top of page

פאר קריי פרימל | Far Cry Primal

המשחק החדש בסדרת המשחקים Far Cry הוא "ספין אוף" לסדרת המשחקים הראשית, כלומר, אין כל קשר בינו לארבעת המשחקים הראשיים של הסדרה. נעשה מסע אחורה בזמן אל שנת 10,000 לפני הספירה, במהלך תחילתה של התקופה המזוליתית, בעמק הבדיוני אורוס במרכז אירופה. המשחק הוא  מסוג עולם פתוח, מלא בחיות בר כמו ממותות ונמרים בעלי ניבי חרב. ההישרדות היא אתגר יומיומי בשעה ששבטים מתמודדים עם קונפליקטים בין עצמם ועם הטבע.

ב- Far Cry Primal ניכנס לדמות של איש שבט הוונג'ה "טאקאר", שננטש באורוס ללא נשקים אחרי שמשלחת הציד בה השתתף הותקפה. ע"י שימוש בכישורי הביות שלו, טאקאר מצליח לצבור כוח ולהוביל שבט משלו.

Far Cry Primal פר קריי פרימל

מועד השקה: פברואר 2016. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, מחשב אישי. 

 

האתר הרשמי של המשחק

מכיוון שהמשחק מתרחש בתקופה פרה- היסטורית, השימוש השגרתי בנשק שקיים בשאר הסדרה מן הסתם שונה, ולשחקנים יש גישה רק לנשקים כמו חניתות, אלות, גרזנים ונשקים לטווח קצר כמו חץ וקשת. לא ניתן לרכוש נשקים אלא רק לייצר אותם בעזרת חומרים שניתן לאסוף כמו עץ ואבן. ככל שהגיימר מתקדם, הוא יכול להכין נשקים קטלניים יותר ע"י שימוש במגוון רחב יותר של משאבים. ניתן גם לצוד חיות וללמוד איך להדליק אש. מעבר להתמודדות עם חיות טרף, הגיימר יכול להיות מנהיג של שבט ולהרחיק שבטים אחרים מהשטח שלהם. באופציה זו של המשחק, השחקנים צריכים להגן על חברי השבט שלהם.

המשחק כולל גם מחזור יום-לילה שמשפיע על המשחקיות. בלילה, חלק מהשבטים היריבים הופכים להיות יותר אלימים ומסוכנים. השחקנים יכולים להשתמש באש ככלי להגנה עצמית וציד בלילה. הגיימר יכול לאלף חיות בר כמו גיריות פרה-היסטוריות וחתולים חדי ניב, כך שיהיו בני לוויה שלו במשחק ויסייעו לו להילחם באויבים, ניתן גם לתת לבני הלוויה פקודות. לבני לוויה שונים יש התנהגויות שונות והשחקנים יכולים להחליף ביניהם לבחירתם.

לטאקאר יש ינשוף מחמד שאפשר לשלוט עליו ישירות. באמצעות נקודת המבט של הינשוף, השחקנים יכולים לסייר בבסיסים של האויבים ולסמן אותם. אחרי שפותחים את האופציה לאלף חיות, ניתן לשדרג את הכישורים ולרכוש מגוון יכולות עבור הינשוף, כמו היכולת לצלול ולהרוג אויבים. * אני החלטתי להוריד את הסרטונים שהעליתי מהמשחק בעקבות איכות לא מספקת. יש פירוט על העלילה *

פתיח-  מכינים חץ וקשת, צדים ומדליקים אש: מבצע לציד ממותה יוצא משליטה וטאקאר נשאר לבד בעולם, כעת עליו ללמוד להסתדר בעצמו. לאחר מכן הוא נתקל בעכבות אדם משבט וונג'ה.

פרק 2: מוצאים את סאיילה: העכבות מובילות את טאקאר לבחורה משבט וונג'ה, הוא מציל אותה ממוות וכעת עלינו לחפש לה תרופה בטבע. השניים מקימים מחנה.

פרק 3: הזאב הלבן: טאקאר נתקל באדם משבט וונג'ה בעל כוחות על טבעיים, ולאחר ביצוע משימה מקבל ממנו את היכולת לאלף חיות פרא ולגרום להן להילחם לצדו.

פרק 4: אורקי יכול לעוף: טאקאר נתקל באדם מוזר משבט וונג'ה- אורקי (האב הקדמון של הורק מ- Far Cry 3). אורקי בטוח שאם נמצא לו כמה דברים הוא יוכל לעוף, האם יצליח?

פרק 5: דא משבט אודאם: טאקאר מחליט לחוס על חייו של מנהיג שבט אודאם ולהיעזר בו למשימות של שבט וונג'ה, אבל כשהאחרים מוצאים אותו הם מתכוונים להוציאו להורג...

פרק 6: המערה של אול: לאחר שלקחנו בשבי את מנהיג שבט אודאם- דא, יש לו מחליף חזק יותר וצריך לחסל גם אותו, הבוס פייט הקשה ביותר של המשחק.

פרק 7: בטארי משבט איזילה, חלק א': משימת שחרור שבויים שלנו בשבט איזילה מסתבכת כשטקאר נופל בשבי בעצמו וניצב מול איזילה, מנהיגת השבט שעומדת להוציאו להורג.

סוף המשחק: בטארי משבט איזילה, חלק ב': במשימה האחרונה של המשחק אנו משחררים שבויים של שבט וונג'ה, ואז נעזרים בהם לפלוש למקדש של בטארי.

bottom of page