top of page

משחקי גאד אוף וור | God of War

סדרת משחקי הפעולה-הרפתקאות גאד אוף וור ("אל המלחמה") היא מותג העל של קונסולת הפלייסטיישן, עם מעל 10 משחקים שיצאו לקונסולות שלה באופן בלעדי (5 משחקי עלילה ראשית, 3 עלילה צדדית, ואוספים/ רימסטרים נוספים). משחקי  גאד אוף וור שואבים השראה מהמיתולוגיה היוונית, דמות הגיבור של המשחק היא קרייטוס, לוחם ספרטני ואל המלחמה שנאבק באלים האולימפיים.

משחקי גאד אוף וור תמיד זכו לביקורות טובות ומעלה, וכמות הפרסים בהם זכו מהמגזינים המובילים מגיעים לכמה עשרות טובות. בעקבות ההצלחה המותג התרחב גם למדיות אחרות, עם שלושה ספרים ושלוש סדרות קומיקס, בעבר היה גם סרט של גאד אוף וור בפיתוח, אך הפרויקט בוטל. המשחק החדש בסדרה- גאד אוף וור ראגנרוק (God of War Ragnarok), אמור לצאת בנובמבר 22.

גאד אוף וור | God Of War

god of war ps2 גאד אוף וור

מועד השקה: יולי 2005. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 2.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק הראשון בסדרת גאד אוף וור שיצא לפלייסטיישן 2 בשנת 2005 מתרחש ביוון העתיקה, ומבוסס חלקית על המיתולוגיה היוונית. קרייטוס הוא לוחם ספרטני המשרת את האלים האולימפיים. האלה אתנה מצווה על קרייטוס להרוג את אל המלחמה ארס, המנטור לשעבר שלו שהערים עליו להרוג את אשתו ובתו.  כשארס מטיל מצור על אתונה מתוך שנאתו לאלה אתנה, קרייטוס יוצא למסע חיפוש אחר החפץ היחיד המסוגל לעצור את ארס אחת ולתמיד: תיבת פנדורה.

גאד אוף וור 1 מכר בזמנו יותר מ- 4.6 מיליון עותקים ברחבי העולם, והוא דורג 14 בטבלת מכירות המשחקים של פלייסטיישן 2 בכל הזמנים. בשנת 2009 מגזין IGN 

דירג אותו שביעי ברשימת המשחקים הכי טובים לפלייסטיישן 2 בכל הזמנים. הוא זכה בפרסים רבים של משחק השנה, והביקורות היללו את הגרפיקה, הסאונד, העלילה והגיימפליי. (אני זוכר בזמנו שכבר אחרי 10 דקות מפתיחת המשחק הבנתי שיש פה משחק שונה, גיימינג באיכות שלא הייתה קיימת לפני כן).

גאד אוף וור 2 God Of War

god of war 2 ps2 גאד אוף וור

מועד השקה: מאי 2007. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 2.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק השני בסדרת גאד אוף וור מהווה המשך למשחק הראשון. לאחר שבמשחק הראשון הרגנו את אל המלחמה ארס, קרייטוס הוא כעת אל המלחמה-אך לא להרבה זמן. עם פתיחת המשחק הוא נבגד על ידי זאוס, מלך האלים האולימפיים, ששולל ממנו את מעמדו האלוהי והורג אותו. קרייטוס נופל אל השאול אך ניצל על ידי הטיטאנית גאיה (אימא אדמה), שמנחה אותו למצוא את אחיות הגורל, שיאפשרו לו לחזור אחורה בזמן, לסכל את בגידתו ולנקום בזאוס.

גאד אוף וור 2 המשיך את ההצלחה של קודמו וקיבל ביקורות טובות, הוא זכה בפרס משחק השנה בטקס ג'ויסטיק הזהב, והמגזינים IGN וגיימספוט החשיבו אותו ל"שירת הברבור" של קונסולת הפלייסטיישן 2 (הפלייסטיישן 3 הושק באותה תקופה).  

גאד אוף וור 3 God Of War

god of war 3 ps3 גאד אוף וור

מועד השקה: מרץ 2010. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 3.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק השלישי של גאד אוף וור ממשיך את המשחק השני, שהסוף שלו היה פתוח וכאילו נקטע באמצע. לאחר שקרייטוס הצית מחדש את המלחמה הגדולה הוא עולה להר אולימפוס עד שגאיה נוטשת אותו. כשהרוח של אתנה מנחה אותו הוא נלחם בחיפוש אחר פנדורה, שרק בעזרתה יוכל לפתוח את תיבת פנדורה, להביס את זאוס ולסיים את שלטון האלים האולימפיים.

למרות שעלילת המשחק קיבלה ביקורות בינוניות, גאד אוף וור 3 זכה לביקורות טובות. הוא מדורג תשיעי בטבלת המכירות של משחקי פלייסטיישן 3 בכל הזמנים. בשנת 2015, לרגל ציון עשור לסדרת משחקי גאד אוף וור יצאה גרסה חדשה של המשחק לפלייסטיישן 4 בשם God of War III Remastered.

המשחק הבא בסדרה, God of War: Ascension (עליה/ התרוממות), יצא בשנת 2013 לפלייסטיישן 3 והוא מהווה פריקוול (חזרה אחורה) למשחקי הסדרה. אנו שולטים בקרייטוס לאחר שארס גרם לו להרוג את אשתו ובתו, בתגובה לטרגדיה הזאת קרייטוס מורד בארס ובכך מפר את שבועת הדם שלו אליו.בעקבות כך הוא נכלא ומעונה על ידי שלוש אלות הזעם והנקמה (Furies), ואנו נשלוט בו כשהוא נאבק להימלט ממאסרו, להילחם באלות ולהשתחרר מהמחויבות שלו לארס.

god of war ascension גאד אוף וור

גאד אוף וור God Of War

God of War ps4 גאד אוף וור

מועד השקה: אפריל 2018. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 4.

האתר הרשמי של המשחק

המשחק הבא בסדרת גאד אוף וור ממשיך את גאד אוף וור 3, ובאופן מוזר נושא שם זהה לחלוטין למשחק הראשון. בניגוד למשחקים הקודמים שהתבססו בחלקם על המיתולוגיה היוונית, המשחק הזה שואב השראה מהמיתולוגיה הנורדית כשרובו מתרחש בסקנדינביה העתיקה, בממלכת מידגארד. זה המשחק הראשון בו מלבד קרייטוס ישנה דמות גיבור נוספת, בנו אטראוס.

בעקבות מותה של אשתו השנייה של קרטוס ואמו של אטראוס, פיי, השניים יוצאים למסע משותף כדי למלא את בקשתה האחרונה, לפזר את אפרה מפסגת היקום. במהלך המסע הם נלחמים במפלצות ואלים מהעולם הנורדי, בזמן שקרייטוס מסתיר מבנו את עברו הבעייתי, שגם אינו מודע לטבעו האלוהי של אביו. 

חברת הפיתוח סנטה מוניקה סטודיו, תיארה את גאד אוף וור 2018 כלידה מחדש של המותג, מה שהתברר כקביעה נכונה מאוד. כבר בהתחלה הגיימר מבין מיד כי המשחק שונה באופן משמעותי לעומת קודמיו מבחינת העיצוב הציורי והפנטזי, שכנראה נועד לפנות לקהל צעיר יותר מאשר לפני כן.

המשחק זכה לביקורות מצוינות וזכה בפרס משחק השנה מטעם כמה מגזינים וכלי תקשורת. צוינה לטובה היכולת שלו כאילו להתחיל סדרת משחקים חדשה מבלי להתנתק מהבסיס של המשחקים הקודמים. מבחינת הצלחה מסחרית זהו המשחק הנמכר ביותר לפלייסטיישן 4 וכן בכל הסדרה. 

- אני החלטתי להוריד את הסרטונים שהעליתי מהמשחק בעקבות איכות לא מספקת. בעתיד אעשה אותו שוב בפלייסטיישן 5 -

bottom of page