top of page

ספיידרמן | Marvel's Spider-Man

Marvel Spiderman ספיידרמן

מועד השקה: ספטמבר 2018. קונסולות: פלייסטיישן 4 ו-5.

האתר הרשמי של המשחק

משחק הפעולה-הרפתקאות "ספיידרמן של מארוול" משנת 2018 היה הראשון בסדרת ספיידרמן ששוחרר בלעדית לקונסולות הפלייסטיישן. הוא פותח על ידי Insomniac Games ומבוסס על עלילה ייחודית השאובה מסדרת חוברות הקומיקס הארוכה של ספיידרמן מכל השנים, בנוסף לעיבודים של ספיידרמן ממקורות אחרים. בזמן שנבל העל מרטין לי/ מיסטר נגטיב השתלט על העולם התחתון של ניו יורק ומתכנן לשחרר וירוס קטלני, ספיידרמן חייב לעצור אותו וגם להתמודד עם בעיות של אישיותו האזרחית, פיטר פארקר. 

המשחק זכה לביקורות נלהבות ששיבחו את העלילה, הדמויות, מערכת הקרבות, מנגנון הנדידה בעזרת כורי העכביש ועוד. הוא נמנה עם  משחקי גיבורי העל הטובים ביותר שיצאו אי פעם, ולעיתים קרובות מושווה למשחק
באטמן: אביר ארקהם

כשנה לאחר השקתו, המשחק יצא בגרסה חדשה של משחק השנה Marvel's Spider-Man: Game of the Year Edition אשר מוסיפה למשחק 3 עלילות צד: השוד (The Heist) - מתרחשת כמה חודשים לאחר תום מאורעות המשחק, בה חברתו לשעבר של ספיידרמן- פלישה הארדי/ החתולה השחורה, חוזרת לניו יורק על מנת לבצע שוד ענק. מלחמת הטריטוריות (Turf Wars) - בה ספיידרמן ושותפתו יוריקה "יורי" וואנטבה Yuri Watanabe מנסים למנוע מבוס המאגיה "ראש פטיש" להשתלט על משפחות הפשע והעולם התחתון של ניו יורק. ובטנת כסף (Silver Lining) - בה סילבר סייבל (Silver Sable) חוזרת לניו יורק וחוברת לספיידרמן על מנת להשיב לעצמה את הטכנולוגיה שנגנבה ממנה על ידי המאגיה, ובעזרתה ראש פטיש הפך את עצמו לבלתי פגיע. כל אחת מהעלילות מוסיפה דמויות חדשות, גביעים, תלבושות חדשות לספיידרמן ועוד (בגרסה הישנה ניתן להרחיב את המשחק ולהוריד את עלילות הצד בתוספת תשלום).

גרסה חדשה של המשחק לפלייסטיישן 5 זמינה דרך המהדורה המורחבת של המשחק מיילס מוראלס. מלבד השדרוגים הנ"ל של משחק השנה, גרסה זו מוסיפה 3 חליפות (כולל אחת מהסרט ספיידרמן המופלא, ושתיים מהסרט ספיידרמן: אין דרך הביתה), גביעים חדשים ואתרים נוספים לצילום ברחבי ניו יורק. הגיימר גם יכול להעביר את הקבצים השמורים מהפלייסטיישן 4 וכך להמשיך את המשחק עם ההישגים והיכולות שצבר.

*** הייתי רוצה להעלות ולתרגם את המשחק ספיידרמן המופלא 2 (2014), אבל לא ניתן להשיג אותו באף מקום. המשחק לא נמצא בחנויות הדיגיטל של אקס בוקס ופלייסטיישן, וגרסאות הדיסק נדירות ועולות המון. המשחק הראשון של אקס בוקס 360 (2012) לא עבר הסבה לאקס בוקס סירייס X ולא יעלה בו ***

פרק 1 (למעלה): המשחק מתחיל במשימה בה ספיידרמן עוזר ליוריקה "יורי" וואנטבה ומשטרת ניו יורק בקרב מול אנשיו של וילסון פיסק, בסיומו פיסק נעצר ונכלא. זה מאפשר לכנופיית רעולי פנים- "השדים" Inner Demons, להשתלט על נכסיו הלא חוקיים של פיסק, כולל פרויקט סודי וקטלני אותו ניהל בשם "נשימת השטן" (21:15). 

ספיידרמן מסכל מתקפה של השדים בעזרתו של השוטר ג'פרסון דייוויס (25:00), אשר מקבל אות גבורה על ההישג בזמן עצרת בחירות לראש העיר נורמן אוסבורן. השדים מפוצצים את העצרת במתקפת טרור (30:00), והשוטר דייוויס נהרג עם אנשים נוספים (בנו של השוטר דייוויס, מיילס, מתחבר לספיידרמן ונלקח תחת חסותו, ובו נשלוט במשחק הבא בסדרה "ספיידרמן: מיילס מוראלס"). בזמן המתקפה ספיידרמן רואה את מרטין לי עובר שינוי צורה והופך למנהיג של השדים, מיסטר נגטיב Mister Negtive. ספיידרמן וחברתו לשעבר מרי ג'יין ווטסון (בה נשלוט בכמה משימות במשחק) מחליטים לשתף פעולה על מנת להילחם בשדים, והם מצליחים להכניס את מיסטר נגטיב לכלא הביטחוני השמור the Raft, להשיג את דוגמית נשימת השטן ולהפקידה בידי המשטרה.

פרק 2: במשחק אנו שולטים גם בדמות האנושית של ספיידרמן, פיטר פארקר, שעוזר לדוקטור אוטו אוקטביוס/ דוקטור אוקטופוס במחקר לבניית זרוע מלאכותית. המחקר מתקדם באמצעות השלמת פאזלים מחשבתיים של הגיימר, אך הוא נסגר על ידי ראש העיר בעקבות המתקפה בעצרת. זה גורם לתסכול רב אצל אוטו אוקטביוס, שמתוך מטרה לנקום ממשיך לנהל בסוד מחקר אחר, בסיומו הוא הופך ליצור חזק וקטלני בסגנון תמנון- דוקטור אוקטופוס. הוא תוקף את הכלא השמור the Raft ומשחרר ממנו את כל האסירים (12:00), כולל מיסטר נגטיב ואויבים נוספים של ספיידרמן: אלקטרו (Electro), הנשר (Vulture), ריינו (Rhino) והעקרב (Mac Gargan). אוקטופוס גם גונב את נשימת השטן מהמשטרה ומפיץ אותו בכיכר טיימס סקוור, מה שגורם להדבקת מאות אלפי אנשים, ביניהם דודה מיי (27:00).

פרק 3 מכיל את כל הבוס-פייטים של ספיידרמן עם האסירים שברחו: אלקטרו (01:30), העקרב (09:40), ריינו (25:00), מיסטר נגטיב (31:40).

סוף המשחק: חקירה של מרי ג'יין מגלה כי קיים נסיוב נגד לריפוי נשיימת השטן, הנמצא בידי דוקטור אוקטופוס. ספיידרמן מביס אותו ומביא למעצרו (06:50). פיטר נאלץ  לבחור בין שימוש בנסיוב על מנת להציל את דודה מיי, או מסירתו לצוות הרופאים על מנת שיפתחו חיסון (23:00). פיטר עושה את הבחירה הקשה ונפרד מדודה מיי, שאומרת לו כי היא יודעת שהוא ספיידרמן והיא גאה בו.

bottom of page