רזידנט איוול | Resident Evil Origins Collection

רזידנט איוול אוריג'ינס קולקשן Resident Evil Origins Collection מכיל את שני המשחקים הראשונים מבחינה עלילתית בסדרה, רזידנט איוול 1 + רזידנט איוול 0, פירוט על כל אחד מהמשחקים נמצא למטה. 

מימין זו עטיפת הגרסה האמריקאית של האוסף, ומשמאל של האירופית, אותה רכשתי.

רזידנט איוול Resident Evil 1

למעלה: העטיפה לניניטנדו מ-2002, למטה: עטיפת ההוצאה המחודשת ב-HD שנת 2015.

מועד השקה: 1996/ 2002/ ינואר 2015. קונסולות: פלייסטיישן 1/ נינטנדו גיימקיוב/ פלייסטיישן 3 ו-4, אקס בוקס 360 ו- ONE. 

 

האתר הרשמי של המשחק

משחק האימה- הישרדות Resident Evil (בעברית נקרא בתרגום לא בדיוק ישיר "רוע מקומי") שוחרר לראשונה בשנת 1996 לפלייסטיישן 1, בשנת 2002 הוא עובד ושוחרר מחדש כרימייק לקונסולת הגיימקיוב של נינטנדו, וגרסת משחק זו היא שבשנת 2015 שוב שוחררה מחדש- Resident Evil HD Remaster כרימייק לקונסולות המתקדמות. המשחק הראשון נחשב לאחד המובחרים בסדרת רזידנט איוול המפוארת אם לא הטוב ביותר שבהם, והוא משחק חובה לכל גיימר.

עלילת המשחק מתרחשת בשנת 1998 בשולי העיירה הבדיונית ראקון סיטי, בה מתרחשים כמה מקרי רצח מוזרים. למקום נשלח צוות משטרה אך הקשר עימו אובד, ולאחר מכן נשלח צוות שני, בו הגיימר בוחר לשלוט באחד משני סוכני יחידת הימ"מ, כריס רדפילד או ג'יל ולנטיין. הצוות מגיע במסוק ונוחת ליד הריסות המסוק של הצוות הקודם שהתרסק, הוא מותקף בידי חבורת כלבים רצחנית שהורגת את אחד הסוכנים. זה גורם לטייס המסוק להיבהל ולברוח, וארבעת הסוכנים הנותרים- אלברט ווסקר, ג'יל ולנטיין, בארי בורטון וכריס רדפילד מחפשים מחסה באחוזה נטושה בה הם מתפצלים.

רזידנט איוול Resident Evil 0

למעלה: העטיפה לניניטנדו מ-2002, למטה: עטיפת ההוצאה המחודשת ב-HD שנת 2015.

מועד השקה: 2002/ ינואר 2015. קונסולות: נינטנדו גיימקיוב/ פלייסטיישן 3 ו-4, אקס בוקס 360 ו- ONE. 

 

האתר הרשמי של המשחק

גם המשחק Resident Evil Zero יצא לנינטנדו גיימקיוב בשנת 2002, ובשנת 2016 שוחרר מחדש לקונסולות הפלייסטיישן והאקס בוקס. באופן הגיוני, רזידנט איוול אפס הוא פריקוול לרזידנט איוול 1, והוא המשחק שיצא חמישי בסדרה הראשית של רזידנט איוול (יש משחקים צדדיים כמו רזידנט איוול רבליישנס). כמו יאקוזה 0 שעוסק בצעירותו של קיריו בטרם הפך לחבר יאקוזה בכיר, Resident Evil Zero עוסק באירועים שקדמו למשחק הראשון, רק שהאירועים האלה קרו כמה שעות לפני כן-אותה התרסקות של המסוק הראשון שהגיע לחקור את הרציחות בראקון סיטי. 

העלילה מתחילה כשבאותו ערב רכבת של חברת התרופות Umbrella, מותקפת על ידי נחיל עלוקות שגורם לכאוס בקרב הנוסעים והצוות. לאחר שעתיים מגיע המסוק שעליו צוות "בראבו" לחקור סדרת רציחות קניבליות בהרי הארקליי שמחוץ לראקון סיטי. בדרך לזירה המסוק מתרסק ביער בגלל כשל טכני, ואז אנחנו שולטים בשני הניצולים- השוטרת רבקה צ'יימברס והפושע בילי קואן, שוטר מארינס לשעבר שהורשע ברציחת 23 אנשים, והיה בדרך להוצאה להורג. השניים חוקרים את הרכבת ורואים שהנוסעים וחברי הצוות הפכו לזומבים רצחניים.

 

הגיימפלי של Resident Evil Zero מביא חידוש משמעותי לעומת המשחקים האחרים, בו השליטה של הגיימר מתחלקת בין רבקה ובילי כדי להשתמש ביכולות הייחודיות של כל אחד מהם כדי להתקדם במשחק. 

הביקורות סובייקטיביות ואין לראות בהן המלצה ישירה לרכישה של משחק או להיפך

הבלוג עצמאי לחלוטין ואינו מושפע משיקולים מסחריים כלשהם

כל הזכויות שמורות לסלי סבג