דה לאסט אוף אס | The Last of Us 2

מועד השקה: יוני 2020. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 4.

האתר הרשמי של המשחק

אחד משלושת המשחקים הגדולים של שנת 2020  The Last of Us 2 "האחרונים מבינינו חלק 2" מהווה המשך למשחק הראשון שיצא בשנת 2013 בו שיחקנו בפלייסטיישן 3.


המשחק אמור היה לצאת כבר בחודש פברואר, אבל משבר הקורונה העולמי גרם לדחייה, וכרגע ההערכות מדברות על אמצע יוני. 


The Last of Us 2 הוא משחק אימה- הישרדות בגוף שלישי הנערך 6 שנים לאחר מאורעות המשחק הראשון, בעיר סיאטל שארצות הברית, כעת ארץ פוסט- אקליפטית. אנחנו שולטים באלי שעכשיו כבר בת 19, ונקלעת לסכסוך עם כת נוצרית מסתורית. 

משחקיות: מנוע המשחק של The Last of Us 2 השתכלל משמעותית לעומת קודמו, החברה שמפתחת את המשחק, Naughty Dog, הצהירה כי האויבים במשחק השני יהיו מפחידים יותר. הגיימר יכול לגלות יותר מהמרחבים סביבו על ידי טיפוס או קפיצה למקומות גבוהים של אלי הבוגרת, לצד גמישות להשתחל דרך מקומות צרים. נילחם בעזרת כלי נשק חמים (כמו אקדחים) וגם מאולתרים כדי להילחם ביצורים הקניבלים שנדבקו בווירוס פטריית הקורדיספס. 


איסוף תוספי תזונה מהשטח יאפשר לנו לשדרג את היכולות של אלי על ידי "עץ הכישורים" שמורכב משלושת הענפים: הישרדות (מד בריאות, טווח האזנה ועוד), אילתורים (כלי נשק ואביזרים) והתגנבות (כושר תנועה). 


גם במשחק השני נהנה מ- "מצב האזנה" בו הגיימר מאתר אויבים על ידי שמיעה מחודדת ובהתאם לכיוון ממנו הרחש הגיע. חידוש נוסף הוא שכלבים של האויב יוכלו לאתר אותנו בעזרת הריח, בניגוד למשחקים אחרים בהם הגיימר חשוף רק בהתאם לנראות או רעש.

טריילר השקה מתורגם: הטריילר שיצא באוקטובר 2019 לא ממש ארוך, אבל יש כמה נתונים חשובים שאפשר להסיק ממנו, והראשון שבהם הוא שג'ואל עדיין חי. אלי אמנם הופכת לדמות הראשית אבל הוא עדיין בסביבה. כמו כן ואנו רואים בטריילר את אחיו של ג'ואל, טומי, שהשתתף באחד השלבים של המשחק הראשון. 


בתחילת הטריילר אנו רואים את אלי ואהובתה דינה חיות בג'קסון, התיישבות יחסית מפותחת עם אספקת חשמל, בה מנוהלים חיים על גבול התקינים. אנו רואים אותן רוכבות על סוסים יחד, כנראה בדרכן כדי להשיג אספקה כלשהי, ואז אלי נקלעת לתקרית הגורמת לה לצאת לקרב נוסף, שיעמוד במרכז המשחק השני.

בפתיח של המשחק אנחנו רואים שהיחסים בין ג'ואל ואלי הפכו למורכבים יותר יחסית למשחק הראשון. אלי שהייתה ילדה כעת כבר נערה, והיא משמשת כלוחמת בשרשרת האבטחה של העיירה שמתגוננת מפני הנגועים (אינפקטד). עכשיו מוקדם בבוקר, ויחד עם חברתה דינה (אלי היא לסבית) אנחנו עומדים לצאת למשימת תצפית באזור שבו נצפו כמה מהאינפקטד, אזור שאליו ג'ואל ואחיו טומי יצאו כבר בלילה...

מועד השקה: יוני 2013. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 3 ו 4.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק The Last of Us 1 יצא בשנת 2013 לפלייסטיישן 3, ולאחר כשנה יצא בגרסה חדשה לפלייסטיישן 4. הגיימר שולט בג'ואל, גבר בגיל העמידה שעוסק בהברחה בלתי חוקית של סחורות שונות. עם פרוץ מגפה קטלנית שהופכת את בני האדם ליצורים קניבלים, ג'ואל לוקח על עצמו משימה ללוות נערה בשם אלי לחוף מבטחים, והשניים עוברים מסע ארוך ומפרך ברחבי ארצות הברית השסועה והחרבה. 

חברת הפיתוח של המשחק, Naughty Dog, הוציאה כמה חבילות הורדה לאחר צאתו, המרכזי שבהם היה The Last of Us: Left Behind- קמפיין חדש של המשחק העוקב אחר אלי וחברתה ריילי. אחת הסצנות במשחק בה הן מתנשקות, הניבה למשחק את הפרס "הרגע הגיימרי הטוב ביותר" בטקס פרסי ג'ויסטיק הזהב 2014.

המשחק קיבל ביקורות חמות בדגש על המשחקיות, העלילה המתמקדת במערכת היחסים בין אלי וג'ואל, העיצוב הגרפי והנדסת הצלילים. הוא מכר למעלה ממיליון עותקים בשבוע הראשון לצאתו וזכה במגוון פרסים של מגזינים נחשבים, ביניהם משחק השנה, העלילה והעיצוב.

הביקורות סובייקטיביות ואין לראות בהן המלצה ישירה לרכישה של משחק או להיפך

הבלוג עצמאי לחלוטין ואינו מושפע משיקולים מסחריים כלשהם

כל הזכויות שמורות לסלי סבג