף בעיגול ירוק ומרענן שמתפשט במהרה ממרכז המסך לקצוותיו, מגניב. כלי נוסף שיהיה לכם שימושי ביותר הוא הסורק, בכל פעם שאתם נתקלים באחת המוטציות תוכלו לסרוק אותה למשך 3-4 שניות, כל סריקה מזכה אתכם בכמה אחוזי סריקה ובכל פעם שתגיעו ל- 100 תרוויחו עשב ירוק במתנה. כמו כן הסורק יאפשר לכם לאתר מידע ופריטים נסתרים שלא תצליח העין הבלתי מזוינת כגון טביעות אצבעות, תחמושת, מפתחות וכדומה.

 

ארסנל היצורים עמם תידרשו להילחם במהלך המשחק אינו גדול, משהו כמו 3-4 אב טיפוסים שחוזרים על עצמם. הכי מוצלחים מבחינתי היו הדגים הטורפים שמתחת למים. הם די ארוכים ונראים כהכלאה נוראית של דג טורף וג'וק. היצורים האלה נכנסים לתמונה החל ממחצית המשחק בו האונייה מתחילה לטבוע ומתמלאת במים. אלמנט ההפתעה של קפיצת הדגים מתוך המים השלווים הוא זה שגרם לי להשמיע כמה פעמים קולות בהלה. ככל שהמשחק יתקדם ילכו ויתרבו המקומות בהם האונייה מוצפת לחלוטין ובמקום לגשש בסביבה עם מים עד החזה, תהיו חייבים לבצע צלילות נועזות ולהיאבק בדגים החוסמים את דרככם עם סכין בלבד, הנשק החם אינו זמין. בתור אחד שמת על גיימינג מתחת למים המשחק סיפק אותי בהחלט. למרות שזמן האוויר של ג'יל במצב צלילה נדיב מאוד עדיין יהיה עליכם לבצע משימות מורכבות ולחזור למקומות בהם הייתם בטרם הוצפו.

Resident Evil: Revelations הוא משחק אימה טוב שהצליח במשימתו לחזור אל המקורות המוקדמים של סדרת הרזידנט אוויל. המשחק משלב חשיבה ולחימה בסביבה אטרקטיבית, וגם עלילתו די טובה ומתפתחת למקומות מפתיעים עם חבר/ת צוות שבוגד ואחר/ת שמזייף את מותו. לפנינו המשחקים החדשים יותר- Resident Evil 6 ו- Resident Evil Revelations 2 (יצאו גם לקונסולות דור רביעי), להתראות בביקורות האלה.

bottom of page