top of page

ספיידרמן Marvel's Spider-Man 2

 
Whatsapp
Gmail

המשחק השלישי בסדרת ספיידרמן של מארוול מהווה המשך ישיר למשחק ספיידרמן של 2018 וספיידרמן: מיילס מוראלס של 2020, ובו פיטר פארקר ומוראלס פועלים יחדיו כדי להציל את ניו יורק מפני מיליציות מלחמה בהנהגת קרייבן הצייד (Kraven the Hunter), שאגב סרט על דמותו בכיכובו של ראסל קרואו אמור לצאת בסוף שנת 2024. 

מועד השקה: נובמבר 2019. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 4, באמצע 2020 ייצא גם למחשב.

האתר הרשמי של המשחק

Spider Man 2 PS5 ספיידרמן 2

מועד השקה: אוקטובר 2023. קונסולות: בלעדי לפלייסטיישן 5.

האתר הרשמי של המשחק

לאחר ששני המשחקים הקודמים התרכזו בכל אחד בנפרד, בספיידרמן 2 הגיימר שולט לסירוגין בפיטר ובמיילס. כל מערכת הגאדג'טים של פיטר ומיילס שודרגה, כולל מערכת ההתניידות בעזרת קורי העכביש ברחבי העיר. מערכת הקורים המשודרגת תעזור לנו גם בזמן קרבות, בהם נוכל לקשור מס' אויבים בעזרת קור אחד ולהוריד להם בעיטה. לפיטר ומיילס יש "עץ" יכולות ספציפי בהתאם לכישורים היחודיים שלהם, וגם עץ שלישי אשר משותף ליכולות של שניהם ומאפשר התקפות משותפות. 

למרות שספיידרמן 2 יצא רק לפני ימים בודדים הוא כבר שובר כמה שיאים, והוא גם מקבל ביקורות גבוהות עד השמיים, עליהם נפרט בהמשך. 

דמויות: ספיידרמן 2 מכיל דמויות רבות מסדרות הקומיקס רבות השנים של ספיידרמן. שתי הדמויות המרכזיות הן כמובן פיטר פארקר ומיילס מוראלס, שהפכו לגיבורי-על עכבישיים לאחר שנעקצו על ידי עכבישים מהונדסים גנטיים. דמויות המשנה הן חברתו של פיטר וכתבת העיתון "דיילי בוגל" מרי ג'יין ווטסון. חברו לכיתה של מיילס גאנקה לי, אימו של מיילס וחברת מועצת העיר ריו, ודודו המנוכר אהרון דייוויס. יש גם את ראש העיר לשעבר נורמן אוסבורן, יורי וואנטבה-שוטרת לשעבר ובעלת ברית של פיטר, וגם דודה מיי המנוחה שמופיעה במשחק בקטעי פלאשבקים שחווה פיטר. 

פיטר ומיילס מתמודדים עם כמה אויבים ברחבי העיר ניו יורק, הראשי הוא קרייבן הצייד שמנהיג חבורת שכירי חרב הצדים גיבורי על, ביניהם כמובן שני אנשי העכביש. אויב מרכזי נוסף הוא ונום הסימביוט (גוף מחוץ לכדור הארץ) אשר יכול להיכנס לגופים אנושיים ולהשתמש בהם כמארחים שלו (כמו הנוסע השמיני). ונום הופך את אותו אדם לחזק יותר וגם ההתנהגות שלו משתנה לרעה. 

אויבים שחזרו מהמשחק הראשון הם מרטין לי/ מיסטר נגטיב, סקורפיון, טומבסטון, ופלישה הארדי/ החתולה השחורה. יש אויבים נוספים מסדרת הקומיקס של ספיידרמן שמופיעים לראשונה במשחקים, ביניהם סאנדמן (Sandman)- פורץ עלוב שכתוצאה מתאונה קיבל את היכולת להפוך למולקולות של חול ולתפעל אותן. דוקטור קורט קונורס/ הלטאה (Lizard)- מדען בתאגיד אוסקורפ שהפך לזוחל ענקי. דמיטרי סמרדיאקוב/ הזיקית (Chameleon)- אמן תחפושות ואחיו למחצה של קרייבן. מיסטריו (Mysterio) הוא עבריין קטן שהשתדרג, הפך לאמן אפקטים חזותיים ועובד כמפתח ראשי של סטודיו למציאות מדומה. 

ביקורות ומכירות: ספיידרמן 2 קיבל ביקורות מצוינות מקיר לקיר, כשבמיוחד צוינו לטובה הנרטיב והאפיון של הדמויות הראשיות פיטר ומיילס. מאט מילר ממגזין Game Informer כתב כי ספיידרמן 2 מוצא את האיזון המושלם בין משחק המשך לבין משחק שעומד בפני עצמו. מגזין Inverse נתן למשחק ציון של 10/10 ושיבח את הפלאשבקים של אשר מלמדים את הגיימר כיצד להתגנב ולפתור חידות, בניית דמויות המשנה והמיני משחקים. כשמסתכלים על ציונים, קשה למצוא מגזינים שבהם המשחק יורד מציון 90. GamesRadar+ נתן למשחק ציון של 5 מתוך 5, Game Informer נתן ציון 9.5 מתוך 10, Digital Trends ציון 4.5 מ-5, העיתון הבריטי הגדול הגארדיאן The Guardian נתן ציון 5 מתוך 5. הציונים הכי נמוכים הם של Eurogamer- ציון 4 מ-5, ומגזין IGN וגיימספוט- שניהם נתנו ציון 8 מתוך 10.

טריילר ספיידרמן 2 "חזקים ביחד"

למשחק יצאה מהדורת דלוקס דיגיטלית הכוללת חמש חליפות בלעדיות לפיטר ומיילס כל אחד, החליפות עוצבו על ידי אמנים אורחים באולפני פלייסטיישן וכן מתעשיית הבידור הרחבה יותר. המהדורה מכילה גם מסגרות ומדבקות למצב הצילום של המשחק, ואקסטרא שתי נקודות לעץ היכולות של פיטר ומיילס.

מהדורת האספנים כוללת קוד להורדת הדלוקס הנ"ל, פסל בגודל 45 ס"מ של ספיידרמן ומיילס מוראלס נלחמים נגד ונום, קופסת אחסון קשיחה ומעוצבת של המשחק, הגאדג'ט Web Grabber, ואקסטרא שלוש נקודות לעץ היכולות. שתי המהדורות כוללות את החליפות Arachknight Suit של פיטר פארקר וחליפת Shadow-Spider Suit של מיילס.

בנוסף לשתי המהדורות הוציאה סוני גרסת פלייסטיישן 5 בעיצוב של ספיידרמן 2. הקונסולה יצאה למכירה כבר ב-1 בספטמבר 23, וכללה גם קוד לגרסת הבסיס של המשחק. מעריצים יכולים אגב לרכוש את הכיסוי המעוצב של הג'וסטיק בנפרד (פשוט לפרק את הלבן ולהתקין את ספיידרמן).

ספיידרמן 2 כבש את פסגת המכירות בבריטניה בשבוע הראשון לצאתו תוך שהוא גובר על משחק אחר ששוחרר באותו יום- המשחק של סופר מריו לנינטנדו סוויץ' Super Mario Bros. Wonder. במכירות של כל השנה ספיידרמן 2 ממוקם כרגע רביעי בבריטניה, מאחורי האגדה של זלדה Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, הוגוורטס לגאסי ופיפא אף.סי 24

יומיים לאחר צאת המשחק הודיעה סוני וחברת הפיתוח אינסומניאק Insomniac Games כי ספיידרמן 2 מכר 2.5 מיליון עותקים תוך 24 השעות הראשונות לצאתו, מה שהפך אותו להשקה בעלת כמות המכירות הגבוהה ביותר בתולדות פלייסטיישן, בכך הוא שבר את השיאים של משחקים גדולים כמו ספיידרמן הראשון שמחזיק בשיא לשנת 2018, דה לאסט אוף אס 2 בעל השיא לשנת 2020 וגאד אוף וור ראגנרוק לשנת 2022. 

 

מעט מהעלילה: 10 חודשים לאחר מאורעות המשחק הקודם ספיידרמן מיילס מוראלס, פיטר פארקר מתחיל את יומו הראשון כמורה לפיזיקה באקדמיית ברוקלין ויז'נס, כשמיילס הוא אחד מתלמידיו. הלימודים נקטעים בשל מתקפה של סאנדמן, פיטר ומיילס מנטרלים אותו, אך פיטר מפוטר משום שנטש את הכיתה בזמן המתקפה והוא חוזר לבית דודתו מיי בקווינס אליו עבר לאחר מותה.

בזמן שפיטר ומיילס מפקחים על העברת אסירים לבית הכלא the Raft, הם נתקלים במתקפה של קרייבן הצייד וכוחותיו שלוכדים את סקורפיון ומרטין לי. פיטר חוקר אודות קרייבן ומגלה כי הוא רודף אחרי פושעים כבדים לשם הנאה. לאחר שכבר הרג את סקורפיון, אלקטרו (Electro) והנשר (Vulture), קרייבן רודף כעת את פלישה הארדי/ החתולה השחורה. לבקשתם של פיטר ומרי ג'יין, מיילס מגן על פלישה ועוזר לה לברוח לפריז. 

פיטר מרי ג'יין והארי אוסבורן מגיעים לקוני איילנד וחוזים במתקפה של קרייבן הצייד כדי ללכוד את טומסטון. הארי עוזר לפיטר להציל אנשים שנלכדו בחילופי האש וגם את טומסטון, אבל מרי ג'יין מגלה כי קרייבן חטף את דוקטור קורט קונורס. השלושה מנסים להציל את קונורס, אבל קרייבן הופך אותו כל הזמן למצב הלטאה שלו. קרייבן פוצע את פיטר קשות, אך הוא ניצל על ידי החליפה של הארי שמעניקה לגופו כוחות מחודשים. זה מאפשר לפיטר להתעמת עם קרייבן הצייד, שמחליט מאותו רגע לצוד אותו באופן אישי...

 
bottom of page