top of page

Watch Dogs וואצ' דוגס 2

לאחר שבמשחק הראשון נלחמנו במערכת ההפעלה CtOS בשיקאגו, זירת הפעולה הבאה היא סן פרנסיסקו שהכניסה את המערכת לחיי האזרחים, שמקושרים להכל דרך מערכת ממוחשבת מרכזית אחת. אנו נשלוט בדמות מרקוס הולוויי, האקר מאוקלנד קליפורניה שהורשע על ידי המערכת בפשע שלא ביצע. הפרופיל של מרקוס "מסומן" במערכת של CtOS בסן פרנסיסקו על לא עוול בכפו, וכמוהו יש עוד רבבות אזרחים אומללים נוספים. מרקוס מצטרף לארגון בשם Dedsec ומחליט לצאת איתו למלחמה בחברה המתפעלת את CtOS - "בלום" (Blume) והעומד בראשה דושאן נמק- דמות הנבל של המשחק.  - אני החלטתי להוריד את הסרטונים שהעליתי מהמשחק בעקבות איכות לא מספקת. בעתיד אעשה אותו שוב בפלייסטיישן 5 -

משחק מקס הזועם Mad Max

מועד השקה: נובמבר 2016. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, המחשב האישי PC.

 

האתר הרשמי של המשחק

במשימת הפתיחה של המשחק יהיה עלינו להעביר את מרקוס מבחן כניסה לארגון Dedsec על ידי מחיקת הפרופיל שלו. לאחר מכן מרקוס הופך לחבר מן המניין ב- Dedsec ומכיר את שאר חברי הארגון- רנץ', סיטרה, הוראשיו וג'וש. כל המשימות שלנו במשחק יהיו פרויקטים של Dedsec לחשיפת העוולות שגורמת CtOS לאזרחים, תוך כדי פרסום הארגון Dedsec והשגת תמיכה מן הציבור הרחב במאבקו נגד CtOS. 

על מנת שארגון ההאקינג Dedsec ישיג הכרה ותמיכה מן הציבור יהיה עלינו לבצע מגוון משימות לקידום המותג. אחת הראשונות שבהן היא "מכונית הסייבר", זוהי מכונית ללא נהג שנשלטת על ידי החבורה מרחוק באמצעות הסמארטפון או הטאבלט, המכונית הממותגת של Dedsec מסתובבת ברחבי סן פרנסיסקו ובורחת מהמשטרה, האנשים ההמומים לא מורידים את העיניים מהמכונית שנוסעת ללא נהג, נחשפים ללוגו של Dedsec וככה אנו משיגים פרסום: 

כמו כן נעשה מגוון משימות "אופליין" על מנת לפרסם את Dedsec, אחת מהן היא גרפיטי על גשר שער הזהב, אחד מהאתרים המובהקים של סן פרנסיסקו. עשרות אלפי מכוניות מדי יום חולפות על פני סמל הארגון שלנו, אנשים מורידים את האפליקציה של הארגון, עוקבים אחריו ברשתות חברתיות וכו'.

בכל פעם ש- Dedsec מצליחה לחשוף שחיתויות, לסכל מזימות ולהגן על הציבור, עליה לתקשר עם האזרחים ולחשוף בפניהם את המידע. כיצד נתקשר עם האזרחים? הנה משימה בה מרקוס פורץ לתחנת הטלוויזיה של סן פרנסיסקו, Dedsec משתלטת על השידורים ושותלת את סרטון התעמולה שלה. 

ככל שהפרויקט של Dedsec מתקדם וצובר תומכים, כך גם עליו להתמודד עם קשיים גדולים יותר כי בלום מתנכל לו ומקשה על דרכי הפעולה, אחת הדרכים היא בכליאת תומכים ואנשי מפתח שמחזיקים בידם מידע מפליל ש- Dedsec זקוקה לו. הנה משימה בה עלינו לחלץ מכלא אלקטרז אדם שכזה, אחת המשימות השוות במשחק, ממש מספקת חוויה מלאה של בית הכלא האגדי.

ככל שהמשחק מתקדם ו-Dedsec מגיעה להישגים, ככה בלום ודושאן נמק סוגרים על חברי הארגון. הטבעת מתהדקת עד כדי כך שרנץ' נלקח לחקירה ב- FBI והם מחרימים לו את המסכה שמכסה את פניו, היא כל עולמו. הנה המשימה בה אנו צריכם לחדור למתחם הסופר מאובטח של ה- FBI ולהחזיר לרנץ' את המסכה. 

לקראת סוף המשחק אנו צריכים לחסל את אחד הפרויקטים השאפתניים ביותר של CtOS- הרובוטים החכמים, שיחליפו בעתיד את כוחות הביטחון האנושיים. מרקוס חודר למרכז הפיתוח של CtOS ומשמיד את האב טיפוסים, זוהי מלחמת הרובוטים, אחת המשימות השוות במשחק. 

חיסול פרויקט הרובוטיקה היה ממש פגיעה בבטן הרכה של CtOS, מה שגורם לבלום לשבור את הכלים- מרקוס מוכרז כמבוקש, הפרופיל שלו (החדש) מושחר והוא הופך לפושע נמלט. זה מכריח את מרקוס לצאת למשימת הסיום- להפליל את דושאן נמק ולהביא למעצרו. בשל מורכבות המשימה יעזרו לנו רנץ' וסיטרה שנשלוט גם בהם, זוהי משימת מולטיפלייר כמו GTA5.

בעקבות הצלחת המשחק הראשון, וואצ' דוגס 2 היה אחד המשחקים המצופים והמדוברים ביותר של שנת 2016/17, מדובר במשחק טוב, אבל לטעמי פחות טוב מהראשון. אמנם ישנם שדרוגים טבעיים כמו משימות ההאקינג שהפכו למורכבות יותר, ויצורים מלאכותיים תבוניים כמו ה-"רובוט כיס" והרחפן שהולכים איתנו לכל מקום, אבל ישנה העלילה שמעניינת פחות, במשחק הראשון היה את איידן, בחור אחד שנלחם נגד כולם ומנסה להציל את האחיין הקטן שלו, במשחק השני זאת חבורה וזה מרגש פחות, אתה מרגיש חזק יותר. כמו כן ניתן היה לצפות שאם החבורה עומדת במרכז העלילה, אז שהמשחק כולו יהיה מולטיפלייר ולא רק משימת הסיום.

bottom of page