ביקורת המשחק Far Cry 3

כש- Far Cry 4 יצא כבר לפני כשנה ובימים אלה יוצא Far Cry Primal, התחלתי לשבת על פר קריי 3 כדי לצמצם קמעה את הפערים. המשחק בהחלט הבטיח וקיים נופים מדהימים, עלילה מעניינת ומשחקיות מתוחכמת רווית אקשן. כמו בכל משחקי הסדרה, גם ב-  Far Cry 3 אנו מוצאים עצמנו בסכנת חיים במקום מבודד ועלינו להציל את עצמנו וחברינו על ידי הישרדות בטבע הפראי, למידת אומנויות לחימה ורכישת כלי נשק. 

 

פתיחת המשחק של Far Cry 3 נורא הזכירה לי טיול לחו"ל של אחרי צבא- אנו נשחק את ג'ייסון ברודי שיוצא עם חבריו לנופש באי טרופי באוקיינוס השקט. הטיול הופך לסיוט כשהם נחטפים על ידי כנופיה בהנהגת רוצח פסיכופת אכזרי בשם ואס.  עלינו לברוח עם ג'ייסון מהשבי תוך כדי התגנבות, להתאושש בימים שלאחר מכן עם הסתגלות לחיים באי כולל ציד, אומנויות לחימה, צבירת רכוש וכו', ולבסוף כמובן לשחרר את חברינו הכלואים ברחבי האי תוך נקמה ב- ואס ולאחר מכן במפקדו, דבר שיביא לסוף שלטון הטרור באי.

פר קריי 3 Far Cry 3

האי היפהפה רווי בצמחיה וחיות בר החיוניים להצלחה במשימותינו- את ערכות העזרה הראשונה נרקח בעזרת צמחי מרפא ירוקים, בעזרת פרחים צהובים נחדד את כישורי הציד ובעזרת פרחים אדומים נרקח תרופה שבעזרתה נהיה חסינים לאש. חיות הבר נחוצות לנו על מנת להכין אביזרים כמו תרמילים לפריטים והתחמושת, ארנקים  לכסף, חגורות נשיאה לרובים ולאקדחים ועוד. כמו בכל משחק עולם פתוח ישנן כמובן משימות צד שנוכל למלא ולצבור נקודות זכות הנחוצות לנו על מנת ללמוד טכניקות לחימה חדשות, להרוויח יותר כסף וכו'.

 

נורא אהבתי את המשחק ואת השילוב בין עולם פסטורלי ויפהפה לבין אקשן ואקסטרים, ציד חיות הבר והשימוש בהם הזכיר לי את המשחק Red Dead Redemption, וההתאקלמות והטיפוס בסולם הדרגות את GTA. בגלל שהמשחק יחסית ישן ניתן למצוא אותו בגרושים באיביי  כמשחק חדש וגם כיד שנייה בארץ. אני בהחלט ממליץ בחום לטפל  כבר בתחילת המשחק בעיקר בעניין הארנק והחגורה- תהרגו את החיות שנחוצות לכם כדי לשאת יותר מכלי נשק אחד (במקסימום זה 4, דבר שאכזב אותי נורא) ולשאת יותר מכמה מאות דולרים. נורא מציק להיכנס לדרייב של המשחק ולראות שעליך להשאיר כסף במקומו כי הארנק מלא, או ללכת בכל משימה למצבור הנשק כדי להחליף נשקים, למרות שזה כאמור דבר שכנראה תיאלצו לעשות בכל מקרה גם כשתמקסמו את עניין חגורת הנשק. 

המשחק מסווג באופן רשמי כגיל 18 ומעלה, אך לדעתי כבר מגיל 12 ניתן לשחק בו, אין דברים לא מוסריים באופן קיצוני. באשר לכוכבים- Far Cry 3 מקבל ציון יפה של 4 כוכבים.


להלן הסצנה שהכי אהבתי במשחק, בין שלל הדמויות שנפגוש במטרה להציל את חברינו היה גם נבל אחד שביצענו עבורו עוד משימה מפרכת אך הוא החליט שלא לקיים את חלקו בעסקה, אני החלטתי לתייג את הפרשה כ- "מילה של עראפת".