top of page

סאות' פארק: המשחק | South Park: The Fractured but Whole

South Park Fractured But Whole סאות פארק פלייסטיישן 4

מועד השקה: אוקטובר 2017. קונסולות: אקס בוקס ONE, פלייסטיישן 4 ונינטנדו סוויץ'.

האתר הרשמי של המשחק

עמוד המשחק הקודם: South Park: The Stick of Truth
המשחק South Park: The Fractured but Whole ("סאות' פארק: הסדוק אך השלם") מבוסס על סדרת האנימציה המצליחה המשודרת בישראל בערוץ הוט קומדי סנטרל וכבר עברה את עונתה ה-20. זהו משחק ההמשך ל- South Park: The Stick of Truth ("סאות' פארק מקל האמת")  שיצא ב-2014, והאירועים בו מתרחשים יום לאחר מאורעות המשחק הראשון. הילד החדש שעבר לעיירה משתתף במשחק בין שתי קבוצות מחופשות לכוכבי- על (כמו בפרקי הספיישל של האלווין) שהפעם מתחרות ביניהן על יצירת זיכיון למותג גיבורי- על טלוויזיוני. 
אבל המשחק התמים של הילדים חושף בטעות מזימה להעלאת כמות הפשע בסאות פארק, מה שגורם לכוכבי העל להיכנס למלחמה עם נבלים, מפלצות מהונדסות גנטית, המשטרה ומשפחות פשע.
כמו במשחק הקודם, הדמות המרכזית אותה אנו משחקים היא הילד החדש בעל הכינוי "דושבאג", שיכול להסתובב בחופשיות ולגלות את העיירה, לבוא במגע עם התושבים ולבצע משימות. את הדמות אנו בוחרים הפעם מתוך 10 דמויות של גיבורי על (ב- Stick of Truth זה היה מתוך 4) ביניהם הסילון המהיר, הברוטאלי, המתנקש החמקני, הגאדג'טיסט והסייבורג. לכל דמות יש יכולות ייחודיות משלה עם תנועות תקיפה, קסמים ואביזרים. 
כמו כן ניתן לשנות את הדמות של הילד החדש מבחינת מגדר, מיניות, גזע ואתניות בכל שלב במשחק, וגם לבוש. דבר מעניין הוא שצבע העור של הילד מהווה אינדיקציה לרמה של המשחק, כשצבע העור כהה יותר ככל שרמת הקושי עולה, צבע העור משפיע גם על כמות הכסף שמקבל הילד החדש והדרך בה כמה מהילדים מדברים אליו.
דמויות: המשחק מכיל את כל דמויות הילדים המוכרות מהסדרה, המתחלקות לשתי קבוצות מחופשות הנלחמות זו בזו- קון וחבריו נגד חברי החופש. הקבוצה הראשונה מונהגת על ידי אריק קרטמן "הקון", מחופש לדביבון בעל ציפורניים ארוכות. חברי הקבוצה הם העפיפון האנושי קייל ברופלובסקי, היתוש קלייד, ג'ימי המהיר, סופר קרייג, והילד החדש. 
את חברי החופש מנהיג דוקטור טימי, חברי הקבוצה הם מיסטיריון- קני מקורמיק, מחסן הכלים סטן מארש, מחולל מזג האוויר טוויק, והטאפרוור המכני טוקן. גיבורים אחרים שלא משתייכים לקבוצה הם פרופסור כאוס באטרס, נערת הטלפון וונדי, וקפטן סוכרת סקוט.
יש גם את דמויות המבוגרים שבאים בצורתם הרגילה כמו אביו של סטן רנדי מארש, אביו של באטרס סטפן, אביו של קייל ג'ראלד, מנהל בית הספר פי-סי, ויועץ בית הספר מר מקי. יש גם אורחים כמו הדג ההומו של קניה ווסט, ומורגן פרימן שבבעלותו חנות טאקו. 
המשחק נערך במקומות מוכרים מהסדרה כמו בית הספר היסודי, בניין העירייה, הכנסייה, מסעדת סיטי ווק. יש גם מקומות מרוחקים כמו הבית של קניה ווסט במחוז המרוחק והנידח סודוסופה, והכביש המוביל לקנדה.
המשחק קיבל ביקורות די טובות ששיבחו את השיפורים במערכת הקרבות והנאמנות לחומר הגלם המקורי (הסדרה). לגבי העלילה הדעות היו חלוקות כשהיו מבקרים שראו בה שדרוג הומוריסטי לעומת המשחק הראשון, לעומת מבקרים שסברו כי העלילה הייתה פחות אפקטיבית והסתמכה יותר מדי על "הומור בתי שימוש" (שאגב גם ככה מאפיין את סאות פארק יותר מכל סדרה אחרת). 
מבוא לעלילה: קרטמן והילדים משחקים במשחק של גיבורי על, שמטרתם להקים מותג גיבורי על טלוויזיוני, על ידי כך שימצאו חתול שאבד ויקבלו פרס של 100 דולר. הילדים מחפשים את החתול וחושפים קונספירציה של קינגפין אשר איחד סביבו את המשטרה, משפחות הפשע האיטלקות, הסיניות והרוסיות וילדי כיתה ו', לגנוב חתולים ולהשתמש בשתן שלהם לזהם סמים ואלכוהול, מה שגורם לאנשי העיירה להתנהג כמשוגעים, להביא לעלייה בכמות הפשע והפלת האשמה על ראשת העיר מק'דניאלס. 
קון וחבריו שמחליפים מידע עם חברי החופש מבינים כי המשטרה שואפת להחליף את ראשת העיר על מנת שתוהיה לה יד חופשית ואלימה יותר להילחם בפשע. שתי הקבוצות מחליטות לשתף פעולה על מנת להביא להפלת המשטרה, אבל כשהילדים בקבוצה של קרטמן מגלים כי חברי החופש יצרו מותג גיבורי על טוב משלו, הם עוברים לקבוצה השנייה...
שלושת הסרטונים הראשונים של הגיימר theRadBrad
bottom of page