top of page

יאקוזה 0 Yakuza

מועד השקה: מרץ 2015. קונסולות: פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, המחשב האישי.

האתר הרשמי של המשחק

סדרת משחקי יאקוזה מתחילה עוד מפלייסטיישן 2, והיא אחת הטובות והמפוארות בעולם הגיימינג. לדעתי מדובר במשחק הכי אנדרייטד בישראל, והמשחק יאקוזה 0 חידד מבחינתי את עובדה זו, מדובר במשחק הטוב ביותר בו שיחקתי בפלייסטיישן 4 עד היום.

 

יאקוזה 0 יצא בשנת 2015 אבל הוא פריקוול- חוזר בזמן לתקופת ששת המשחקים שכבר יצאו לפלייסטיישן 2 ו-3. אנחנו שולטים בצמד הדמויות קיריו קאזומה בצעירותו (הדמות הראשית מהמשחקים האחרים), ומאג'ימה גורו (עם הרטייה בעין), אשר שואפים לחזור להיות חברי יאקוזה לאחר שסולקו. קיריו ומאג'ימה לא עובדים בשיתוף פעולה וגם לא נפגשים עד סוף המשחק, אבל שניהם מנסים להציל בחורה עיוורת מרצח (מאקוטו), אשר נרדפת על ידי היאקוזה שרוצים לחסלה משום שבבעלותה פיסת אדמה השווה הרבה מאוד כסף. הסרטונים והעלילה המרתקת מובאים להלן.

 

יאקוזה 0 הוא בעיקרו משחק מכות, יש בו לעיתים קטעים אלימים מזעזעים, אבל לצד זה גם יש בו עלילה רחבה, מושקעת ומסובכת. אני החלטתי להיצמד לעלילה המרכזית ולא להיכנס לדברים שמסביב כי היה בלתי אפשרי לקוראי הבלוג להבין את המשחק ככה. הגיימרים היפנים אוהבים משחקים כאלה, בשבילי זה באמת היה חופר מאוד, אבל המשחק היה שווה את זה.

 

יאקוזה 0 הוא משחק גדול ובעתיד אעשה כאן את משחק ההמשך- יאקוזה קיוואמי.

פרק 2
בדקות הראשונות יש הרבה דיבורים אבל אח"כ הרבה גיימינג-של מכות, יש אמנם קטעים מזעזעים בקלוז אפ שאני חותך, אבל זה גיימינג מכות איכותי בטעם טוב. אז בחלק השני קיריו מגיע לבירור אצל ראשי היאקוזה שמורים לו להסגיר את עצמו למשטרה, משם קיריו הולך להתייעץ עם נישקי וראש משפחת קאזומה (שאוכל סטייק עם אבטיח!! ) ומחליט לפרוש מהיאקוזה כדי להוכיח את חפותו, הוא חוזר לבניין היאקוזה ודורש לדבר עם הבוס כדי להשתחרר, אבל במקום זאת עליו להביס 20 לוחמים כדי להישאר בחיים. את הבוס פייט עם דאיסקו קוזה אעלה בנפרד אוטוטו.*אני מתמצת את העלילה עד כמה שניתן כדי לקצר את הסרטונים, יש כאן גם מאבקי שליטה בין המשפחות שאני לא נכנס אליהן, ולקיריו גם מוצעת חנינה מהבוס המושחת עם המשקפיים אם יבצע רצח של מישהו מהמשפחה שלו, זה פחות חשוב כרגע, נתרכז במאמץ של קיריו למצוא את הרוצח ולהוכיח את חפותו.
פרק 1, פתיח
אנחנו משחקים את קיריו, יאקוזה בתחילת דרכו (נזכיר זה המשחק השני החדש ביותר אבל הוא פריקוול-חוזר בזמן ללפני ששת המשחקים), שגובה חוב בשביל מלווה בריבית. קיריו מכה את החייב ולוקח את הכסף, אבל למחרת מתברר כי הבחור נרצח בשטח פרטי, יש כאן הפללה והמשטרה מתערבת, קיריו מוזמן לבירור אצל ראשי משפחת היאקוזה ונמצא בסכנת חיים.
פרק 3
הבוס פייט עם דאיסקו קוזה היה המבחן הרציני הראשון שלנו במשחק הזה. לאחר מכן מופיע הבוס הגדול עם כל תפארתו, למרות שהוא מגרש את דאיסקו מהיאקוזה בגלל שהפסיד בקרב לטירון שאנחנו, הוא מכבד את מילתו ומגרש את קיריו מהיאקוזה, דבר שקיריו רצה, אבל הבוס גם מחריב את עולמו כשאומר לו שאף פעם לא יחזור. מה הלאה? לאן הולכים מכאן?
פרק 4
 
טאצ'יביאנה מכניס את קיריו לביתו המפואר ומציע לו לאחד כוחות, לקיריו יש ספקות לגביו ולכן הוא מבצע תחקיר ברחבי העיר על האיש והחברה שלו. ההומלסים יודעים הרבה דברים אבל לא מוסרים מידע בחינם, הם רוצים לשתות, מה שהכריח אותי לחפש משקאות אלכוהוליים כמעט בכל החנויות במשחק, היה אחד שרצה סאקה, אחד וויסקי-אבל סקוטי בלבד, קטע של גיימינג טוב.
האם אפשר לסמוך על טאצ'יביאנה?
פרק 6
אז קיריו יצא מהיאקוזה והופך לסוכן נדל"ן, אבל הוא רוכש נכס שהיאקוזה רצו ונכנס למלחמה עם אוואנו-אחד הסגנים של היאקוזה אותו פגשנו בסרטון הראשון. הוא אומר לקיריו שאם לא יסגיר ליאקוזה את הבוס שלו, טצ'יביאנה, היאקוזה יוציאו עליו חוזה. קיריו נשאר נאמן ומשלם את המחיר.
פרק 8

בסרטון שני פרקים- אחד של מאג'ימה שמגלה כי מישהו רצח את הכפילה של מאקוטו, ועכשיו הרוצח סוחט אותו, חוץ ממנו עליו להתמודד עם סוגאווה שנתן לו את משימת החיסול, מאג'ימה משקר ואומר לו כי הוא ביצע אותה. הוא מתכנן לברוח עם לי ומאקוטו מקמורוצ'ו, אבל אז...

בחלק השני קיריו ממשיך לברוח ובדיוק כשסוגרים עליו ועל טאצ'יביאנה, הם הולכים לאתר את בעל המגרש, שנמצא בסוטנבורי, בה מתחרחשת העלילה של מאג'ימה. עושה רושם שסוף סוף הדומויות עומדות להיפגש.

פרק 10

חלק עצוב וקורע לב, קיריו רוצה להפגיש בין מאקוטו לאחיה האבוד, נישקי מצטרף אלינו ועוזר לנו במשימה, אלא שזה מאוחר מדי.

מתקרבים לסוף המשחק, נשארו כמובן מאג'ימה וסוגאווה שבדרכם לקמורוצ'ו כדי לחפש את מאקוטו, יהיה מעניין המפגש בין שתי הדמויות שאנחנו משחקים.

פרק 12

אז בפרק האחרון קיריו ומאג'ימה רודפים את שלושת סגני היאקוזה, בניגוד למה שניתן היה לצפות השניים לא נלחמים יחד, הם גם לא נפגשו כלל, זה הגיע רק בסצנת הסיום שאחרי הקדיטים, שווה לצפות עד סוף הסרטון. בזכותם מאקוטו נשארת בחיים וגם משיבה לעצמה את הראייה לחלוטין, לאחר כמה חודשים מאג'ימה פוגש אותה ברחוב והיא כמובן לא מזהה אותו, למרות שהוא אוהב אותה הוא מחליט שלא לחשוף את עצמו בגלל אורח החיים האלים והמסוכן שהוא יאמץ לעצמו, והוא מפציר בגבר נחמד אחר להזמין אותה לצאת איתו.

פרק 5
בחלק הזה העלילה עוברת לדמות השנייה אותה נשחק- מאג'ימה, מנהל מועדון קברט בסוטנבורי שבאוסאקה. גם מאג'ימה סולק מהיאקוזה ושואף לחזור, וכדי שזה יקרה עליו לבצע משימת חיסול, אבל הוא נכנס למשהו שגדול אפילו עליו. גיימינג פשוט מצמרר, מת על המשחק הזה. 

בפרק הבא העלילה חוזרת אל קיריו שהופך לסוכן נדל"ן.
פרק 7

הסרטון הזה מורכב משני חלקים: הראשון הוא המשך של החלק הקודם, קיריו שוב דוחה את אוואנו סגן היאקוזה, ומחמיר עוד יותר את מצבו, לכן נישקי מחזיק אקדח ורוצה לירות בו...

החלק השני הוא המשך של מאג'ימה ומאקוטו העיוורת, הוא מחביא אותה במקום סודי ומצליח למצוא את לי בבית החולים, יש לו תכנית מסוכנת מאוד כיצד להשאיר את מאקוטו בחיים, מאג'ימה מסרב לקחת בה חלק, אבל אם ככה הוא חייב למות.

פרק 9

מאג'ימה עובר עינויים על ידי סגאווה ועליו למצוא את מי שחטף את מאקוטו, אחרי שאנחנו מוצאים אותו מתברר שמי שהזמין את החטיפה כבר לקח אותה- טאצ'יביאנה, ששלח את קיריו כדי לאסוף אותה.

בפרק הזה אנחנו גם מבינים שבעלת המגרש ששווה מיליארד ין היא מאקוטו, ושטצ'יביאנה הוא אחיה ממנו הופרדה בילדותה, כשהיא באה ליפן כדי לחפש אותו היא נחטפה ואיבדה את ראייתה. החוטף היה אודה, מי שלאחר מכן יהפוך לחברו הטוב ביותר של אחיה...

פרק 11

פרק אחד לפני אחרון, מאג'ימה מגיע לקמורוצ'ו כדי לחפש את מאקוטו, הוא יודע שקיריו מחזיק בה, ולכן יש לנו בוס פייט עם נישקי שלא מוכן לתת מידע. לאחר מכן אנחנו מגלים כי לאחר רצח אחיה מאקוטו נעלמה ואיש אינו יודע איפה היא.

מסתובבים ומחפשים עד שמאג'ימה מגיע במקרה למגרש, שם הוא מוצא את מאקוטו שמצליחה להסתדר בעצמה כי בנס רפואי הראייה שבה אליה חלקית מרגע שנגעה בגופו של אחיה. מאקוטו מבקשת ממאג'ימה לנקום את רצח אחיה בתמורה להרבה כסף, הוא מנסה לשכנע אותה לרדת מהרעיון כי לא כדאי להתעסק עם היאקוזה, אז היא מערימה עליו ובורחת גם ממנו.

מאקוטו נפגשת עם מנהיג היאקוזה ומציעה לו את המגרש בתמורה להרג שלושת הסגנים שלו שרצחו את אחיה, אבל הם יורים בה בדיוק כשמאג'ימה מגיע להציל אותה, האם זה מאוחר מדי גם הפעם?

bottom of page