top of page

Batman: Arkham Knight | באטמן: ארקהם נייט

אחד משלשת המשחקים הגדולים של 2015, באטמן: ארקהם נייט- Batman: Arkham Knight ("באטמן: אביר ארקהם") מביא את הטרילוגיה עטורת הפרסים מאולפני רוקסטדי לסיכום אפילוגי, ומציג את הגרסה המעוצבת והמרהיבה של רוקסטדי לבאטמוביל. הוספה זו של הרכב האגדי אשר חיכו לה בהתלהבות זמן רב, יחד עם המשחקיות המשובחת של סדרת משחקי ארקהם, מציעה לגיימרים את החוויה המושלמת והאולטימטיבית כבאטמן כאשר הם קורעים את הרחובות וממריאים לאורך השמיים של העיר גות'אם. בסיום מפוצץ זה, באטמן מתמודד עם האיום האולטימטיבי נגד העיר שעליה הוא נשבע להגן, כאשר הדחליל חוזר לאחד בין פושעי העל של העיר גות'אם ולהרוס את באטמן לנצח.

Batman: Arkham Knight באטמן: ארקהם נייט

מועד השקה: יוני 2015. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס ONE, המחשב האישי PC.

 

האתר הרשמי של המשחק

Batman Arkham Asylum.jpg
Batman Arkham City.jpg

זהו המשחק הרביעי בסדרת משחקי "באטמן: ארקהם" המוצלחת, בשלושתם שיחקתי: באטמן ארקהם אסיילום (2009), ארקהם סיטי (2011) וארקהם אוריג'ינס (2013, פלייסטיישן 3, סרטונים שלו בעמוד הפייסבוק).

פרק 1: אז לאחר מאורעות המשחק הקודם "באטמן ארקהם סיטי", הג'וקר איננו, אבל גות'אם מתמודדת עם איום חדש- מתקפה כימית של הדחליל. על מנת לעצור אותו, באטמן נעזר באורקל, בתו של המפכ"ל ג'ים גורדון, אבל היא נחטפת וכעת עלינו לחלץ אותה. 

 

עניין נוסף הוא הג'וקר-למרות שחיסלנו אותו במשחק הקודם הוא שב למשחק, מתברר שטרם מותו נשלחו מנות דם שלו לבתי חולים בארקהם, וחולים אשר קיבלו עירויים של הדם שלו הולכים ומאמצים את זהותו, אחד מהם הוא באטמן שהג'וקר נמצא בראשו ומנסה להוציא אותו משיווי משקל. 

פרק 2: באטמן יוצא להציל את אורקל מידיו של הדחליל, הוא נקלע איתו לעימות פיזי בו הדחליל מרסס אותו ברעלן החרדה, ומה שמציל אותו הוא דווקא הג'וקר שמשתלט על גופו וממשיך את הקרב. לאחר מכן באטמן חוזר לעצמו ומגיע לבית בצ'יינהטאון בו אורקל מוחזקת כבת ערובה, הדחליל מרסס אותה ברעלן החרדה, והסוף נורא. 

פרק 3: לאחר שבסרטון הראשון באטמן עצר את פויזן אייבי והכניס אותה לכלא, הוא משחרר אותה על מנת שתעזור לעיר גות'אם כולה להתגונן מפני הגז. היא פועלת מתוך הגנים הבוטניים ושולחת את באטמן לשחרר שני עצים שקבורים מתחת לאדמת גות'אם ויכולים לטהר חלק מהגז. הדחליל וארקהם נייט שעובדים יחד מנסים לסכל את המשימה, ועם שחרור העץ השני הדחליל מפוצץ את ענן הגז, אייבי והצמחים שלה מצליחים למזער את הנזק לעיר גות'אם, אך המאמץ גדול מדי והיא משלמת על כך בחייה. 

פרק 4: לאחר שבסרטון הקודם באטמן ופויזן אייבי הצליחו לנטרל את הרעלן של הדחליל, הוא יוצא לחלץ את המפקח גורדון שנלקח בשבי. מתברר לנו כי למרות שהרסנו את הטנק שלו, ארקהם נייט עדיין חי, ומתנהל מרדף מרתק במנהרות התת קרקעיות של גות'אם בין הטנק שלו לבין הבאטמוביל.

לאחר מכן אנו מגיעים לשחרר את המפקח גורדון, וארקהם נייט מופיע מאחורי באטמן וחושף את זהותו הסודית והבלתי יאומנת- ג'ייסון.

סוף המשחק חלק 1: לאחר שבסרטון הקודם באטמן הביס את אביר ארקהם, ג'ייסון, נשאר הדחליל שמחזיק ב-ברברה כבת ערובה, ומורה לאביה המפקח גורדון להרוג את באטמן בתמורה לשחרורה (מתברר כי ברברה לא התאבדה בסרטון מס' 2 ובאטמן רק דמיין את זה קורה בשל השפעת גז החרדה).  

סרטון זה הוא החלק הראשון של סוף המשחק בו הדחליל לוקח את גורדון כבן ערובה ותוקף את משטרת ארקהם עם צבא ענק, באטמן וברברה משתפים פעולה באופן מרהיב על מנת להדוף את המתקפה. 

סוף המשחק חלק 2: בסוף המשחק באטמן נאלץ להוריד את המסכה ולחשוף את זהותו האנושית על מנת להציל ממוות את רובין וג'ים. הדחליל ניגש לחסל אותו סופית עם רעלן החרדה, אבל באטמן מוצא דרך להערים על הג'וקר שמשתלט על מחשבותיו, ובכך הופך חסין לרעלן. 

משימות צד, דו פרצוף Two Face: לאחר שסיימנו את העלילה המרכזית, זהו סרטון מתורגם של כל משימות דו-פרצוף במשחק באטמן ארקהם נייט, עלינו למנוע ממנו לשדוד שלושה בנקים בגות'אם. בנוסף יעלו משימות הצד של הפינגווין, הארלי קווין, אשת החתול + איש החידות/ רידלר אדוארד ניגמה, ובסוף פרוטוקול נייטפול.

דו פרצוף כידוע מכיל שני אנשים, אז בתרגום הקפדתי לסמן מתי מדבר החצי שלו ומתי מדבר החצי של הארווי דנט. שימו לב למשפט הקורע מצחוק שהג'וקר אומר בסוף, אילו רק הוא יכול היה לשמוע אותו... 

משימות צד, הפינגווין Penguin: במשימות הפינגווין הנקראות Gunrunner באטמן מקבל עזרה מנייטווינג- דיק גרייסון (Nightwing), עלינו לעקוב אחר מסחריות קירור בהן אנשיו של הפינגווין מכניסים כלי נשק לתוך גות'אם, לפשוט על מצבורי הנשקים שלו ולהשמיד אותם. בסוף באטמן את הפינגווין לתא מאסר יחד עם דו-פרצוף, שהסרטון שלו כבר עלה.

הארלי קווין: הארלי קווין שולטת בכפילים של הג'וקר, אהוב ליבה שבאטמן הרג במשחק הקודם ארקהם סיטי. חשוב לשים לב שבניגוד לסרטונים של דו-פרצוף, הפינגווין וניגמה, שהם משימות צד, המשימה של הארלי היא חלק מהעלילה המרכזית, ממוקמת בערך בין סרטון 2 ל-3. 

בסרטון זה רובין עוזר לבאטמן לנטרל את הכפילים של הג'וקר שברחו מתאי המאסר באולפן הסרטים בהם ג'וני כריזמה (Johnny Charisma) ששר לבאטמן שיר כשלגופו חגורת נפץ, כריסטינה בל (Christina Bell) שדלוקה על באטמן, אלברט קינג הענק / הגוליית (Albert King/ the Goliath), ובסוף סיימון סטאג שהתאבדותו שוברת להארלי את הלב. 

האמת שזה הסרטון שהכי נהניתי לתרגם של המשחק, איזה מונולוגים של הארלי על אהבתה לג'וקר, פשוט גאוני, בכלל הדמות שלה גאונית, מי שחשב עליה בקומיקס של באטמן צריך לקבל את הכבוד הראוי. 

אדוארד ניגמה חלק א': לאחר שסיימנו את העלילה המרכזית, זהו סרטון מתורגם ראשון מתוך שניים של משימות הצד של אדוארד ניגמה/ איש החידות/ הרידלר שחוטף את אהובתו (?) של באטמן, אשת החתול/ קאטוומן/ סלינה קייל. 

ניגמה מצמיד לקאטוומן קולר עם פצצה, שעל מנת להוריד אותו ממנה נצטרך לפתור את הפאזלים שלו. זוהי משימת הצד הארוכה והקשה ביותר מבין כולן, ולכן היא מחולקת לשני חלקים. 

אדוארד ניגמה חלק ב': אחר שבסרטון הקודם שיחררנו מידיו את אשת החתול, בסרטון השני עלינו לפתור את כל החידות והפאזלים שלו ברחבי גות'אם על מנת להילחם מולו ולאסור אותו.

זוהי משימת הצד הארוכה והקשה ביותר מבין כולן, ולכן היא מחולקת לשני חלקים. העליתי כמובן רק חלק מהפאזלים, זה פשוט היה גדול, מומלץ בחום.

כפי שניתן לראות בסוף, באטמן מכניס את ניגמה לתא המאסר העמוס במשטרת גות'אם, כל החבר'ה שם, זו תמונת ניצחון קלאסית. לא אעלה גם את משימות הצד של פיירפליי, איש החזיר (Professor Pyg) והשאר, עדיף לסיים בשיא.

- תודה לכל מי שעקב אחרי סטארגיימס במשחק הגדול הזה. בעתיד אעשה שוב את המשחקים ארקהם אסיילום וארקהם סיטי בפלייסטיישן 5, שווה לעקוב -

bottom of page