top of page

ביקורת וולפשנטיין: הסדר החדש - Wolfenstein: The New Order

 Wolfenstein: The New Order וולפשנטיין: הסדר החדש

מועד השקה: מאי 2014. קונסולות: פלייסטיישן 4, אקס בוקס-1, פלייסטיישן 3, אקס בוקס 360. גם המחשב האישי.

 

האתר הרשמי של המשחק

בוולפנשטיין הסדר החדש נשלוט בחייל האמריקאי ויליאם BJ בלאזקוביץ, ונצטרך למוטט את השלטון הנאצי שניצח את מלחמת העולם השנייה והשתלט על העולם. בתחילת המשחק אנו נמצאים במלחמת העולם השנייה, נלחמים לצד בעלות הברית מול גרמניה הנאצית. 

"השנה היא 1960 והנאצים שולטים בעולם בעזרת כוח בלתי פוסק והפחדה אכזרית אשר מורידה על הברכיים אפילו את האומות החזקות ביותר. גיבור מלחמה אמריקאי שהתוודע לעולם החשוך הזה חייב לפתוח במתקפה בלתי אפשרית נגד הצבא הנאצי המפלצתי. רק אתה מעז לעמוד נגד צבא בלתי ניתן לעצירה של רובוטים נאציים וחיילים הרי אדם. רק אתה יכול לכתוב את ההיסטוריה מחדש"

פרק 1: בלאזקוביץ יוצא עם פרגוס ריד וטוראי פרובסט וואייט השלישי למשימת פשיטה על המבצר בו שוכן מפקד העל של הנאצים, גנרל וילהלם "ראש-מוות" שטראסה. המשימה משתבשת והם נחטפים, שטראסה מכריח את הגיימר לבחור מי מחברינו ימות וישמש אותו לניסוייו החולניים. 

שטראסה ואנשיו עוזבים אותנו ואת פרגוס להישרף במעבדת הניסויים, אבל בעזרת פעולת בריחה מהירה נצליח למזער נזקים ולהימלט מהמקום שנייה לאחר הפיצוץ, זה גורם לכך שבלאזקוביץ' שורד את המתקפה  אך עם רסיסים שנכנסים לראשו. הוא נכנס לתרדמת ומטופל במוסד שיקומי בפולין על ידי האחות הראשית היפהפייה אניה אוליווה.

- אני החלטתי להוריד את הסרטונים שהעליתי מהמשחק בעקבות איכות לא מספקת, עמכם הסליחה -

פרק 2: בלזקוביץ' מתאר את חייו חסרי האונים בתרדמת מאז סוף מלחמת העולם השנייה עד שנות ה-60, במהלכן השתלטו הנאצים אפילו על ארצות הברית. במשך השנים הנאצים מגיעים מדי פעם כדי לקחת מטופלים לניסויים שלהם, אך מגיע שלב בו הם מחליטים לסגור את המוסד באופן סופי ולחסל את אנשי הצוות והמטופלים אחד- אחד. רגע לפני שבלאזקוביץ' מחוסל בעצמו הוא מתעורר ומציל את אניה.

לאחר שניצלו, בלאזקוביץ נוסע עם אניה לבית סבה וסבתה בפולין. בלאזקוביץ' מבין שבזמן שהיה בתרדמת הנאצים ניצחו במלחמה והשתלטו על העולם. הוא מחליט לחלץ את חברי המחתרת האנטי-גרמנית  שחבריה כלואים בברלין. על מנת לחדור לכלא בברלין יהיה עלינו להתגנב ולבצע הרבה רציחות שקטות, אולם בדרך חזרה המצב הפוך. לאחר שמצאנו את חברי המחתרת ביניהם פרגוס, יש לפלס את הדרך החוצה עם הרבה כלי נשק וחומר נפץ (הסרטון הימני).

פרק 3: מעוז המחתרת נמצא מתחת לפני האדמה בברלין, ושם נתכנן מגוון פעולות נגד הגרמנים, שאחת מהן היא חבלה ביכולת הטכנולוגית הגבוהה שלהם. לשם כך יהיה עלינו לחלץ ממחנה ריכוז בקרואטיה את המדען היהודי סת רות', סבא חביב שמשלב באנגלית שלו מילים בעברית וביידיש.

כשסת רות' מגיע למעוז המחתרת הוא מספר כי הנאצים השתמשו בפיתוחים שלו ושל חבריו על מנת להשתכלל ולנצח את המלחמה. עם זאת קיימים מסמכים נוספים שהנאצים טרם שמו עליהם את היד ויוכלו לשמש את המחתרת. כדי להגיע למסמכים הללו דרושה לנו צוללת כדי לחדור אל בסיס הנאצים דרך קרקעית הים (בחלק השני של הסרטון ניתן לשמוע את סת רות' שר שיר קטן עם כמה מילים בעברית, הוא גם איחל "דרך צלייחה" כשהתחלנו במשימה הראשונה במחנה הריכוז).

פרק 4: הנאצים תחת  פיקודה של הקצינה אירן פראו אנגל גילו את מעוז המחתרת ולקחו בשבי את אניה וכמה מהחברים אל המבצר של המפקד שטראסה. נחדור אל המבצר כדי להציל את אניה וסת רות' ולחסל את שטראסה. שמשתמש נגדנו בנשק מיוחד- רובוט קטלני בו מושתל המוח של וואייט או פרגוס, זה שנאלצנו לבחור שימות בפרק הראשון של המשחק, לפני 14 שנה. לאחר שנגבור על הרובוט יגיע הקטע העצוב ביותר במשחק, "היה זה כבוד לשרת לצידך, פרובסט וואייט השלישי".

בבוס פייט האחרון נילחם בשטראסה שנמצא בתוך הרובוט המשוכלל ביותר שהמציא, לאחר שיובס הוא ישתמש ברימון כדי להתאבד ולקחת אותנו יחד איתו. למרות שבלאזקוביץ שורד את הפיצוץ ונותן אישור להפציץ את המבצר, המשחק נגמר מבלי שאנו יודעים אם הוא נשאר בחיים או לא.

bottom of page