Batman: Arkham Knight | באטמן: ארקהם נייט

באטמן: ארקהם נייט- Batman: Arkham Knight ("באטמן: אביר ארקהם") מביא את הטרילוגיה עטורת הפרסים מאולפני רוקסטדי לסיכום אפילוגי, ומציג את הגרסא המעוצבת בייחודיות של רוקסטדי לבאטמוביל. הוספה זו של הרכב האגדי אשר חיכו לה בהתלהבות זמן רב, יחד עם המשחקיות המשובחת של סדרת משחקי ארקהם, מציעה לגיימרים את החוויה המושלמת והאולטימטיבית כבאטמן כאשר הם קורעים את הרחובות וממריאים לאורך השמיים של העיר גות'אם. בסיום מפוצץ זה, באטמן מתמודד עם האיום האולטימטיבי נגד העיר שעליה הוא נשבע להגן, כאשר הדחליל חוזר לאחד בין פושעי העל של העיר גות'אם ולהרוס את באטמן לנצח.

מועד השקה: יוני 2015. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, המחשב האישי PC.

 

האתר הרשמי של המשחק

זהו המשחק הרביעי בסדרת משחקי "באטמן: ארקהם" המוצלחת, בשלושתם שיחקתי: באטמן ארקהם אסיילום (2009), ארקהם סיטי (2011) וארקהם אוריג'ינס (2013, פלייסטיישן 3, סרטונים שלו בעמוד הפייסבוק).

"להיות הבאטמן"- תחווה את חווית באטמן לשלמותה כאשר האביר האפל נכנס לפרק המסכם של טרילוגיית ארקהם של רוקסטידי. הגיימרים יהפכו להיות הבלשנים הטובים בעולם כמו שלא נעשה אף פעם בזכות ההכנסה של הבאטמוביל ושדרוגים אשר מוסיפים זרימת לחימה חופשית, התגנבות, זיהוי פלילי וניווט.


קבלו את הבאטמוביל- הבאטמוביל קם לחיים עם עיצוב חדש ומקורי לחלוטין אשר כולל נראות ויזואלית מיוחדת וטווח מלא של גאדג'טים בעלי טכנולוגיה משוכללת. הרכב מעוצב כך שניתן לנהוג בו באופן מלא לאורך עולם המשחק ובעל יכולת טרנספורמציה ממוד של שימוש במהירות גבוהה במצב מרדף למוד רמת לחימה צבאית. הרכב האגדי הזה מצוי בלב עיצוב המשחק ומאפשר לשחקנים לקרוע את רחובות הערים ובמהירויות מדהימות תוך כך שהם כובשים את נבלי- העל המסוכנים ביותר של  של העיר גות'אם. כמו כן הבאטמוביל מרחיב את היכולות של באטמן בכל מובן שהוא, מטווח של יכולות ניווט ויכולות זיהוי פלילי ועד ליכולות לחימה ופתירת תעלומות, בכך הרכב יוצר תחושה של איחוד חלק וכנה של איש ומכונה.

סיום אפילוגי לטרילוגיית ארקהם של רוקסטדי- באטמן: ארקהם נייט מביא עימו מלחמה כוחנית לעיר גות'אם. ההתכתשויות בעלות האופי 'פגע וברח' של באטמן ארקהם אסיילום, אשר התפתח לתוך קונספירציה הרסנית נגד האסירים במשחק השני באטמן ארקהם סיטי, מגיעה לשיאה בעימות האולטימטיבי בקרב על עתידה של גות'אם. תחת הרחמנות של הדחליל, גורל העיר תלוי באוויר בעוד מצטרף אליו האביר של ארקהם, דמות חדשה ומקורית לחלוטין בעולמו של באטמן, בנוסף לסגל עצום של נבלי- על ידועים לשמצה כולל הארלי קווין, הפינגווין, דו-פרצוף ואיש החידות.

חקור את העיר גות'אם בשלמותה- בפעם הראשונה, לשחקנים יש את האפשרות לחקור את העיר גות'אם בעולם משחק פתוח לחלוטין אשר מאפשר נדידה חופשית. פי 5 יותר מאשר בבאטמן ארקהם סיטי, העיר גות'אם הובאה לחיים עם אותה רמת אינטימיות ואותה רמה של עבודת יד בתשומת לב לפרטים אשר סדרת משחקי ארקהם ידועה בה.

משימות צד יוקרתיות- מתאפשרת לשחקנים היכולת לטבול עצמם באופן מלא בתוהו ובוהו המתפרץ ברחובות של גות'האם. מובטחים מפגשים עם גאוני פשע מהפרופיל הגבוה ביותר, לצד האפשרות כמובן בו בעת להתמקד בלמגר נבלי-על אינדיבידואלים מזדמנים או להמשיך בסיפור המרכזי.

מאפייני לחימה וגאדג'טים חדשים- לרשותך עומדים יותר מהלכי לחימה וגאדג'טים מהטכנולוגיה הגבוהה ביותר אי פעם.  יכולת גלישה חדשה מאפשרת לבאטמן להתפרס על גאדג'טים ללחימה כגון באטארנגס, רובה גראפנל או אקדח הקו המאפשר להיתלות במהלך גלישה, בעוד חגורת השירות של באטמן שוב משודרגת כך שהיא מכילה את כל הגאדג'טים החדשים אשר מרחיבים את הטווח פעולה שלו בזיהוי פלילי, פלישה, התגנבויות ויכולות לחימה.

פרק 1: אז לאחר מאורעות המשחק הקודם "באטמן ארקהם סיטי", הג'וקר איננו, אבל גות'אם מתמודדת עם איום חדש- מתקפה כימית של הדחליל. על מנת לעצור אותו, באטמן נעזר באורקל, בתו של המפכ"ל ג'ים גורדון, אבל היא נחטפת וכעת עלינו לחלץ אותה. 

 

עניין נוסף הוא הג'וקר-למרות שחיסלנו אותו במשחק הקודם הוא שב למשחק, מתברר שטרם מותו נשלחו מנות דם שלו לבתי חולים בארקהם, וחולים אשר קיבלו עירויים של הדם שלו הולכים ומאמצים את זהותו, אחד מהם הוא באטמן שהג'וקר נמצא בראשו ומנסה להוציא אותו משיווי משקל. 

פרק 3: לאחר שבסרטון הראשון באטמן עצר את פויזן אייבי והכניס אותה לכלא, הוא משחרר אותה על מנת שתעזור לעיר גות'אם כולה להתגונן מפני הגז. היא פועלת מתוך הגנים הבוטניים ושולחת את באטמן לשחרר שני עצים שקבורים מתחת לאדמת גות'אם ויכולים לטהר חלק מהגז. הדחליל וארקהם נייט שעובדים יחד מנסים לסכל את המשימה, ועם שחרור העץ השני הדחליל מפוצץ את ענן הגז, אייבי והצמחים שלה מצליחים למזער את הנזק לעיר גות'אם, אך המאמץ גדול מדי והיא משלמת על כך בחייה. 

פרק 2: באטמן יוצא להציל את אורקל מידיו של הדחליל, הוא נקלע איתו לעימות פיזי בו הדחליל מרסס אותו ברעלן החרדה, ומה שמציל אותו הוא דווקא הג'וקר שמשתלט על גופו וממשיך את הקרב. לאחר מכן באטמן חוזר לעצמו ומגיע לבית בצ'יינהטאון בו אורקל מוחזקת כבת ערובה, הדחליל מרסס אותה ברעלן החרדה, והסוף נורא. 

פרק 4: לאחר שבסרטון הקודם באטמן ופויזן אייבי הצליחו לנטרל את הרעלן של הדחליל, הוא יוצא לחלץ את המפקח גורדון שנלקח בשבי. מתברר לנו כי למרות שהרסנו את הטנק שלו, ארקהם נייט עדיין חי, ומתנהל מרדף מרתק במנהרות התת קרקעיות של גות'אם בין הטנק שלו לבין הבאטמוביל.

לאחר מכן אנו מגיעים לשחרר את המפקח גורדון, וארקהם נייט מופיע מאחורי באטמן וחושף את זהותו הסודית והבלתי יאומנת- ג'ייסון.

סוף המשחק חלק 1: לאחר שבסרטון הקודם באטמן הביס את אביר ארקהם, ג'ייסון, נשאר הדחליל שמחזיק ב-ברברה כבת ערובה, ומורה לאביה המפקח גורדון להרוג את באטמן בתמורה לשחרורה (מתברר כי ברברה לא התאבדה בסרטון מס' 2 ובאטמן רק דמיין את זה קורה בשל השפעת גז החרדה).  

סרטון זה הוא החלק הראשון של סוף המשחק בו הדחליל לוקח את גורדון כבן ערובה ותוקף את משטרת ארקהם עם צבא ענק, באטמן וברברה משתפים פעולה באופן מרהיב על מנת להדוף את המתקפה. 

סוף המשחק חלק 2: בסוף המשחק באטמן נאלץ להוריד את המסכה ולחשוף את זהותו האנושית על מנת להציל ממוות את רובין וג'ים. הדחליל ניגש לחסל אותו סופית עם רעלן החרדה, אבל באטמן מוצא דרך להערים על הג'וקר שמשתלט על מחשבותיו, ובכך הופך חסין לרעלן. 

לאחר שזהותו נחשפה באטמן הולך לפרוש ויפעל ברחובות גות'אם לילה אחד אחרון בסופו יופעל פרוטוקול נייטפול, על מנת שזה יקרה עלינו לבצע כמה משימות צד שגם יעלו כאן, ופרוטוקל נייטפול יעלה אחריהן. 

משימות צד, דו פרצוף Two Face: לאחר שסיימנו את העלילה המרכזית, זהו סרטון מתורגם של כל משימות דו-פרצוף במשחק באטמן ארקהם נייט, עלינו למנוע ממנו לשדוד שלושה בנקים בגות'אם. בנוסף יעלו משימות הצד של הפינגווין, הארלי קווין, אשת החתול + איש החידות/ רידלר אדוארד ניגמה, ובסוף פרוטוקול נייטפול.

דו פרצוף כידוע מכיל שני אנשים, אז בתרגום הקפדתי לסמן מתי מדבר החצי שלו ומתי מדבר החצי של הארווי דנט. שימו לב למשפט הקורע מצחוק שהג'וקר אומר בסוף, אילו רק הוא יכול היה לשמוע אותו... 

משימות צד, הפינגווין Penguin: במשימות הפינגווין הנקראות Gunrunner באטמן מקבל עזרה מנייטווינג- דיק גרייסון (Nightwing), עלינו לעקוב אחר מסחריות קירור בהן אנשיו של הפינגווין מכניסים כלי נשק לתוך גות'אם, לפשוט על מצבורי הנשקים שלו ולהשמיד אותם. בסוף באטמן את הפינגווין לתא מאסר יחד עם דו-פרצוף, שהסרטון שלו כבר עלה. בנוסף יעלו המשימות של רובין / הארלי קווין, אשת החתול + איש החידות/ רידלר אדוארד ניגמה, ובסוף פרוטוקול נייטפול. 

הארלי קווין: הארלי קווין שולטת בכפילים של הג'וקר, אהוב ליבה שבאטמן הרג במשחק הקודם ארקהם סיטי. חשוב לשים לב שבניגוד לסרטונים של דו-פרצוף, הפינגווין וניגמה, שהם משימות צד, המשימה של הארלי היא חלק מהעלילה המרכזית, ממוקמת בערך בין סרטון 2 ל-3. 

בסרטון זה רובין עוזר לבאטמן לנטרל את הכפילים של הג'וקר שברחו מתאי המאסר באולפן הסרטים בהם ג'וני כריזמה (Johnny Charisma) ששר לבאטמן שיר כשלגופו חגורת נפץ, כריסטינה בל (Christina Bell) שדלוקה על באטמן, אלברט קינג הענק / הגוליית (Albert King/ the Goliath), ובסוף סיימון סטאג שהתאבדותו שוברת להארלי את הלב. 

האמת שזה הסרטון שהכי נהניתי לתרגם של המשחק, איזה מונולוגים של הארלי על אהבתה לג'וקר, פשוט גאוני, בכלל הדמות שלה גאונית, מי שחשב עליה בקומיקס של באטמן צריך לקבל את הכבוד הראוי. 

אדוארד ניגמה חלק א': לאחר שסיימנו את העלילה המרכזית, זהו סרטון מתורגם ראשון מתוך שניים של משימות הצד של אדוארד ניגמה/ איש החידות/ הרידלר שחוטף את אהובתו (?) של באטמן, אשת החתול/ קאטוומן/ סלינה קייל. 

ניגמה מצמיד לקאטוומן קולר עם פצצה, שעל מנת להוריד אותו ממנה נצטרך לפתור את הפאזלים שלו. זוהי משימת הצד הארוכה והקשה ביותר מבין כולן, ולכן היא מחולקת לשני חלקים. 

אדוארד ניגמה חלק ב': אחר שבסרטון הקודם שיחררנו מידיו את אשת החתול, בסרטון השני עלינו לפתור את כל החידות והפאזלים שלו ברחבי גות'אם על מנת להילחם מולו ולאסור אותו.

זוהי משימת הצד הארוכה והקשה ביותר מבין כולן, ולכן היא מחולקת לשני חלקים. העליתי כמובן רק חלק מהפאזלים, זה פשוט היה גדול, מומלץ בחום.

כפי שניתן לראות בסוף, באטמן מכניס את ניגמה לתא המאסר העמוס במשטרת גות'אם, כל החבר'ה שם, זו תמונת ניצחון קלאסית. לא אעלה גם את משימות הצד של פיירפליי, איש החזיר (Professor Pyg) והשאר, עדיף לסיים בשיא.

הביקורות סובייקטיביות ואין לראות בהן המלצה ישירה לרכישה של משחק או להיפך

הבלוג עצמאי לחלוטין ואינו מושפע משיקולים מסחריים כלשהם

כל הזכויות שמורות לסלי סבג