top of page

מלחמת העולם World War Z

World War Z Cover Xbox 1.jpg

מועד השקה: אפריל 2019. קונסולות: פלייסטיישן 4, באמצע אקס בוקס ONE, גם מחשב אישי.

האתר הרשמי של המשחק

משחק היריות בגוף שלישי World War Z מבוסס רק במקצת על הסרט של בראד פיט משנת 2013 מלחמת העולם Z. זהו משחק יריות שיתופי בגוף שלישי בו ארבעה שחקנים נלחמים נגד עדרים המוניים של זומבים ב-15 ערים, ביניהן ירושלים,טוקיו, סידני, בואנוס איירס, פריס וקהיר. 
למרות שהמשחק פותח ויועד למולטיפלייר, ניתן לשחק אותו גם לבד. הגיימר בוחר לשלוט באחד מתוך שישה סוגי לוחמים: האקדוחן -Gunslinger, מעורר השאול -Hellraiser, (מתמחה בחומרי נפץ), המתקן-the Fixer, החובש-the Medic, המרטש-the Slasher (מתמחה בלוחמה פיזית), והמדביר -the Exterminator (מתמחה בשליטה בקהל). הלוחמים משתנים
בהתאם לתפקיד שהם ממלאים בכוח, המתקן והחובש מתרכזים יותר בתמיכה, עזרה וגיבוי ללוחמים. האקדוחן והמרטש תוקפים ברמה פרטנית יותר, המדביר ומעורר השאול תוקפים זומבים בכמויות גדולות יותר. 

במשחק יכולים להופיע לא פחות מ-1000 אויבים על המסך בו זמנית, שגם יכולים לטפס אחד על השני כדי לתקוף אותנו אם עלינו למקום גבוה (קטע שקרה גם בסרט כשבראד פיט בא לירושלים). מלבד חיסול זומבים יהיה עלינו לבצע משימות צד כמו ליווי ניצולים למקום מבטחים. 

במולטיפלייר המשחק מכיל לא פחות מחמישה מצבים תחרותיים (אחד על אחד או 2 על 2): 
Swarm Domination (שליטה בהמון)- מצב אותו אנו מכירים מהמשחק דה דיוויז'ן 2, בו צריך לכבוש מאחזים/ בסיסים ולשמור עליהם על מנת להרוויח נקודות. המוני הזומבים מציפים את הבסיסים ויש לנקות אותם, מי שיצבור יותר נקודות עד תום הזמן המוקצב ינצח.

King of the Hill (מלך הגבעה)- די דומה לקודמו, רק שכאן יש רק בסיס אחד עליו מתחרים, והקבוצה ששולטת בו מקבלת ניקוד על כל שנייה. כאן הזומבים יכולים איכשהו לעזור לגיימר, משום שהם פועלים נגד הקבוצה ששולטת בבסיס ומנסים להזיזה.
Swarm Deathmatch (משחק-מוות המוני)- מצב משחק מוכר ונפוץ בכל מצב מולטיפלייר, בו מי שמחסל יותר אויבים מנצח, רק שכאן הזומבים מגיעים בכמויות קטנות ופחות בעדרים. 

Scavenge Raid (פשיטה ניקיונית)- מצב בו צריך לאסוף משאבים המפוזרים על פני המפה או כאלה שהשאירו אחריהם הזומבים שמשוטטים, ומי שאוסף יותר משאבים עד תום הזמן מנצח.

Vaccine Hunt (מצוד אחר חיסון)- גרסה של משחק הילדים "כבוש את הדגל", בו הקבוצות מתחרות למצוא חיסון ולשמור עליו באחזקתם למשך כמה שיותר זמן.
מבוא לעלילה בכמה מהערים: ניו יורק- קבוצת ניצולים לא מצליחה להגיע לנקודת הפינוי של צבא ארצות הברית, והיא נאלצת לחזור לרחובות. קבוצת ניצולים אחרת נחלצת לעזרתה ולוקחת אותה לרכבת התחתית, שם הם השתלטו על רכבת שתיקח אותם לנקודת פינוי אחרת. ברכבת עליהם להיאבק בזומבים על מנת להניעה ולהגיע לנקודת הפינוי…
World War Z Moscow.jpg
World War Z Jerusalem.jpg
ירושלים-קבוצת חיילים ועיתונאי צריכים להציל מדען בכיר שיש  לו את הידע והכישורים להביא לסוף מגפת הזומבים. החיילים מצליחים להציל את המדען שמספר להם כי הוא נטל חלק בפיתוח של תותחן גרעיני אשר יכול למחוק עדרי זומבים ענקיים בירייה אחת…

מוסקבה- קבוצת ניצולים המחפשת אחר מזון חוזה בהתרסקות של מסוק צבאי, הם הולכים לאתר ההתרסקות ומוצאים ניצולה אחת בלבד, שוטרת צבאית. לאחר שנלחמים בעדר זומבים ענק שתוקף אותם, השוטרת מגייסת אותם למבצע תקיפה של מוסקבה בגז עצבים קטלני לבני אדם וזומבים כאחד, ולכן עליהם לפנות את בני האדם מהעיר…

טוקיו- בעקבות התפרצות המגפה, כל מדינת יפן מתפנה. צוות הצלה של מתנדבים שעורך סריקה אחרונה אחר ניצולים, מלווה אוטובוס של ניצולים לנקודת איסוף צבאית, אולם אז עליו להגן על ספינת תענוגות שהיא דרך הפינוי היחידה אל מחוץ ליפן. הצוות הודף את הזומבים על ידי פיצוץ מיכל דלק ומצליח לעלות על הספינה שעוזבת את יפן, אבל כשל מבצעי גרם לכך שעלו עליה גם אנשים נגועים, וכעת המשימה היא לנקות את הספינה מהווירוס ולמנוע התפשטות. 
שלושת הסרטונים הראשונים של הגיימר theRadBrad
bottom of page