top of page

דיסהונורד Dishonored 2

Mafia מפיה 3

מועד השקה: נובמבר 2016. קונסולות: פלייסטיישן 4 ואקס בוקס ONE. גם מחשב אישי.

 

האתר הרשמי של המשחק

משחק ההתגנבות- פעולה- הרפתקאות דיסהונורד 2 ממשיך את המשחק הראשון המצוין שיצא ב- 2012. גם במשחק השני העלילה מתרחשת באימפריה הבדיונית של האיים, ובתוכה עיר החוף החדשה "קרנאקה" שהתווספה למשחק. עיצובה הושפע מממדינות דרום אירופאיות כמו יוון, איטליה וספרד מהן היא שואבת את הארכיטקטורה, האופנה והטכנולוגיה של 1851.

לאחר שהקיסרית אמילי קאלדווין מודחת במרמה מתפקידה נצטרך להשיב לה את הכתר. כפי שמבינים מעטיפת המשחק, נוכל לבחור בין לשחק אותה או את אביה ושומר הראש שלה, דמות הגיבור מהמשחק הראשון קורבו אטאנו. לאמילי ולקורבו יש מערך שלם של יכולות על טבעות.

משחקיות: בדיסהונורד 2 הגיימר יכול לבחור בין לשחק את אמילי או אביה קורבו אטאנו. האויבים במשחק מחולקים לקטגוריות חמורות יותר ופחות, וכמות הניקוד שמד ה- Chaos נקבל משתנה מאחד לאחר. 

כמו בדיסהונורד הראשון, נשתמש בכוחות על טבעיים כדי לבצע משימות. לאמילי וקורבו יש כוחות משותפים ובלעדיים, ראיית החושך למשל שמאפשרת לנו לזהות אויבים מעבר לקירות זמינה אצל שניהם.

קורבו ממשיך את היכולות שראינו אצלו מהמשחק הראשון: Blink מביא את קורבו מנקודה לנקודה (כמה מטרים) ללא מאמץ, ניתן לשדרג את היכולת גם להקפאת זמן. Devouring Swarm זימון חולדות שיטרפו אויבים וגוויות. Bend Time שולט בקצב הזמן להילוך איטי כדי לעקוף מחסומים ולהתנקש באויבים לפני שיגלו אותנו.

אמילי מביאה כוחות חדשים שלא ראינו במשחק הראשון: Far Reach מאפשר למשוך אליה אויבים וחפצים (כוח אותו אנו מכירים מביושוק) ומעבר ממקום למקום ללא תנועה (מזכיר את ה- Blink של קורבו אבל לא בדיוק). Mesmerize אמילי יכולה להפנט אויבים כדי להסיח את דעתם ולהביאם למצב של הרגעה. Domino מחבר את האויבים יחד כך שהם חוטפים מאמילי מכה אחת. Shadow Walk מאפשר לה להפוך לענן צללים שזז בחופשיות בחלל מבלי שיראו אותה. Doppelganger מציג רוח תאומה של אמילי כדי להתל באויבים (קצת כמו בסצנה של שרה קונור בשליחות קטלנית 2).

מעט מהעלילה: 15 שנים לאחר מאורעות המשחק הראשון בהם קורבו אטאנו החזיר את בתו אמילי קאלדווין לכס המלכות לאחר שהופללה ברצח אמא שלה, Dunwall משגשגת תחת שלטונה של אמילי שבו זמנית גם מתאמנת עם אביה כדי להתגונן מפני מתנקשים. עם זאת, שורת התנקשויות ביריביה של אמילי והממלכה גורמת לשמועות לפיהן אמילי וקורבו אחראים לרציחות. 

במהלך טקס זיכרון לאימה של אמילי, יסמין קאלדווין, אליו מגיעה המכשפה דליילה קופרסון שטוענת כי היא אחותה הגדולה למחצה של יסמין וכי הכתר צריך להיות שלה, מתקפת פתע הורגת את שומרי הראש של אמילי, ודליילה מצליחה לפתות את קורבו וגונבת את כוחותיו. בנקודה זו יהיה על הגיימר לבחור אם לשחק את אמילי או קורבו. 

הדמות שנבחר תברח אל הרציפים של העיר Dunwall, שם תהיה מייגן פוסטר שכשלה במשימתה להזהיר את אמילי וקורבו טרם ההפיכה. מייגן מסתירה את אמילי/ קורבו בירתה ומשיטה אותנו אל העיר קרנאקה, בה דליילה החלה את מסעה אל הכתר. במהלך השיט יבקר אותנו אדם זר שיעניק לנו כוחות על טבעיים והוראות כיצד לעצור את דליילה. כשמגיעים לקרנאקה רואים שהעיר ירדה מגדולתה בגלל שחיתויות וכן רחובותיה מלאים במחלות...

ביקורות: דיסהונורד 2 קיבל עם שחרורו ביקורות טובות ששיבחו את השיפורים מהמשחק הראשון: ההתגנבות מאתגרת יותר, היכולות העל טבעיות של אמילי (שהתווספו למשחק) מסתגלות באופן משביע רצון לסגנונות המשחק השונים, וכן העיצוב הכולל את האמנות, העיצוב והריאליזם של המשחק. כמו כן דיסהונורד 2 זכה בפרס משחק הפעולה/הרפתקאות הטוב ביותר בטקס The Game Awards של שנת 2016.

bottom of page