top of page

גאד אוף וור ראגנרוק | God of War Ragnarok

Whatsapp
Gmail
God of war Ragnarok ps5 גאד אוף וור ראגנרוק

מועד השקה: נובמבר 2022. קונסולות: פלייסטיישן 4 ו-5.

האתר הרשמי של המשחק

גאד אוף וור ראגנרוק הוא המשחק התשיעי בסדרת גאד אוף וור, והמשך ישיר למשחק הקודם של 2018. המשחק ששואב השראה מהמיתולוגיה הנורדית מתרחש בסקנדינביה העתיקה, ונמשיך לשלוט בו בקרייטוס המבוגר ובנו אטראוס, שכעת כבר גדל להיות נער. (כל משחקי גאד אוף וור).

המשחק אמור לחתום את העידן הנורדי של גאד אוף וור שהחל במשחק הקודם (במשחקים הראשונים הייתה זו המיתולוגיה היוונית), ויתרחש במהלך ה"ראגנארוק"-מלחמת אחרית הימים במיתולוגיה הנורדית בין האלים לכוחות הרשע, מה שיביא למותם של כמה מהאלים ולהחרבת העולם. האויב העיקרי שלנו במשחק יהיה אודין, האל הגדול במיתולוגיה הנורדית, ובנו, אל הרעם הנורדי ת'ור. דמויות המשחק מתרחבות גם למשפחה של אודין ות'ור, בנוסף לדמויות מהמחנה הטוב שנשארות איתנו מהמשחק הקודם- הראש המדבר מימיר, האלה היפה פריה, והשיפוצניקים סינדרי ומימיר שיעבדו על הנשקים שלנו. 

הציפייה לקראת המשחק הייתה מורטת עצבים בשל עיכובים שנבעו ממגפת הקורונה וכן בעיות בריאותיות של השחקן כריסטופר ג'אדג', המדובב של קרייטוס. כמו כן God of War Ragnarok זכה בפרס "המשחק המבוקש ביותר" בטקס פרסי ג'ויסטיק הזהב 2020.

 

המשחק אמור לצאת בתחילת נובמבר, וההזמנה המוקדמת נפתחה במהלך חודש יולי. מלבד הגרסה הרגילה של המשחק, יש לו שתי מהדורות אספנים הכוללות העתק של הפטיש של ת'ור לצד פריטים נוספים. עם זאת באופן די מוזר המהדורות הללו כוללות עותק דיגיטלי בלבד של המשחק. 

 

קיימת בנוסף מהדורת השקה אותה רכשו רוב הישראלים וגם עבדכם הנאמן, הכוללת מארז עם ספר לאספנים, ושיריון וטוניקה להורדה לקרייטוס ואטראוס.

הגיימפליי של גאד אוף וור ראגנארוק דומה לזה של המשחק הקודם, כולל פתירת פאזלים ומשחקי תפקידים. לקרייטוס נוסף במשחק כלי נשק חדש- בנוסף לגרזן ולהבי האש, נוכל להילחם בעזרת חנית, וגם המגן שלו יכיל יכולות התקפיות. חידוש בולט של ראגנארוק הוא משימות בהן נשלוט רק באטראוס כשהוא ייצא למשימות מסוימות ללא נוכחותו של אביו. כשנשלוט בקרייטוס תהיה דמות שתעזור לנו בקרב, זה יהיה אטראוס או פריה- האלה היפה מהמשחק הקודם שקרייטוס הרג את בנה, האל האסייר בולדור. פריה תעזור לנו להילחם בבעלה לשעבר ודמות הנבל של המשחק- אודין. אטראוס ופריה מחזיקים חץ וקשת בה נוכל לשלוט בזמן הקרבות.

גאד אוף וור ראגנארוק קיבל ביקורות מהללות שציינו את העלילה, הדמויות, העיצוב, וההתקדמות של כלל האלמנטים יחסית למשחק הקודם. הוא מכר מעל ל-5 מיליון עותקים בשבוע ההשקה שלו, ולמעלה מ-15 מיליון בחודש הראשון- מכירות ההשקה הגבוהות ביותר בהיסטוריה של פלייסטיישן. בטקס פרסי המשחקים של שנת 2022 ראגנארוק היה מועמד ל-11 פרסים וזכה בשישה, ביניהם פרס משחק הפעולה-הרפתקאות, פרס השחקן לכריסטופר ג'אדג' על דיבוב הדמות של קרייטוס, ופרס העלילה.

שנה לאחר צאת המשחק יצאה לו חבילת הורדה חינמית God of War Ragnarok Valhalla DLC, בגאד אוף וור ראגנארוק ולהאלה נשחק באזור מיוחד בממלכת אסגרד אליו הולכים הלוחמים לאחר מותם. בנוסף החבילה מכילה כמה אזורים חדשים בתשע הממלכות, המבוססים על  הזיכרונות של קרייטוס, ויש גם אזורים חדשים ממולדתו של קרייטוס ביוון. למשחק נוספים אויבים חדשים, וגם כאלה מהמיתולוגיה היוונית בהם נלחמנו במשחקים הקודמים. 

פרק 1: המשחק מתחיל כשקרייטוס ואטראוס נמלטים מהאלה פריה, שרוצה לנקום בקרייטוס על שרצח את בנה בולדור בסוף המשחק הקודם. (12:25) כשהם חוזרים הביתה, אטראוס נאלץ להיפרד מהזאב האהוב עליו פנריר שנפטר. הוא מסרב להתאמן עם קרייטוס והולך לקבור את הזאב, קרייטוס הולך לישון. • (18:20) קרייטוס חולם על אשתו המנוחה פיי, שאומרת לו כי הזמן אוזל ומשהו עומד לקרות, קרייטוס מתעורר בבהלה ורואה כי אטראוס טרם חזר הביתה. • (23:00) קרייטוס ומימיר הולכים לחפש את אטראוס ונקלעים לקרב עם דוב ענק, בסיומו אטראוס מופיע תשוש ומבולבל. • (31:00) בהמשך לסצנת הסיום של המשחק הקודם, באמצע הלילה קרייטוס ואטראוס מתעוררים בעקבות הגעה של אורח בלתי צפוי, זהו ת'ור, אליו מצטרף לאחר מכן גם אודין. הם מציעים לקרייטוס הפסקת אש בתנאי שאטראוס יפסיק לחפש את האל טיר, קרייטוס מסרב, ויש לנו בוס פייט מול ת'ור (38:30).

פרק 2: קרייטוס ואטראוס משחררים את אל המלחמה טיר (03:20), שהיה בכלא וסבל מעינויים של אודין (כמו עם מימיר במשחק הראשון). טיר חלש ומבולבל וגם מבהיר להם שלא יילחם עוד לעולם, אבל יתלווה אליהם במסע כדי לעזור להם לאות תודה. (12:00) הם לוקחים אותו לבית העץ של סינדרי וברוק ומסדרים לו מיטה. (15:30) אטראוס מחליט לעשות מהלך מסוכן מאחורי גבו של אביו ויוצא לפגוש את האלה פריה, סינדרי מתלווה אליו ולוקח אותו לפני כן לפגוש את הנחש הענק יורמונגנדר (17:30). • פריה כמעט והורגת את אטראוס אבל מרחמת עליו (23:30), הוא מבקש ממנה להצטרף אליהם למלחמה באודין, היא אומרת שאין לה את הרצון או הכוחות לכך, וגם שאין מחילה לאביו על הרג בנה.

קרייטוס ואטראוס הולכים לאפלהיים בה נמצא המקדש של גרואה, והם למדים כי רק אסגרד תיחרב ברגנארוק וכל הממלכות האחרות ישרדו תחת שליט חדש-ענק בשם לוקי, מי שאמור להיות אטראוס. בנוסף אטראוס מגיע ליוטונהיים לבדו ונתקל בנבואה לפיה אביו קרייטוס ימות ברגנארוק והוא ישרת את אודין. בינתיים פריה מתפייסת עם קרייטוס לאחר שהוא עוזר לה לשבור את הקללה הקושרת אותה למידגרד. קרייטוס נפתח בפניה ומספר לה על עברו ביוון, שם משפחתו נהרגה והוא נקם באולימפוס.   

פרק 3: בזמן שאטראוס נעדר מהבית, קרייטוס המיוסר חולם חלום על אשתו פיי מהתקופה שבה אטראוס נולד. (09:30) לאחר ההיעדרות אטראוס חוזר לבית של סינדרי, ונקלע ישר לקרב של החבורה מול לוחמי ההל ווקרס, בסופו הוא ואביו מתפייסים, אך מתברר כי פלישת ההל ווקרס נובעת מכך שבזמן שהותו מחוץ לבית הוא שחרר משלשלאות את הזאב גארם. (16:40) החבורה כועסת על אטראוס ששחרר את הזאב המפחיד, והוא ואביו יוצאים להילחם נגד גארם. יש לנו כאן שני בוס פייטים, בסופם אטראוס מצליח בעזאת כוחותיו להעביר לגארם את נשמתו של פנריר, הזאב שלו שנפטר בסרטון הראשון. (30:30) לאחר מכן יש לנו בוס פייט (קשה מאוד) של קרייטוס מול בנו של אודין, היימדל, שלפי אחת הנבואות אמור להרוג את אטראוס. קרייטוס מנסה לחוס על היימדל, אך הוא ממשיך לאיים שיהרוג את אטראוס ולבסוף מחוסל. (42:20) בכך שהרג בן משפחה נוסף של אודין, ברור לחבורה כי קרייטוס התחיל את הרגנארוק ואין דרך להימנע מהמלחמה הגדולה. אטראוס מבקש לחזור לביתו של אודין בטרם יבין מה קרה, ולנסות להשיג את המסכה העתיקה אותה אודין רוצה יותר מכל, דבר שאולי יגרום לו לוותר על פתיחה במלחמה. 

פרק 4: אטראוס יוצא לאודין כדי להשיב את המסכה, כשהוא עדיין לא יודע כי אנחנו אלה שהרגנו את היימדל. (05:30) החלק המצחיק של הסרטון: אטראוס צריך לצאת לחיפושים עם בנו של אודין, ת'ור, שיושב בפאב ומשתכר. (20:45) בדיוק כשאנחנו מצליחים למצוא את המסכה נודע לאודין כי מי שהרג את היימדל הוא קרייטוס, מכאן העניינים מסתבכים ואטראוס בורח כשמסכה עדיין אצלו. (23:40) בבית של סינדרי החבורה מנסה למצוא דרך להגיע לאסגרד, טיר מציע פתרון שנראה חשוד בעיני ברוק. מתברר כי במשך כל הזמן טיר היה מתחזה וזהו אודין, שרוצח את ברוק ובורח עם המסכה. (32:20) קרייטוס ואטראוס מחפשים את סינדרי במקום שבו הוא וברוק התאחדו (במשחק הקודם), סינדרי השבור לא מוכן לשמוע על המשך המאבק באודין ומגרש אותם. (35:50) החבורה מתכוננת לראגנארוק כשכל אחד נותן את חלקו בגיוס לוחמים מהממלכות האחרות, כולל אחיה של פריה, וגם סינדרי שמוכן ללכת לסווטלפהיים.

פרק 5: החבורה בראשות קרייטוס מתחילה את הראגנארוק, שהיא המלחמה הגדולה בין האלים. ככל שאודין מפסיד בקרב כך הוא מקריב את כל מי שסביבו, עד שבנו הענק ת'ור נשלח בעצמו לטפל בקרייטוס.

bottom of page