top of page

Wolfenstein II: The New Colossus + Youngblood | וולפנשטיין

Wolfenstein The New Colossus וולפנשטיין 2

מועד השקה: נובמבר 2017. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, נינטנדו סוויץ', גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

Wolfenstein II: The New Colossus

 
המשחק Wolfenstein II: The New Colossus ("הטירה הנאצית 2: הענק החדש") מהווה המשך למשחק הקודם, Wolfenstein: The New Order (וולפנשטיין הסדר החדש), שיצא בשנת 2014. אנו ממשיכים לשחק את גיבור המלחמה בי.ג'יי בלאזקוביץ ומאבקו במשטר הנאצי בארצות הברית.

וולפנשטיין 2 משוחק לפי פרקים, בניגוד לקודמו ששוחק באופן רציף. העלילה אינה אחידה, ובחירות שנעשה בפרולוג ישנו אותה בכמה נקודות זמן. במשחק יש מגוון נשקים, הרבה מהם אקדחים שבאים בזוגות ונחזיק ב-2 ידיים.

המשחק קיבל ביקורות חמות וטובות, עם תשבוחות לדמויות, העלילה, מנגנון היריות ועוד. הוא היה מועמד לכמה פרסים, ביניהם של ג'ויסטיק הזהב וגיימינג אוורדס 2017, בו זכה בפרס משחק הפעולה הטוב ביותר.

מבוא לעלילה: כזכור, בסיום המשחק הקודם לא ידענו אם גיבור המשחק בי.ג'יי בלאזקוביץ שרד את המתקפה הגרעינית על המבצר של שטראסה, והמשחק השני ממשיך מאותה נקודה, בה הוא נפצע ושוקע בתרדמת של 5 חודשים. לאחר מכן אנו מבינים כי אניה, אהובתו מהמשחק הקודם, בהריון עם תאומות. לאחר שבלאזקוביץ' מתאושש הוא מבין כי הניצחון על הנאצים עם חיסול שטראסה היה רגעי בלבד וכוחם לא נחלש. כעת עליו לקבץ מחדש את אלה שלחמו לצידו במשחק הקודם ולשחרר את אמריקה מהשלטון הנאצי, על מנת שתשמש כבסיס ממנו ישוחרר שאר העולם.

פרק 2: הפרק השני הוא העסיסי ביותר במשחק לדעתי, בלאזקוביץ' מגיע לארצות הברית הכבושה בידי הנאצים כדי לשתול פצצת אטום בפיקוד העליון של הוורמאכט ולחסל את המנהיגות הנאצית העליונה. כשהוא בורח מן המקום הוא מחליט לקפוץ לבית ילדותו, בו עבר התעללות על ידי אביו הנאצי. הבית נטוש, אבל אינו ריק, מתנהלת שיחה טעונה ומרתקת המעלה את כל השדים מן העבר, ובסופה מושגת הנקמה.


אבל הקפיצה הביתה עולה לבלאזקוביץ' ביוקר, הוא נלכד על ידי גנרלית אנגל, מגיע לבית משפט נאצי ונגזר עליו דין מוות. ראשו נכרת ומושלח לתוך האש, האם זה הסוף?

פרק 3: בפרק השלישי מגיעים בלאזקוביץ' יחד עם עוד כמה חברים בחוג קרייזאו לגטו בניו אורלינס, על מנת לשחרר כמה לוחמי חופש חזקים בראשם הורטון בון, שיוכלו לעזור לארגון בהבסת הנאצים. 


לאחר שהמטרה מושגת, הצוות מבין שעל מנת לחסל את השלטון הנאצי יהיה עליהם לנטרל קודם את ספינת האוויר המבצרית של הנאצים-האוסמרצר, שמוגנת על ידי מערכת הגנה בשם אודין. על מנת לפרוץ למערכת ההגנה צריך לגנוב קודים, אשר נמצאים במתקן נאצי סודי על כוכב נגה. 


בגלל שלא ניתן להגיע למתקן אלא בהזמנה אישית, בלאזקוביץ' גונב את זהותו של שחקן קולנוע המוזמן לאודישן על גילום תפקידו של בלאזקוביץ' עצמו בסרט קולנוע (נזכיר שהנאצים חושבים שבלאזקוביץ' מת, ועושים סרט על לכידתו). המפיק של הסרט הוא לא פחות מאשר אדולף היטלר... 

סוף המשחק: בסוף המשחק פולש חוג קרייזאו לאוסמרצר, מנטרל את מערכת ההגנה שלו ומחסל את אנשיו. משם ממשיכים החברים לקליפורניה, ובלאזקוביץ' מחסל את פראו אנגל שמופיעה בתכנית טלוויזיה. וואייט נושא נאום לעם האמריקאי בו הוא מבשר לו שהמהפכה החלה, קורא לאנשים לצאת לרחובות ולשחרר את ארצות הברית מהשלטון הנאצי.

בלאזקוביץ' לוקח מהגופה של אנגל את טבעת הירושה שלקחה ממנו בסרטון השני, ומציע נישואין לאניה.

Wolfenstein Youngblood וולפנשטין יאנגבלאד

מועד השקה: אוגוסט 2019. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, נינטנדו סוויץ', גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

Wolfenstein: Youngblood

 
המשחק Wolfenstein: Youngblood ("הטירה הנאצית: דם צעיר") הוא ספין-אוף של סדרת משחקי וולפנשטיין. במשחק נשלוט באחת מצמד האחיות ג'סי וסופיה בלאזקוביץ, את השנייה משחק המחשב, או חבר במולטיפלייר. 

וולפנשטיין יאנגבלאד הוא המשחק הראשון בסדרה בו נוכל לבצע משימות שלא בסדר ליניארי וקבוע מראש, בנוסף ניתן לשחרר מנעילה ציוד חדש ולרכוש מיומנויות לחימה פיזיות. Wolfenstein: Youngblood קיבל ביקורות מעורבות, באתר IGN נכתב כי המשחק "לא מתקרב לשחזר את ההנאה של קודמיו". גיימספוט נתן ביקורת טובה של 8/10 וציין לטובה "קרבות מאתגרים" ו- "תקיפות RPG אשר מרעננות את גיימינג היריות הבסיסי" בצורה טובה מאשר במשחקים הקודמים. מבחינת מכירות הוא הצליח במיוחד בבריטניה ויפן.

מבוא לעלילה: המשחק מתרחש 20 שנה לאחר מאורעות Wolfenstein II: The New Colossus, אמריקה ורוב העולם משוחררים מהשלטון הנאצי, אניה ובי.ג'יי בלאזקוביץ הנשואים מגדלים את זוג התאומות שלהם ג'סי וסופיה, עם חינוך לחימה לשם הגנה עצמית. אבל בשנת 1980, בי.ג'יי נעלם ללא זכר, האחיות ג'סי וסופיה וחברתן אבי מגלות חדר סודי בעליית הגג עם מפה, ממנה עולה כי האב טס לפריס הכבושה בידי הנאצים על מנת להיפגש עם מתנגדים צרפתים.

הבנות שלא מאמינות כי הרשויות האמריקאיות יחלצו את אביהן מצרפת, גונבות מסוק FBI וטסות לשם. הן פוגשות את מנהיגת ההתנגדות, ג'ולו, שמאשרת כי פגשה את אביהן אולם אינה מודעת למיקומו הנוכחי. הן מגלות כי הוא מנסה להיכנס למתקן נאצי סודי הנקרא Lab X. על מנת שיוכלו גם להיכנס למתקן, הבנות עוזרות לכוחות ההתנגדות לפרוץ למחשבי האבטחה של  Lab X, אולם כשאבי מנתחת את המידע היא מבינה כי ג'ולו היא סוכנת נאצית...

bottom of page