top of page

סדרת משחקי סיילנט היל - Silent Hill

סדרת משחקי האימה היפנית הפנומנלית של סיילנט היל מלווה אותנו מתחילת המילניום, עם יותר מ- 10 משחקים שיצאו לקונסולות מהדור הראשון (פלייסטיישן 1) ועד השלישי (אקס בוקס 360 ופלייסטיישן 3), נכון להיום ב- 2016 עדיין לא יצא משחק לקונסולות הדור הרביעי פלייסטיישן 4 ואקס בוקס ONE. המשחק Silent Hills שהוכרז ב- 2014 ופותח לפלייסטיישן 4 בוטל, אבל בטוח שיפותחו משחקים חדשים אחרים.

 

סיילנט היל שוכנת בעיירה אמריקאית בדיונית הנושאת את שמה. המשחקים מושפעים רבות מהז'אנר הספרותי של אימה פסיכולוגית, והדמויות במשחק הם תמיד אנשים "רגילים" ופשוטים חסרי יכולות מיוחדות, שאינם מודעים בתחילת המשחק לתוך מה הם נכנסו. סיילנט היל היא סדרת משחקי אימה שונה לחלוטין מרזידנט אוויל למשל, שם לצד אימה יש מאגר כלי נשק והרבה אקשן. בסיילנט היל כלי הנשק מזדמנים ומאולתרים, הכל יותר שקט וההתקדמות במשחק דורשת מחשבה.

 

את סיילנט היל מפתחת ומפיצה חברת קונאמי היפנית, זאת של פרו אבולושן סוקר.

סיילנט היל 1 / Silent Hill

 

המשחק הראשון בסדרת סיילנט היל שוחרר לפלייסטיישן 1 ב-1999. המשחק עוקב אחר הארי מיייסון בחיפושיו אחר בתו המאומצת בסיילנט היל. כשהוא נקלע  לכת העורכת טקס פגאני להחייאת אל לו היא סוגדת, הארי מגלה את האמת על בתו. למשחק אין סוף מוגדר אחד והוא משתנה בהתאם לפעולות שנוקט השחקן.

 

ב-2009 סיילנט היל 1 עלה לחנות של פלייסטיישן פלוס והוא זמין להורדה לפלייסטיישן 3 במחיר של 33 ₪ בלבד.

סיילנט היל 1 פלייסטיישן 1 Silent Hill

סיילנט היל 2 / Silent Hill 2

 

המשחק השני בסדרת סיילנט היל שוחרר לפלייסטיישן 2 ב- 2001.

 

המשחק עוקב אחר ג'יימס סנדרלנד, כשהוא מחפש את אשתו המנוחה בסיילנט היל לאחר שקיבל ממנה מכתב בו היא אומרת שהיא מחכה לו שם. לאחר חיפושים וחקר העיירה המסתורית ג'יימס מבין את טבעו האמיתי של מותה.

 

חודשיים לאחר מכן שוחררה גרסה מורחבת של המשחק לקונסולה החדשה בשוק- אקס בוקס. המשחק יצא תחת השם Silent Hill 2: Restless Dreams בצפון אמריקה ו- Silent Hill 2: Inner Fears באירופה. לאחר שנה גם הפלייסטיישן 2 קיבל את הגרסה המורחבת תחת השם Silent Hill 2: Director's Cut.

 

במרץ 2012 סיילנט היל 2 יצא כחלק מהמהדורה Silent Hill HD Collection שכללה בנוסף גם את סיילנט היל 3.

סיילנט היל 2  Silent Hill 2
סיילנט היל 3 Silent Hill 3

סיילנט היל 3 / Silent Hill 3

 

המשחק השלישי בסדרה שוחרר במאי 2003 לפלייסטיישן 2, והוא המשך ישיר לעלילת המשחק הראשון. סיילנט היל 3 עוקב אחר נערה בשם הת'ר מייסון, אותה גידל הארי מייסון מהמשחק הראשון,  כשהיא נקלעת לסכסוך בתוך הכת של סיילנט היל כשזו מתכוונת להשתמש בגופה כדי ללדת את האל שלה.

 

כאמור במרץ 2012 סיילנט היל 3 יצא כחלק ממהדורת Silent Hill HD Collection שכללה בנוסף גם את סיילנט היל 2.

סיילנט היל 4: החדר Silent Hill 4: The Room

סיילנט היל 4: החדר / Silent Hill 4: The Room

 

המשחק הרביעי בסדרת סיילנט היל שוחרר ב- 2004 לקונסולות פלייסטיישן 2 והאקס בוקס. המשחק עוקב אחר דמות בשם הארי טאונסנדשמוצא את עצמו לכוד בדירתו כשתופעות מוזרות מתחילות להתרחש סביבו ודיירים אחרים של הבניין.

סיילנט היל: ההתחלה Silent Hill: Origins

סיילנט היל: ההתחלה /  Silent Hill: Origins (נקרא ביפן Silent Hill Zero)

 

המשחק החמישי שוחרר ל-PSP ב-2007 ולפלייסטיישן 2 ב- 2008. המשחק הוא פריקוול לכל המשחקים עד כה (חזרה בזמן אל לפני המשחק הראשון), והעלילה מתרכזת בנהג משאית- טראוויס גריידי, שנלכד בסיילנט היל לאחר שהציל ילדה מבית בוער. בעודו מנסה לגלות מה עלה בגורלה הוא פוגש בדמויות מהמשחקים האחרים בסדרה ונאלץ להתמודד עם עברו וזיכרונות הילדות המודחקים שלו.

סיילנט היל: השיבה הביתה Silent Hill: Homecoming

סיילנט היל: השיבה הביתה / Silent Hill: Homecoming

 

המשחק השישי בסדרה שוחרר ב- 2008 לאקס בוקס 360 ופלייסטיישן 3. העלילה עוקבת אחר אלכס שפרד, חייל שחוזר לביתו בסיילנט היל ממלחמה מעבר לים. אלכס מגלה שאביו נעלם, אמו חלתה במחלה פסיכוטית המלווה בהתפרצויות זעם ופעלתנות יתר או לחילופין חוסר תגובה, התנתקות מהסביבה וקיפאון מחשבתי ופיזי, ואיש אינו יודע היכן נמצא אחיו הצעיר ג'ושוע. במשחק עלינו למצוא את אחיו הנעדר של אלכס ולהצילו מהצרה אליה נקלע.

סיילנט היל: זיכרונות מנופצים Silent Hill: Shattered Memories

סיילנט היל: זיכרונות מנופצים / Silent Hill: Shattered Memories

 

המשחק השביעי בסדרת משחקי סיילנט היל שוחרר לקונסולת הנינטנדו Wii בסוף 2009, לאחר מכן המשחק יצא גם לפלייסטיישן 2. המשחק הוא רימייק של המשחק הראשון, עלילה חלופית, ואינו חלק מסדרת המשחקים. גם במשחק זה הארי מייסון יוצא לחפש את בתו בסיילנט היל שנמצאת ביקום בדיוני אחר, עם דמויות מהמשחק המקורי לצד דמויות חדשות.

סיילנט היל: גשם שוטף Silent Hill: Downpour

סיילנט היל: גשם שוטף / Silent Hill: Downpour

 

המשחק השמיני בסדרה יצא במרץ 2012 לקונסולות פלייסטיישן 3 ואקס בוקס 360. שם אנו משחקים את האסיר מרפי פנדלטון, שנלכד בסיילנט היל לאחר התרסקות ניידת המשטרה שהובילה אותו והרג השוטרת שאחראית עליו. גם מרפי יתמודד עם זיכרונות מודחקים ככל שנלך ונתקדם במשחק.

סיילנט היל האוסף Silent Hill HD Collection

סיילנט היל האוסף / Silent Hill HD Collection

 

ב-2012 יצאה ערכת HD של סיילנט היל 2 ו-3 לאקס בוקס 360 ופלייסטיישן 3 הכוללת חידושים בפס קול המשחקים, בעיצוב ועוד. המהדורה לא הייתה מוצלחת בגלל תקלות רבות בשני המשחקים,  בעוד שלפלייסטיישן 3 היה פאץ' (עדכונים למשחק דרך חנות הפלייסטיישן פלוס שמתקנת את השגיאות), הפאץ' של האקס בוקס 360 בוטל וקונאמי הציעה החזרים כספיים על המשחק.

bottom of page