top of page

משחקי טומב ריידר | Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider.jpg

מועד השקה: נובמבר 2015 (קונסולות אקס בוקס) / אוקטובר 2016. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, אקס בוקס 360, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

Rise of the Tomb Raider

 
המשחק עלייתה של הטומב ריידר ממשיך את העלילה של המשחק המצוין שיצא ב- 2013, בו שיחקתי באקס בוקס 360. במשחק נשלוט כרגיל בלארה קרופט, כשהפעם היא נודדת לסיביר בחיפוש אחר עיר עתיקה ואבודה בשם "גיטש", תוך כדי מאבק עם ארגון עוין בשם טריניטי (השילוש) אשר מנסה להקדים אותה בהגעה לתגלית הענקית אשר יכולה להעניק חיי אלמוות. כרגיל במשחקי טומב ריידר, נתקדם במשחק תוך חקר הסביבה וחיפוש רמזים, התגנבות, חיסול אויבים וחיות פרא, ביצוע משימות בונוס ופתירת חידות. 


המשחק פותח על ידי Square Enix ומיקרוסופט ויצא לאקס בוקס ONE והמחשב שנה לפני הפלייסטיישן 4, מהלך אשר גרר ביקורת וטרוניות רבות מגיימרים ברחבי העולם. המשחק קיבל ביקורות טובות מגיימרים ששיבחו את הגרפיקה, המשחקיות ואופי המשחק.

פרק 1 : פסגת ההר בסיביר + משימה בסוריה

Ice Ship Challenge Tomb

הסרטונים שלהלן הם פתרונות הפאזלים שלי, יש במשחק תשעה בסך הכל. 

עלילה: שנה לאחר מאורעות המשחק הקודם, לארה קרופט סובלת מהפרעת דחק פוסט-טראומטית, ומחפשת תשובות לחוויות שעברה. היא פונה למחקר של אביה החורג על העיר האבודה של קיטש Kitezh (נמצאת ברוסיה) והבטחתה לחיי נצח. שותפתו של אביה, אנה, מזהירה את לארה שלא לעסוק בנושא בטענה שהאובססיה שלו לקיטש דרדרה אותו להרסנות והתאבדות. 

לארה מתעלמת מהאזהרה ונוסעת לאתרים ארכיאולוגיים בצפון סוריה, כדי למצוא את קבר הנביא של קונסטנטינופול, דמות מפתח באגדה של קיטש, אך היא מגלה שהקבר ריק, ומופרעת על ידי אנשי ה- Trinity (השילוש הקדוש)- ארגון מלחמתי לחקר העל טבעי, ומנהיגם קונסטנטין. לאחר תקרית לארה מצליחה לברוח, והרמזים שמצאה במקום גורמים לה לטוס לסיביר להמשך החקירה.

Baths of Kitezh

Red Mine

Chamber of Exorcism

House of the Afflicted

בסיביר לארה נופלת בשבי של ארגון הטריניטי, ובחקירה שעוברת על ידי קונסטנטין מגלה כי אנה היא משתפת פעולה של הארגון, אשר רימתה את אביה. היא מצליחה לברוח יחד עם אסיר נוסף בשם ג'ייקוב, אשר מתברר כמנהיג הצאצאים של הנביא של קונסטנטינופול, הוא מזהיר אותה כי הכוח האלוהי אינו מה שכולם חושבים, לאחר מכן כשהמלחמה נמשכת אנו מגלים כי ג'ייקוב הוא הנביא, שמחזיק בכוח האלוהי של חיי נצח.

 the Pit of Judgement

לארה מצליחה להיכנס לקיטש במסלול מסוכן, אך קונסטנטין חוסם את הדרך, לאחר שאנו מחסלים אותו הוא אומר ללארה במילותיו האחרונות כי אביה לא התאבד, אלא נרצח על ידי ארגון  הטריניטי. אנה מנצלת את הקרב בין השניים כדי  לשים את ידה על הכוח האלוהי, אך הוא מהמם אותה ואנה משמידה אותו בטרם יהרוג אותה. זה גורם לכך שחיי הנצח של ג'ייקוב אובדים והוא מתפוגג לאיטו, מודה ללארה על ערש דווי שיומו סוף סוף הגיע.


בסצנת סיום של הכתוביות, לארה שואלת את אנה אם היא הרגה את אביה, היא מכחישה אך מודה כי טריניטי הורו לה לעשות זאת. רגע לאחר מכן אנה נורית למוות על ידי צלף, ששואל את מפקדו, אליו אנו לא נחשפים, אם להרוג גם את לארה, הוא מקבל הוראה להניח את הנשק.

Catacomb of Sacred Waters

Ancient Cistern

Voice of God

Shadow of the Tomb Raider.jpg

מועד השקה: ספטמבר 2018. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

Shadow of the Tomb Raider

 
האמת שנוצר מצב שהיה לי בבית את משחק ההמשך כמה חודשים לפני שהשגתי את הקודם, אבל החלטתי להתאפק ולעשות את המשחקים לפי הסדר.
bottom of page